2026-2028 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 35-1 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 650 768,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 598 394 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 489 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 018 885,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 004 821,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 667 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 125 425 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 120 758 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 358 720,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 358 720,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 325 425 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 297 692 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 330 984,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 17.02.2026 № 37-1 шешiмiмен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) республикалық бюджетке есепке жатқызылатын ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторының ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, корпоративтік табыс салығы;
2) мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2026-2028 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 19 декабря 2025 года № 35-1.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии со статьями 7, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 650 768,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 598 394 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 32 489 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 2 018 885,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 004 821,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 667 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 125 425 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 120 758 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 358 720,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 358 720,3 тысячи тенге:
поступление займов – 325 425 тысяч тенге;
погашение займов – 297 692 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 330 984,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 17.02.2026 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2026 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративный подоходный налог, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства, зачисляемых в республиканский бюджет, и поступлений от организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

3) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы аудандық бюджетке төлеген және аударған, арнаулы мобильдік қосымша пайдаланылатын арнаулы салық режимін қолданатын және Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес орындаушылар болып табылатын дара кәсіпкерлердің кірістерінен алынатын жеке табыс салығы;
4) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғаларға салынатын мүлік салығын қоспағанда, жеке және заңды тұлғаларға, дара кәсіпкерлерге салынатын мүлік салығы;
5) бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
6) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
7) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензиялар бергені үшін алым);
8) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
9) консулдық алымнан басқа, мемлекеттік баж.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан тұрғынжайларды жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін өзге де кірістер;
2) аудандық бюджетке түсетін өзге де салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің "2026-2028 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.

3) индивидуальный подоходный налог с доходов индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим с использованием специального мобильного приложения и являющихся исполнителями в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, уплаченный и перечисленный Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в районный бюджет в соответствии с законами Республики Казахстан;
4) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
5) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) плата за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
7) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
8) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
9) государственная пошлина, кроме консульского сбора.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2026 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в районной коммунальной собственности, за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) прочие неналоговые поступления в районный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2026-2028 годы".

6. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарынан түсетін түсімдер аудандық бюджетке есепке жатқызылады.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
8. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 88 412 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес ауылдық округтердің бюджеттерінен 44 000 мың теңге сомасында трансферттер түсімі қарастырылсын.
10. 2026 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде 4-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.

6. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 88 412 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год поступление трансфертов из бюджетов сельских округов в сумме 44 000 тысяч тенге, согласно приложению 6.
10. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2026 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.

11. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудан бюджетінің қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің көлемі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының төрағасы С. Баумағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 35-1 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті

11. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области С. Баумаганбетов
Приложение 1 к решению
маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
от 19 декабря 2025 года № 35-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2026 год

2 500
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
400
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
303 998
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 570
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
218 428
02
Қорғаныс
36 414
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
34 264
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
34 264
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 150
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 250
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
900
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 000
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
681 475
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 795
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38 491
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
582 612
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету,
мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына
отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 966
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
75 965
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 671
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
301 566
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

2 500
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
400
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
303 998
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
85 570
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
218 428
02
Оборона
36 414
122
Аппарат акима района (города областного значения)
34 264
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
34 264
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 150
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 250
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
900
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 000
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
681 475
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 795
005
Государственная адресная социальная помощь
38 491
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
582 612
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 966
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
75 965
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и
обучающихся на дому
4 671
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
301 566
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

2 059
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
92 022
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
55 701
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
36 321
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
400 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
400 000
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
400 000
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
154 911
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
72 271
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 271
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40 015
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 015
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
42 625
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
42 625
011
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67 153
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
67 153
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
67 153
012
Көлiк және коммуникациялар
280 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
280 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
160 000
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
20 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
100 000
013
Басқалар
319 500
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
31 088
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 088
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200 000
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

2 059
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
92 022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
55 701
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
36 321
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
400 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
400 000
009
Развитие теплоэнергетической системы
400 000
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
154 911
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
72 271
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
72 271
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40 015
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
40 015
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
42 625
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
42 625
011
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67 153
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
67 153
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
67 153
012
Транспорт и коммуникации
280 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
280 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
160 000
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
20 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
100 000
013
Прочие
319 500
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
31 088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
31 088
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200 000
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства

979
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
114 893
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114 893
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16 630
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
98 263
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
915 067
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
411 698
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
411 698
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
72 726
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 737
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
13 569
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
22 420
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
318 664
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
42 514
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
274 091
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
2 059
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
111 979
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
74 206
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
37 773
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
179 584
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
81 348
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 348
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
55 155
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 155
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 081
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
43 081
012
Көлiк және коммуникациялар
55 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

979
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
114 893
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114 893
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16 630
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
98 263
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
915 067
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
411 698
009
Поддержка культурно-досуговой работы
411 698
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
72 726
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
36 737
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
13 569
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
22 420
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
318 664
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
42 514
007
Функционирование районных (городских) библиотек
274 091
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 059
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
111 979
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
74 206
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 773
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
179 584
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
81 348
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
81 348
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
55 155
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
55 155
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 081
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
43 081
012
Транспорт и коммуникации
55 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)