Жер салығының базалық салықтық мөлшерлемелерін түзету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 қарашадағы № 33-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 582-бабының 1-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жер салығының мөлшерлемелері Кодекстің 577 және 578- баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелерінен елу пайызға арттырылсын.
Осы тармақтың ережесі Кодекстің 581-бабында көрсетілген жер учаскелеріне қолданылмайды.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының төрағасы С. Баумағанбетов

О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25 ноября 2025 года № 33-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 1 статьи 582 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Повысить ставки земельного налога на пятьдесят процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 577 и 578 Кодекса.
Положение настоящего пункта не распространяется на земельные участки, указанные в статье 581 Кодекса.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области С. Баумаганбетов