Ақжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауданы Кенащы ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 12 мамырдағы № 29-7 шешіміне өзгерістер еңгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 тамыздағы № 31-10 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауданы Кенащы ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 12 мамырдағы № 29-7 шешіміне мынадай өзгерістер еңгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауданы Кенащы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 153,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 260,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 160,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 415,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63 318,0 мың теңге;
2) шығындар – 66 756,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -603,1 тенге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 603,1 мың тенге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 603,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Осы шешімге 4 қосымшаға сәйкес 2025 жылы 1 қантарда қалыптасқан бюджет қаражаттың бос қалдықтары есебінен және 2024 жылы аудандық, облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ауылдық бюджет қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын облыстық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстарын бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Кенащи ауылдық округі әкімінің "2025-2027 жылдарға арналған Ақжар ауданы Кенащы ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Ақжар аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы шешімімен айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 12 мая 2025 года № 29-7 "Об утверждении бюджета Кенащинского сельского округа Акжарского района на 2025-2027 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 августа 2025 года № 31-10
Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата от 12 мая 2025 года № 29-7 "Об утверждении бюджета Кенащинского сельского округа Акжарского района на 2025-2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Кенащинского сельского округа Акжарского района 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 153,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 260,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 160,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 415,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 318,0 тысяч тенге;
2) затраты – 66 756,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -603,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –603,1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 603,1 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть расходы бюджета сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 финансового года и возврата целевых трансфертов из областного бюджета, неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение сумм свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов из районного бюджета, областного бюджета, неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году, определяется решением акима Кенащинского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Кенащинского сельского округа Акжарского района на 2025-2027 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.