Ақжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 29-1 шешіміне өзгерістер еңгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 тамыздағы № 31-5 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 29-1 шешіміне мынадай өзгерістер еңгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 456 252,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 806 968,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 726,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 293,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 626 264,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 514 780,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 288,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 199,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 61 911 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -67 816,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 67 816,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 71 199,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 61 911 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58 528 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихат төрағасы М. Жүсіпбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының
2025 жылғы 26 тамыздағы
№ 31-5 шешіміне 1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының
2025 жылғы 5 мамырдағы
№ 29-1 шешіміне 1 қосымша
Ақжар ауданының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 5 мая 2025 года № 29-1 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2025-2027 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 августа 2025 года № 31-5
Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 29-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 456 252,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 806 968,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19 726,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 293,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 626 264,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 514 780,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 288,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71 199,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 61 911 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -67 816,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 67 816,5 тысяч тенге:
поступление займов – 71 199,5 тысяч тенге;
погашение займов – 61 911 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 58 528 тысяч тенге.";
приложение 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области М. Жусупбеков
Приложение 1 к решению
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 26 августа 2025 года № 31-5
Приложение 1 к решению
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 5 мая 2025 года № 29-1
Акжарский районный бюджет на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс

266064
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
78915
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
112
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7691
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1222
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31233
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4010
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
26183
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
49103
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
13590
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49823
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
528
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2250
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1404
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
412397,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17204
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3084
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
14120
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
57512,8
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
34524,8
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
22988
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
337681
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
185250
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
111000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

266064
005
Государственная адресная социальная помощь
78915
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
112
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7691
006
Оказание жилищной помощи
1222
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31233
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4010
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26183
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
49103
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
13590
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49823
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
528
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2250
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1404
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
412397,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17204
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3084
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
14120
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
57512,8
005
Развитие коммунального хозяйства
34524,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
22988
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
337681
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
185250
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
111000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения