"2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Арықбалық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 8-26-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 қазандағы № 8-33-2 шешімі
Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Арықбалық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихаттының 2025 жылғы 8 мамырдағы № 8-26-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Айыртау ауданы Арықбалық ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 197 799,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 982,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 635,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 175 164,0 мың теңге;
2) шығындар – 201 317,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 517,6 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - -3 517,6 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 517,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 517,6 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 32 157,4 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2025-2027 жылдарға арналған Арықбалық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 107 474,6 мың теңге сомасында ескерілсін.

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 08 мая 2025 года № 8-26-3 "Об утверждении бюджета Арыкбалыкского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 10 октября 2025 года № 8-33-2
Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Арыкбалыкского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы" от 08 мая 2025 года № 8-26-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Арыкбалыкского сельского округа Айыртауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 197 799,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 982,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 635,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 175 164,0 тысяч тенге;
2) затраты – 201 317,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 517,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 3 517,6 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 517,6 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 517,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть целевые трансферты передаваемые из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 32 157,4 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Арыкбалыкского сельского округа на 2025-2027 годы.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть целевые трансферты передаваемые из областного бюджета в бюджет сельского округа на 2025 год в сумме 107 474,6 тысяч тенге.

Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің бөлуі 2025-2027 жылдарға арналған Арықбалық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы ауылдық округ әкімінің шешімімен айқындалады.";
көрсетілгін шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық
мәслихатының төрағасы Г. Әбілқайырова
Айыртау аудандық мәслихатының
2025 жылғы 10 қазандағы
№ 8-33-2 шешіміне
қосымша
Айыртау аудандық мәслихатының
2025 жылғы 8 мамырдағы
№ 8-26-3 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Айыртау ауданы Арықбалық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кішісыныбы
1
2
3
4
5

Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Арыкбалыкского сельского округа на 2025-2027 годы.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айыртауского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Г. Абулкаирова
Приложение
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 10 октября 2025 года № 8-33-2
Приложение 1
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 8 мая 2025 года № 8-26-3
Бюджет Арыкбалыкского сельского округа Айыртауского района на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5