Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2025 жылғы 5 мамырдағы № 26-1 "2025-2027 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2025 жылғы 9 қазандағы № 28-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2025 жылғы 5 мамырдағы № 26-1 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 6237111,3 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1335256 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 60226 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 58050 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 4783579,3 мың теңге;
2) шығындар - 6386265,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 320305,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 53082 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 39655 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 434508,7 мың теңге;
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 434508,7 мың теңге;
қарыздар түсімі - 53082 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 39655 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 149154,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының төрағасы ________ Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 5 мая 2025 года № 26-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 9 октября 2025 года № 28-1
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2025-2027 годы" от 5 мая 2025 года № 26-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6237111,3 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1335256 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 60226 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 58050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4783579,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6386265,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –320305,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 53082 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39655 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 434508,7 тенге;
5-1) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 434508,7 тысяч тенге:
поступление займов – 53082 тысяч тенге;
погашение займов – 39655 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 149154,2 тысяч тенге.";
приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области ________ E. Жакенов
Приложение к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

45277,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1770
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
295844
017
Мүгедектегі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
102327,3
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
6000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
56520
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
56520
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51530
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
722
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1008
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 260
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1905303,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
92326,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
92326,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
78206,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
14120
2
Коммуналдық шаруашылық
1812977
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1812977
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
1
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
20000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1415859
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
377116
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
603234,6
1
Мәдениет саласындағы қызмет
201393,6
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
142379,4
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
142379,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

45277,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 770
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
295 844
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
102327,3
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
6000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
56520
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
56520
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 530
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
722
021
Капитальные расходы государственного органа
1008
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 260
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1905303,8
1
Жилищное хозяйство
92 326,8
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
92 326,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
78 206,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
14120
2
Коммунальное хозяйство
1812977
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1812977
013
Развитие коммунального хозяйства
1
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
20 000
033
Проектирование, развитие (или ) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры
1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1415859
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
377116
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
603234,6
1
Деятельность в области культуры
201393,6
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
142379,4
009
Поддержка культурно-досуговой работы
142379,4
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)