2026 жылға арналған бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квота белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 320 қаулысы
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы қаулының 4-тармағымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 107-бабы 1-тармағының 2), 3) тармақшаларына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33564 болып тіркелді) сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении квоты для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2026 год
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 5 декабря 2025 года № 320
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 2), 3) пункта 1 статьи 107 Социального кодекса Республики Казахстан, приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33564) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2026 жылға арналған бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квоталар белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2026 жылға арналған пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квоталар белгіленсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

1. Установить квоты для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2026 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить квоты для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2026 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.

4. Осы қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Ғ. Нұрмұхамбетов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2025 жылғы "05" желтоқсандағы
№ 320 қаулысына
1-қосымша
2026 жылға арналған бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квоталар
Ұйым атауы
Жыл басындағы қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Қызметкерлердің тізімдік санынан алғанда белгіленген квота мөлшері %
Белгіленген квота мөлшері (адам)
1
2
3
4
Айыртау ауданы
"Баянтай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2026 года.
Аким Северо-Казахстанской области Г. Нурмухамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "05" декабря 2025 года № 320
Квоты для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2026 год
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер установленной квоты % от списочной численности работников
Размер установленной квоты (человек)
1
2
3
4
Айыртауский район
Товарищество с ограниченной ответственностью "Баянтай"