Облыстық бюджет және аудандар, Петропавл қаласы бюджеттері арасындағы 2026 – 2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 31/3 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 79-бабы 2-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандардың және Петропавл қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке 2026 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 48 143 753 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау ауданынан – 73 294 мың теңге;
Есіл ауданынан – 86 881 мың теңге;
Қызылжар ауданынан – 996 221 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданнан – 934 866 мың теңге;
Тайынша ауданынан – 1 930 463 мың теңге;
Петропавл қаласынан – 44 122 028 мың теңге.
2. Аудандардың және Петропавл қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке 2027 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 67 084 483 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау ауданынан – 562 408 мың теңге;
Аққайың ауданынан – 389 155 мың теңге;
Есіл ауданынан – 599 711 мың теңге;
Қызылжар ауданынан – 1 903 508 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданнан – 1 561 240 мың теңге;
Тайынша ауданынан – 2 853 147 мың теңге;
Петропавл қаласынан – 59 215 314 мың теңге.
3. Аудандардың және Петропавл қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке 2028 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 79 121 111 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау ауданынан – 1 123 855 мың теңге;
Аққайың ауданынан – 781 482 мың теңге;
Есіл ауданынан – 978 226 мың теңге;
Жамбыл ауданынан – 253 800 мың теңге;
Қызылжар ауданынан – 2 781 422 мың теңге;
Мамлют ауданынан – 165 655 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданнан – 2 229 360 мың теңге;
Тайынша ауданынан – 3 681 656 мың теңге;
Петропавл қаласынан – 67 125 655 мың теңге.
4. Облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 5 021 810 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақжар ауданына – 963 561 мың теңге;
Аққайың ауданына – 239 998 мың теңге;
Жамбыл ауданына – 276 934 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев ауданына – 1 112 503 мың теңге;
Мамлют ауданына – 566 812 мың теңге;
Тимирязев ауданына – 404 713 мың теңге;
Уәлиханов ауданына – 851 405 мың теңге;
Шал ақын ауданына – 605 884 мың теңге;
5. Облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 3 521 130 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, города Петропавловска на 2026 – 2028 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2025 года № 31/3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов районов и города Петропавловска в областной бюджет на 2026 год в сумме 48 143 753 тысячи тенге, в том числе:
Айыртауского района – 73 294 тысячи тенге;
Есильского района – 86 881 тысяча тенге;
Кызылжарского района – 996 221 тысяча тенге;
района имени Габита Мусрепова – 934 866 тысяч тенге;
Тайыншинского района – 1 930 463 тысячи тенге;
города Петропавловска – 44 122 028 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов районов и города Петропавловска в областной бюджет на 2027 год в сумме 67 084 483 тысячи тенге, в том числе:
Айыртауского района – 562 408 тысяч тенге;
Аккайынского района – 389 155 тысяч тенге;
Есильского района – 599 711 тысяч тенге;
Кызылжарского района – 1 903 508 тысяч тенге;
района имени Габита Мусрепова – 1 561 240 тысяч тенге;
Тайыншинского района – 2 853 147 тысяч тенге;
города Петропавловска – 59 215 314 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов районов и города Петропавловска в областной бюджет на 2028 год в сумме 79 121 111 тысяч тенге, в том числе:
Айыртауского района – 1 123 855 тысяч тенге;
Аккайынского района – 781 482 тысячи тенге;
Есильского района – 978 226 тысяч тенге;
Жамбылского района – 253 800 тысяч тенге;
Кызылжарского района – 2 781 422 тысячи тенге;
Мамлютского района – 165 655 тысяч тенге;
района имени Габита Мусрепова – 2 229 360 тысяч тенге;
Тайыншинского района – 3 681 656 тысяч тенге;
города Петропавловска – 67 125 655 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2026 год в сумме 5 021 810 тысяч тенге, в том числе:
Акжарскому району – 963 561 тысяча тенге;
Аккайынскому району – 239 998 тысяч тенге;
Жамбылскому району – 276 934 тысячи тенге;
району Магжана Жумабаева – 1 112 503 тысячи тенге;
Мамлютскому району – 566 812 тысяч тенге;
Тимирязевскому району – 404 713 тысяч тенге;
Уалихановскому району – 851 405 тысяч тенге;
району Шал акына – 605 884 тысячи тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов на 2027 год в сумме 3 521 130 тысяч тенге, в том числе:

Ақжар ауданына – 865 172 мың теңге;
Жамбыл ауданына – 34 581 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев ауданына – 668 146 мың теңге;
Мамлют ауданына – 88 118 мың теңге;
Тимирязев ауданына – 270 903 мың теңге;
Уәлиханов ауданына – 749 864 мың теңге;
Шал ақын ауданына – 844 346 мың теңге;
6. Облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 2 447 884 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақжар ауданына – 750 750 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев ауданына – 369 958 мың теңге;
Тимирязев ауданына – 107 313 мың теңге;
Уәлиханов ауданына – 642 504 мың теңге;
Шал ақын ауданына – 577 359 мың теңге;

Акжарскому району – 865 172 тысячи тенге;
Жамбылскому району – 34 581 тысяча тенге;
району Магжана Жумабаева – 668 146 тысяч тенге;
Мамлютскому району – 88 118 тысяч тенге;
Тимирязевскому району – 270 903 тысячи тенге;
Уалихановскому району – 749 864 тысячи тенге;
району Шал акына – 844 346 тысяч тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов на 2028 год в сумме 2 447 884 тысячи тенге, в том числе:
Акжарскому району – 750 750 тысяч тенге;
району Магжана Жумабаева – 369 958 тысяч тенге;
Тимирязевскому району – 107 313 тысяч тенге;
Уалихановскому району – 642 504 тысячи тенге;
району Шал акына – 577 359 тысяч тенге.

7. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
8. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес күрделі шығындардың көлемі ескерілсін.
9. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес дамуға арналған шығындардың көлемі ескерілсін.
10. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін ветеринариялық станцияларды, ветеринариялық пункттерді және мал қорымдарын сатып алу бойынша күрделі шығындарды қаржыландырудың ең төмен көлемі ескерілсін.

7. Учесть в расходах местных бюджетов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 1 к настоящему решению.
8. Учесть в расходах местных бюджетов объемы капитальных затрат согласно приложению 2 к настоящему решению.
9. Учесть в расходах местных бюджетов объемы затрат на развитие согласно приложению 3 к настоящему решению.
10. Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы финансирования капитальных затрат по приобретению ветеринарных станций, ветеринарных пунктов и скотомогильников для обеспечения ветеринарной безопасности согласно приложению 4 к настоящему решению.