Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 сәуірдегі № 24/1 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 18-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 1-тармағының 2-тармақшасына, 85-бабы 2-тармағына, 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 2-тармағымен сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 462 404 368,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 64 858 044 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 227 410,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 287 мың теңге;
трансферттер түсімі – 391 285 626,7 мың теңге;
2) шығындар – 457 648 030 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 727 594,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38 484 611,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 757 017 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23 971 256,8 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – -23 971 256,8 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 971 256,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 30 873 380 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 000 485 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 098 361,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 13.06.2025 № 26/1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға облыстық бюджетке аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерінен түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз.
әлеуметтік салық бойынша:
Петропавл қаласы – 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 100 пайыз.

Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 25 апреля 2025 года № 24/1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 18 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 85, статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 462 404 368,1 тысячи тенге:
налоговые поступления – 64 858 044 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 227 410,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 287 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 391 285 626,7 тысячи тенге;
2) затраты – 457 648 030 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 727 594,9 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 484 611,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 757 017 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 971 256,8 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – -23 971 256,8 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 971 256,8 тысячи тенге:
поступление займов – 30 873 380 тысяч тенге;
погашение займов – 9 000 485 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 098 361,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 13.06.2025 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год распределение общей суммы поступлений в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по социальному налогу:
город Петропавловск - 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов.

3. 2025 жылға аудандардың, Петропавл қаласының бюджеттеріне салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын бөлу белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары – 100 пайыз;
4. 2025 жылға облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 18 960 282 мың теңге сомада белгіленсін, оның ішінде:
Айыртау – 1 276 688 мың теңге;
Ақжар – 1 724 477 мың теңге;
Аққайың – 1 798 265 мың теңге;
Есіл – 1 420 623 мың теңге;
Жамбыл – 1 861 038 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 2 109 473 мың теңге;
Қызылжар – 1 807 976 мың теңге;
Мамлют – 1 176 625 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 897 504 мың теңге;
Тайынша – 307 144 мың теңге;
Тимирязев – 1 091 838 мың теңге;
Уәлиханов – 1 576 267 мың теңге;
Шал ақын – 1 912 364 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен түсетін 27 961 949 мың теңге сомадағы түсімдер қарастырылсын.
Аудандық бюджеттерден және Петропавл қаласының бюджетінен түсетін түсімдер сомасын бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
3) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;

3. Установить на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына – 100 процентов.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов на 2025 год в сумме 18 960 282 тысячи тенге, в том числе:
Айыртаускому – 1 276 688 тысяч тенге;
Акжарскому – 1 724 477 тысяч тенге;
Аккайынскому – 1 798 265 тысяч тенге;
Есильскому – 1 420 623 тысячи тенге;
Жамбылскому – 1 861 038 тысяч тенге;
Магжана Жумабаева – 2 109 473 тысячи тенге;
Кызылжарскому – 1 807 976 тысяч тенге;
Мамлютскому – 1 176 625 тысяч тенге;
имени Габита Мусрепова – 897 504 тысячи тенге;
Тайыншинскому – 307 144 тысячи тенге;
Тимирязевскому – 1 091 838 тысяч тенге;
Уалихановскому – 1 576 267 тысяч тенге;
Шал акына – 1 912 364 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступления из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска в сумме 27 961 949 тысяч тенге.
Распределение сумм поступлений из районных бюджетов и бюджета города Петропавловска определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы".
6. Учесть в областном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
2) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
3) проведение противоэпизоотических мероприятий;
4) приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;

5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
7) еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
8) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
9) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
11) мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
12) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
13) жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
14) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
15) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
16) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
17) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
18) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
19) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
20) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
21) мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
22) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;

5) выплату государственной адресной социальной помощи;
6) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
7) обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;
8) повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
9) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
10) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
11) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
12) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
13) размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
14) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
15) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
16) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
17) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
18) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
19) повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов;
20) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
21) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта;
22) обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы".
7. Учесть в областном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;

2) жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
3) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
4) "Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
2) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
3) шағын және моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
4) "Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін, оның ішінде:
1) ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредит беруге;
2) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
Көрсетілген сомаларды бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың және Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.

2) развитие систем теплоснабжения;
3) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
4) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы".
8. Учесть в областном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
4) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы".
9. Учесть в областном бюджете на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
2) на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
3) для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы".
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы".
11. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4 к настоящему решению.

12. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 2025 жылға арналған облыстық бюджеттің шығысы 2025 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен облыстық бюджеттен және республикалық бюджеттен берілген 2024 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен қарастырылсын.
13. Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 1 815 919 мың теңге сомада бекітілсін.
14. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін Солтүстік Қазақстан облысының денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мамандарға, сондай-ақ облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін көрсетілген мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

12. Предусмотреть расходы областного бюджета на 2025 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 года, и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году целевых трансфертов из областного бюджета и республиканского бюджета, согласно приложению 5 к настоящему решению.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2025 год в сумме 1 815 919 тысяч тенге.
14. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий Северо-Казахстанской области, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из областного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

15. Аудан бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсетуге шығыстар қарастырылсын.
16. Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2025 жылға 168 231 702,9 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

15. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
16. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2025 год в размере 168 231 702,9 тысячи тенге.

17. Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 20/1 шешімі;
2) Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 20/1 "Солтүстік Қазақстан облысының 2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 26 ақпандағы № 22/1 шешімі.

17. Признать утратившими силу следующие решения Северо-Казахстанского областного маслихата:
1) решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы" от 12 декабря 2024 года № 20/1;
2) решение Северо-Казахстанского областного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2024 года № 20/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2025 – 2027 годы" от 26 февраля 2025 года № 22/1.

65 355
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
359 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 008 118
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
140 687
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 936 287,5
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
390 331
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
869 022
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
300 151
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
139 746
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
139 746
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 100 892,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
22 186 804,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
312 193
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 397 076
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
197 975
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 378
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 765
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
169 391
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 607 117
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
311 238
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

65 355
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
359 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 008 118
029
Областные базы специального медицинского снабжения
140 687
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 936 287,5
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
390 331
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
869 022
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
300 151
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
139 746
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
139 746
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 100 892,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
22 186 804,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
312 193
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в
медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 397 076
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
197 975
007
Капитальные расходы государственного органа
21 378
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 765
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных
медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций
опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
169 391
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических
медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 607 117
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
311 238
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

124 912,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
71 553 943,7
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 059 766
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 176,9
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 150
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
69 141,1
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 251 340
006
Жануарлар дүниесін қорғау
81 565
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
25 967,3
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
26 340
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
667 027,6
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
20 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
62 237
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97 532
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
558 289,1
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 214 932
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 724
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
155 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
10 869
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 218
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
116 738
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
184 072
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 215 241
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
49 205
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

124 912,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
71 553 943,7
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 059 766
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
190 176,9
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 150
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
69 141,1
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
4 251 340
006
Охрана животного мира
81 565
008
Мероприятия по охране окружающей среды
25 967,3
013
Капитальные расходы государственного органа
26 340
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
667 027,6
034
Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племянного рыбоводства
20 000
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
62 237
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97 532
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
558 289,1
719
Управление ветеринарии области
3 214 932
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
223 724
003
Капитальные расходы государственного органа
155 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
10 869
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
50 218
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
116 738
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
184 072
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 215 241
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
49 205
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

93 851
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
2 154
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
22 445
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
17 997
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
73 418
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
62 279 245,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 718 368,7
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 882 978
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
53 773
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 614 911
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
300 000
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
300
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
50 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
10 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
200 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 934
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 627 808
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
16 581 413
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 355 633
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 523 085
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 358 042
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 008 756,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 890 856,1
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
253 620,8
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 902 822
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
7 734 413,3
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы

93 851
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
2 154
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
22 445
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
17 997
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
73 418
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
62 279 245,7
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
1 718 368,7
002
Субсидирование развития семеноводства
1 882 978
003
Капитальные расходы государственного органа
53 773
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 614 911
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
300 000
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
300
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
50 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
10 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
200 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 934
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 627 808
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
16 581 413
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 355 633
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 523 085
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 358 042
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 008 756,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 890 856,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
253 620,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 902 822
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
7 734 413,3
728
Управление государственного
архитектурно-строительного контроля и лицензирования области

13 680 264
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 195
04
Бiлiм беру
159 703 890
120
Облыс әкімінің аппараты
4 856
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
4 856
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
568 016
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
259 829
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
119 827
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
188 360
261
Облыстың білім басқармасы
152 178 110
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
786 028
003
Арнаулы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
3 794 292
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
134 822
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерін сатып алу және жеткізу
32 512
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 341 470
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
147 572
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
815 560
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
58 300
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 010 285
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 714 417
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
4 372 508
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
77 561
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
7 484 729
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
90 736 389
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
284 318
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
7 543
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
264 848
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру

13 680 264
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 195
04
Образование
159 703 890
120
Аппарат акима области
4 856
019
Обучение участников избирательного процесса
4 856
253
Управление здравоохранения области
568 016
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
259 829
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
119 827
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
188 360
261
Управление образования области
152 178 110
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
786 028
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
3 794 292
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
134 822
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
32 512
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 341 470
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
147 572
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
815 560
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
58 300
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
10 010 285
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 714 417
055
Дополнительное образование для детей и юношества
4 372 508
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
77 561
081
Дошкольное воспитание и обучение
7 484 729
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
90 736 389
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
284 318
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 543
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
264 848
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

12 247 917
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
16 867 039
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 952 908
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 711 320
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 241 588
05
Денсаулық сақтау
8 041 369
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 041 369
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
246 716
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
350 979
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 048
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 968
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
223
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
65 355
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
201 500
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
770 366
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
126 027
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 042 126
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
350 506
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
448 405
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
300 150
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 527 521
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
18 953 107
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
314 969
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 390 200
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
140 128
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 765
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

12 247 917
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
16 867 039
285
Управление физической культуры и спорта области
6 952 908
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 711 320
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 241 588
05
Здравоохранение
8 041 369
253
Управление здравоохранения области
8 041 369
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
246 716
006
Услуги по охране материнства и детства
350 979
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 048
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
113 968
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
223
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
65 355
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
201 500
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
770 366
029
Областные базы специального медицинского снабжения
126 027
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 042 126
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
350 506
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
448 405
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
300 150
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 527 521
256
Управление координации занятости и социальных программ области
18 953 107
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
314 969
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 390 200
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
140 128
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 765
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

167 500
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 507 235
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
296 000
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
757 000
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
79 000
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
322
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
6 722
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
2 500 000
062
Біліктілік жүйесін дамыту
3 800
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 250 000
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
19 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
50 000
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 441 452
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
16 514
261
Облыстың білім басқармасы
1 554 414
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 097 597
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
238 731
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
154 417
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
63 669
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
20 000
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 028 802
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 028 802
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

167 500
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 507 235
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
296 000
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
757 000
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
79 000
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
322
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
6 722
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
2 500 000
062
Развитие системы квалификаций
3 800
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 250 000
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
19 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
50 000
068
Программа занятости
7 441 452
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
16 514
261
Управление образования области
1 554 414
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 097 597
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
238 731
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
154 417
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
63 669
263
Управление внутренней политики области
20 000
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 028 802
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 028 802
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

17 161 763
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 718 080
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 856 393
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 440 573
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
271 937
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
170 045
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 045
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
101 892
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 892
12
Көлiк және коммуникация
19 606 475
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 606 475
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 816
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
1 487 862
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
17 986 797
13
Басқалар
96 022 556
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
250 844
058
"Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
250 844
257
Облыстың қаржы басқармасы
90 640 678
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 401 657
047
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
89 239 021
261
Облыстың білім басқармасы
2 615 720
079
"Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 165 732
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
449 988
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы
2 515 314
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
227 855
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
21 000
010
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 966 521
011
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру

17 161 763
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 718 080
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 856 393
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 440 573
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
271 937
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
170 045
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
170 045
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
101 892
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
101 892
12
Транспорт и коммуникации
19 606 475
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 606 475
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
131 816
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
1 487 862
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
17 986 797
13
Прочие
96 022 556
253
Управление здравоохранения области
250 844
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
250 844
257
Управление финансов области
90 640 678
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 401 657
047
Расходы на новые инициативы
89 239 021
261
Управление образования области
2 615 720
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 165 732
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
449 988
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 515 314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
227 855
005
Поддержка субъектов предпринимательства
21 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
1 966 521
011
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства

4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5) Бюджет тапшылығы (профицитi)
6) Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
0
7) Бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)
7
Қарыздар түсімдері
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
16
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2025 жылғы 25 сәуірдегі
№ 24/1 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік Бағдарламалар тізбесі
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Сырқаты ауыр адамдарды шұғыл жағдайларда жақын жердегі дәрігерлік көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2025 жылғы 25 сәуірдегі
№ 24/1 шешіміне
5-қосымша

4) Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5) Дефицит (профицит) бюджета
0
6) Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
0
7) Финансирование дефицита
0
(использование профицита) бюджета
7
Поступления займов
0
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
16
Погашение займов
0
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
8
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 25 апреля 2025 года
№ 24/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 25 апреля 2025 года
№ 24/1