"Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 76 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 12 маусымдағы № 154 қаулысы
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 76 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5334 болып тіркелді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыруды;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Ғ. Нұрмұхамбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2025 жылғы "12"
маусымдағы № 154 қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2019 жылғы "04"
сәуірдегі № 76 қаулысына
қосымша
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі
Cу айдыны және (немесе) учаскесі
Орналасқан жері
Айыртау ауданы
1
Ақанбұрлық өзені саласындағы тоған
Төменгі Бұрлық ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 2 километр
2
Аралтөбе өзеніндегі № 1 тоған

О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 4 апреля 2019 года № 76 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 12 июня 2025 года № 154
Акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 4 апреля 2019 года № 76 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5334) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего постановления в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области Г. Нурмухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "12" июня 2025 года № 154
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "04" апреля 2019 года № 76
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков местного значения
Водоем и (или) участок
Месторасположение
Айыртауский район
1
Пруд на притоке реки Аканбурлык
юго-восточнее села Нижний Бурлук 2 километра
2
Пруд № 1 на реке Аралтобе

0,1 километр
18
Крутое көлі
Лавровка ауылынан солтүстікке қарай 2,1 километр
19
Құсбек көлі
Құсбек ауылынан солтүстік шығысқа қарай
0,3 километр
20
Құрқарағаш өзеніндегі № 1 тоған
Новосветловка ауылынан оңтүстік батысқа қарай 0,2 километр
21
Леманов көлі
Шалқар ауылынан солтүстік шығысқа қарай
2,5 километр
22
Логовое көлі
Арықбалық ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,2 километр
23
Саумалкөл көлі
Саумалкөл ауылынан шығысқа қарай 0,1 километр
24
"Сухая" бөгеті
Каменный Брод ауылынан солтүстік батысқа қарай 2 километр
25
Тереңкөл көлі
Жұмысшы ауылынан шығысқа қарай 1 километр
26
Шабақты көлі
Лобанов ауылынан оңтүстікке қарай 4 километр
Ақжар ауданы
27
Ащыкөл бөгеті
Ащыкөл ауылынан солтүстік шығысқа қарай
8 километр
28
Бұрұмбай көлі
Горьков ауылынан оңтүстік-оңтүстік шығысқа қарай 6,5 километр
29
Горьков бөгеттері
Горьков ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,5 километр
30
Жақсыбайсор көлі
Алқатерек ауылынан оңтүстік батысқа қарай
9 километр
31
Жантайсор көлі
Талшық ауылынан оңтүстік батысқа қарай
7 километр
32
Казан бөгеті
Талшық ауылынан солтүстік батысқа қарай
7 километр
33
Қарашат өзеніндегі тоған
Ленинградское ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 2,2 километр
34
Кіші Қараой көлі
Бостандық ауылынан солтүстік батысқа қарай
3,6 километр
35
Қопа көлі
Баймырза ауылынан солтүстік шығысқа қарай 0,2 километр
36
Қомбайсор көлі
Дәуіт ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
4,2 километр
37
Ленинград бөгеттері
Ленинградское ауылынан солтүстік шығысқа қарай 0,2 километр
38
№ 1 Менжин бөгеті
Кеңащы ауылынан солтүстік шығысқа қарай
4 километр
39
Шыңғыс бөгеті
Казан ауылынан оңтүстік батысқа қарай
8,1 километр
40
№ 1 бөгет (Байтуыс ауылы)
Байтуыс ауылынан солтүстік батысқа қарай
1 километр
41
№ 2 бөгет (Байтуыс ауылы)
Байтуыс ауылынан солтүстік шығысқа қарай
3 километр
42
Үлкен Қарой көлі
Ақсай ауылынан шығысқа қарай 5 километр
Аққайың ауданы
43
Абалыкөл көлі
Черкасское ауылынан солтүстік шығысқа қарай
7,1 километр
44
Айдарбек көлі
Полтавка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 10,1 километр
45
Аяқкөл көлі
Ивановака ауылынан солтүстікке қарай
8,9 километр
46
Бабалы көлі
Аралағаш ауылынан солтүстік солтүстік батысқа қарай 5 километр
47
Кіші Балықты көлі
Амангелді ауылынан оңтүстік батысқа қарай
10 километр
48
Биктеш көлі
Тоқшын ауылынан солтүстік батысқа қарай
5,1 километр
49
Бугровское көлі
Тоқшын ауылынан оңтүстік батысқа қарай
3,3 километр
50
Горькое көлі
Тоқшын ауылынан оңтүстік батысқа қарай
3 километр
51
Үлкен Долгое көлі
Тоқшын ауылынан оңтүстік батысқа қарай
7 километр
52
Домашнее көлі
Тоқшын ауылынан солтүстікке қарай 0,1 километр
53
Жалтыр көлі
Дайындық ауылынан оңтүстік батысқа қарай
5,7 километр
54
Жалтыр көлі
Трудовое ауылынан солтүстік батысқа қарай

южнее села Антоновка 0,1 километра
18
Озеро Крутое
севернее села Лавровка 2,1 километр
19
Озеро Куспек
северо-восточнее села Куспек 0,3 километра
20
Пруд № 1 на реке Куркарагаш
юго-западнее села Новосветловка 0,2 километра
21
Озеро Леманово
северо-восточнее села Шалкар
2,5 километра
22
Озеро Логовое
юго-восточнее села Арыкбалык
0,2 километра
23
Озеро Саумалколь
восточнее села Саумалколь 0,1 километра
24
Плотина "Сухая"
северо-западнее села Каменный Брод 2 километра
25
Озеро Теренколь
восточнее села Жумысшы 1 километр
26
Озеро Чебачки
южнее села Лобаново 4 километра
Акжарский район
27
Ащикольская плотина
северо-восточнее села Ащиколь
8 километров
28
Озеро Бурумбайское
юго-юго-восточнее села Горьковское 6,5 километра
29
Горьковские плотины
юго-западнее села Горьковское
2,5 километра
30
Озеро Жаксыбайсор
юго-западнее села Алкатерек 9 километров
31
Озеро Жантайсор
юго-западнее села Талшик 7 километров
32
Плотина Казанская
северо-западнее села Талшик 7 километров
33
Пруд на реке Карашат
юго-восточнее села Ленинградское 2,2 километра
34
Озеро Киши-карой
северо-западнее села Бостандык
3,6 километра
35
Озеро Копа
северо-восточнее села Баймырза 0,2 километра
36
Озеро Комбайсор
юго-восточнее села Дауит 4,2 километра
37
Ленинградские плотины
северо-восточнее села Ленинградское 0,2 километра
38
Менжинская плотина №1
северо-восточнее села Кенащы 4 километра
39
Плотина Шынгыс
юго-западнее села Казанское 8,1 километра
40
Плотина № 1 (село Байтус)
северо-западнее села Байтус 1 километр
41
Плотина № 2 (село Байтус)
северо-восточнее села Байтус 3 километра
42
Озеро Улькен Карой
восточнее села Аксай 5 километров
Аккайынский район
43
Озеро Абалыколь
северо-восточнее села Черкасское
7,1 километра
44
Озеро Айдарбек
юго-восточнее села Полтавка
10,1 километра
45
Озеро Аякколь
севернее села Ивановка 8,9 километра
46
Озеро Бабалы
северо-северо-западнее села Аралагаш 5 километов
47
Озеро Балыкты Малые
юго-западнее села Амангельды 10 километров
48
Озеро Биктеш
северо-западнее села Токуши 5,1 километра
49
Озеро Бугровское
юго-западнее села Токуши 3,3 километра
50
Озеро Горькое
юго-западнее села Токуши 3 километра
51
Озеро Долгое Большое
юго-западнее села Токуши 7 километров
52
Озеро Домашнее
севернее села Токуши 0,1 километра
53
Озеро Жалтырь
юго-западнее села Дайындык 5,7 километра
54
Озеро Жалтыр
северо-западнее села Трудовое

6,5 километр
55
Камышлов (Местное) көлі
Камышлов ауылынан сотүстікке қарай
0,5 километр
56
Канонерка көлі
Тоқшын ауылынан батысқа қарай 0,8 километр
57
Капп көлі
Григорьевка ауылынан солтүстікке қарай
2,8 километр
58
Кравцов көлі
Знаменское ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2,5 километр
59
Күшіккөл көлі
Полтавка ауылынан оңтүстік-оңтүстік шығысқа қарай 4,3 километр
60
Қызыл сор көлі
Амангелді ауылынан оңтүстік батысқа қарай
12 километр
61
Мысли көлі
Камышлов ауылынан солтүстік шығысқа қарай
3,2 километр
62
Обалыкөл көлі
Григорьевка ауылынан оңтүстікке қарай
0,1 километр
63
Ортакөл көлі
Полтавка ауылынан солтүстік шығысқа қарай
9,8 километр
64
Рубашное көлі
Камышлов ауылынан солтүстік шығысқа қарай
2 километр
65
Сергеев көлі
Ивановка ауылынан солтүстік батысқа қарай
7,8 километр
66
Сиваш көлі
Амангелді ауылынан оңтүстік батысқа қарай
5,5 километр
67
Солодкое көлі
Борки ауылынан солтүстікке қарай 0,1 километр
68
Тереңкөл көлі
Аралағаш ауылынан солтүстік шығысқа қарай
4,5 километр
69
Үлкен Тоқшын көлі
Тоқшын ауылынан солтүстік батысқа қарай
2,5 километр
70
Кіші Тоқшын көлі
Тоқшын ауылынан батысқа қарай 2 километр
71
Тұзкөл көлі
Полтавка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2,5 километр
72
Үлкен Жарма көлі
Борки ауылынан оңтүстік батысқа қарай
0,1 километр
73
Утюскин көлі
Камышлов ауылынан солтүстік батысқа қарай
3,5 километр
74
Харьков көлі
Григорьевка ауылынан солтүстікке қарай
4,8 километр
75
Чистое
(Трудовое) көлі
Трудовое ауылынан солтүстік батысқа қарай
3 километр
76
Шағалалы теңіз көлі
Барыкөл ауылынан оңтүстік батысқа қарай
0,1 километр
77
Шунай көлі
Тоқшын ауылынан оңтүстік батысқа қарай
5,6 километр
Есіл ауданы
78
Алуа көлі
Амангелді ауылынан солтүстік батысқа қарай
4 километр
79
Үлкен Балықты көлі
Қарағаш ауылынан оңтүстікке қарай 3 километр
80
Үлкен Батпакөл көлі
Алабие ауылынан солтүстік шығысқа қарай
5 километр
81
Горелое көлі
Амангелді ауылынан солтүстік батысқа қарай
5 километр
82
Жалтыр көлі
Черуновка ауылынан солтүстікке қарай

6,5 километра
55
Озеро Камышлово (Местное)
севернее села Камышлово 0,5 километра
56
Озеро Канонерка
западнее села Токуши 0,8 километра
57
Озеро Капп
севернее села Григорьевка 2,8 километра
58
Озеро Кравцово
юго-восточнее села Знаменское
2,5 километра
59
Озеро Кушукколь
юго-юго-восточнее села Полтавка 4,3 километра
60
Озеро Кызыл сор
юго-западнее села Амангельды 12 километров
61
Озеро Мысли
северо-восточнее села Камышлово
3,2 километра
62
Озеро Обалыколь
южнее села Григорьевка 0,1 километра
63
Озеро Ортаколь
северо-восточнее села Полтавка 9,8 километра
64
Озеро Рубашное
северо-восточнее села Камышлово
2 километра
65
Озеро Сергеевское
северо-западнее села Ивановка
7,8 километра
66
Озеро Сиваш
юго-западнее села Амангельды
5,5 километра
67
Озеро Солодкое
севернее села Борки 0,1 километра
68
Озеро Теренколь
северо-восточнее села Аралагаш 4,5 километра
69
Озеро Токуши Большие
северо-западнее села Токуши 2,5 километра
70
Озеро Токуши Малые
западнее села Токуши 2 километра
71
Озеро Тузколь
юго-восточнее села Полтавка 2,5 километра
72
Озеро Улькен-жарма
юго-западнее села Борки 0,1 километра
73
Озеро Утюскино
северо-западнее села Камышлово
3,5 километра
74
Озеро Харьковское
севернее села Григорьевка 4,8 километра
75
Озеро Чистое (Трудовое)
северо-западнее села Трудовое 3 километра
76
Озеро Шаглы-Тенгиз
юго-западнее села Барыколь 0,1 километра
77
Озеро Шунай
юго-западнее села Токуши 5,6 километра
Есильский район
78
Озеро Алуа
северо-западнее села Амангельдинское 4 километра
79
Озеро Балыкты Большие
южнее села Карагаш 3 километра
80
Озеро Батпаколь Большой
северо-восточнее села Алабие 5 километров
81
Озеро Горелое
северо-западнее села Амангельдинское
5 километров
82
Озеро Жалтырь

2,5 километр
83
Жаманкөл көлі
Заградовка ауылынан батысқа қарай 0,54 километр
84
Жаркөл көлі
Спасовка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
3,5 километр
85
Жекекөл көлі
Петровка ауылынан солтүстік- солтүстік батысқа қарай 15,8 километр
86
Иконников көлі
Поляковка ауылынан солтүстік шығысқа қарай
3 километр
87
Есіл өзенінің жайылмасы
(Есіл ауданы)
Шал ақын ауданының шекарасынан Қызылжар ауданының шекарасына дейін
88
Калачик көлі
Петровка ауылынан оңтүстікке қарай 1 километр
89
Калдарь көлі
Ясновка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
7 километр
90
Қамыскөл көлі
Спасовка ауылынан оңтүстікке қарай 6,3 километр
91
Үлкен Қамыстыкөл көлі
Николаевка ауылынан солтүстік шығысқа қарай 16,6 километр
92
Қамысты көлі
Петровка ауылынан солтүстік батысқа қарай
3 километр
93
Қарасор көлі
Бұлақ ауылынан солтүстік шығысқа қарай
2,3 километр
94
Кіндікті көлі
Мәдениет ауылынан солтүстік батысқа қарай

севернее села Черуновка 2,5 километра
83
Озеро Жаманколь
западнее села Заградовка 0,54 километра
84
Озеро Жарколь
юго-западнее села Спасовка 3,5 километра
85
Озеро Жекеколь
северо-северо-западнее села Петровка
15,8 километра
86
Озеро Иконниково
северо-восточнее села Поляковка
3 километра
87
Пойма реки Ишим (Есильский район)
от границы района Шал акына до границы Кызылжарского района
88
Озеро Калачик
южнее села Петровка 1 километр
89
Озеро Калдарь
юго-западнее села Ясновка 7 километров
90
Озеро Камысколь
южнее села Спасовка 6,3 километра
91
Озеро Камыстыколь Большой
северо-восточнее села Николаевка
16,6 километра
92
Озеро Камышное
северо-западнее села Петровка 3 километра
93
Озеро Карасор
северо-восточнее села Булак 2,3 километра
94
Озеро Кендыкты
северо-западнее села Мадениет

2,4 километр
95
Қойжуған көлі
Тауағаш ауылынан батысқа қарай 1 километр
96
Қоржынкөл көлі
Спасовка ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,1 километр
97
Кіші Қоржынкөл көлі
Спасовка ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,5 километр
98
Қостомар көлі
Амангелді ауылынан батысқа қарай 2,5 километр
99
Үлкен Қостомар көлі
Петровка ауылынан солтүстікке қарай 6,2 километр
100
Қошқар көлі
Поляковка ауылынан солтүстік шығысқа қарай
1,5 километр
101
Круглое көлі
Спасовка ауылынан солтүстік батысқа қарай
4 километр

2,4 километра
95
Озеро Койжуган
западнее села Тауагаш 1 километр
96
Озеро Коржанкуль
северо-западнее села Спасовка
0,1 километра
97
Озеро Коржанкуль Малый
северо-западнее села Спасовка
0,5 километра
98
Озеро Костомар
западнее села Амангельдинское
2,5 километра
99
Озеро Костомар Большой
севернее села Петровка 6,2 километра
100
Озеро Кочкарь
северо-восточнее села Поляковка
1,5 километра
101
Озеро Круглое
северо-западнее села Спасовка 4 километра

102
Қымызды шатқалы
Петровка ауылынан солтүстік- солтүстік батысқа қарай 14,8 километр
103
Моховое көлі
Спасовка ауылынан оңтүстікке қарай 0,8 километр
104
Мусин көлі
Явленка ауылынан солтүстік шығысқа қарай
0,6 километр
105
Обалы көлі
Спасовка ауылынан оңтүстікке қарай 5 километр
106
Песчаное (Спасовка) көлі
Спасовка ауылынан солтүстік шығысқа қарай
1,2 километр
107
Полоустное көлі
Петровка ауылынан шығысқа қарай 3 километр
108
Савенков көлі
Талапкер ауылынан солтүстік батысқа қарай
4,5 километр
109
Сарыкөл көлі
Двинск ауылынан солтүстік шығысқа қарай
7,4 километр
110
Соленое көлі
Покровка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,2 километр
111
Соленое (Кіші) көлі
Талапкер ауылынан оңтүстікке қарай 2 километр
112
Үлкен Тораңғұл көлі
Корнеевка ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,1 километр
113
Черемное көлі
Петровка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
5 километр

102
Урочище Кумысное
северо-северо-западнее села Петровка
14,8 километра
103
Озеро Моховое
южнее села Спасовка 0,8 километра
104
Озеро Мусино
северо-восточнее села Явленка
0,6 километра
105
Озеро Обалы
южнее села Спасовка 5 километров
106
Озеро Песчаное (Спасовка)
северо-восточнее села Спасовка
1,2 километра
107
Озеро Полоустное
восточнее села Петровка 3 километра
108
Озеро Савенково
северо-западнее села Талапкер 4,5 километра
109
Озеро Сарыколь
северо-восточнее села Двинск 7,4 километра
110
Озеро Соленое
юго-восточнее села Покровка 0,2 километра
111
Озеро Соленое
(Малое)
южнее села Талапкер 2 километра
112
Озеро Тарангул Большой
северо-западнее села Корнеевка
0,1 километра
113
Озеро Черемное
юго-восточнее села Петровка 5 километров

114
Широкое (Калиновское) көлі
Новоалексадровка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 6,8 километр
Жамбыл ауданы
115
Ақбалық көлі
Озерное ауылынан солтүстік шығысқа қарай
7,7 километр
116
Ақбасты көлі
Украинское ауылынан солтүстік батысқа қарай
2,6 километр
117
Ақбастыкөл көлі
Жаңажол ауылынан батысқа қарай 0,73 километр
118
Үлкен Ақшешей көлі
Айымжан ауылынан солтүстік батысқа қарай
10 километр
119
Әлия көлі
Благовещенка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 9,4 километр
120
Арлагүл көлі
Железное ауылынан солтүстік батысқа қарай
7 километр

114
Озеро Широкое (Калиновское)
юго-восточнее села Новоалександровка
6,8 километра
Жамбылский район
115
Озеро Акбалык
северо-восточнее села Озерное
7,7 километра
116
Озеро Акбасты
северо-западнее села Украинское
2,6 километра
117
Озеро Акбастыколь
западнее села Жанажол 0,73 километра
118
Озеро Акчичей Большой
северо-западнее села Айымжан
10 километров
119
Озеро Алыя
юго-восточнее села Благовещенка 9,4 километра
120
Озеро Арлагуль
северо-западнее села Железное
7 километров

121
Атаман көлі
Макарьевка ауылынан батысқа қарай 4,5 километр
122
Атанбай көлі
Новое ауылынан солтүстік батысқа қарай
9 километр
123
Ащыкөл көлі
Қарақамыс ауылынана солтүстікке қарай
6,5 километр
124
Бәкір көлі
Майбалық ауылынан солтүстік шығысқа қарай
6,3 километр
125
Башенное көлі
Калиновка ауылынан солтүстік батысқа қарай
4,8 километр
126
Башкир көлі
Железное ауылынан солтүстік шығысқа қарай
11,1 километр
127
Баян көлі
Баян ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 0,2 километр
128
Баян (Петровка) көлі
Петровка ауылынан оңтүстікке қарай 0,1 километр

121
Озеро Атаманское
западнее села Макарьевка 4,5 километра
122
Озеро Атанбай
северо-западнее села Новое 9 километров
123
Озеро Ащиколь
севернее села Каракамыс 6,5 километра
124
Озеро Бакир
северо-восточнее села Майбалык
6,3 километра
125
Озеро Башенное
северо-западнее села Калиновка
4,8 километра
126
Озеро Башкирское
северо-восточнее села Железное
11,1 километра
127
Озеро Баян
юго-восточнее села Баян 0,2 километра
128
Озеро Баян (Петровка)
южнее села Петровка 0,1 километра

129
Белочубино көлі
Симаки ауылынан оңтүстік, оңтүстік шығысқа қарай 5 километр
130
Бекет көлі
Симаки ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,4 километр
131
Кіші Бекет көлі
Симаки ауылынан оңтүстікке қарай 1,8 километр
132
Большое көлі
Пресноредуть ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2 километр
133
Үлкен Кривое көлі
Симаки ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
3,15 километр
134
Үлкен Сливки көлі
Симаки ауылынан оңтүстікке қарай 3 километр
135
Үлкен Шабақ көлі
Чапаевка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2,7 километр

129
Озеро Белочубино
юго-юго-восточнее села Симаки
5 километров
130
Озеро Бекетское
юго-западное села Симаки 2,4 километра
131
Озеро Бекетское Малое
южнее села Симаки 1,8 километра
132
Озеро Большое
юго-западнее села Пресноредуть
2 километра
133
Озеро Большое Кривое
юго-восточнее села Симаки 3,15 километра
134
Озеро Большие Сливки
южнее села Симаки 3 километра
135
Озеро Большой Чебак
юго-восточнее села Чапаевка 2,7 километра

158
Жекекөл көлі
Благовещенка ауылынан оңтүстікке қарай
0,05 километр
159
Железное көлі
Железное ауылынан солтүстікке қарай
0,1 километр
160
Желтое көлі
Симаки ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,1 километр
161
Желдікөл көлі
Сәбит ауылынан шығысқа қарай 3,3 километр
162
Жыландықас көлі
Украинское ауылынан оңтүстік батысқа қарай 1,5 километр
163
Журавлиное көлі
Симаки ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
5,5 километр
164
Займище көлі
Миролюбов ауылынан солтүстік батысқа қарай
6,7 километр
165
Зотов көлі
Кабань ауылынан солтүстікке қарай 4,5 километр
166
Үлкен Ізбасар көлі
Ольговка ауылынан солтүстікке қарай 1,7 километр
167
Інжімбай көлі
Қайранкөл ауылынан солтүстік шығысқа қарай
4,2 километр
168
Итбалық көлі
Украинское ауылынан солтүстікке қарай
9 километр

158
Озеро Жекекуль
южнее села Благовещенка 0,05 километра
159
Озеро Железное
севернее села Железное 0,1 километра
160
Озеро Желтое
южнее села Симаки 0,1 километра
161
Озеро Жельдыколь
восточнее села Сабит 3,3 километра
162
Озеро Жиландыкасы
юго-западнее села Украинское
1,5 километра
163
Озеро Журавлиное
юго-восточнее села Симаки 5,5 километра
164
Озеро Займище
северо-западнее села Миролюбово 6,7 километра
165
Озеро Зотово
севернее села Кабань 4,5 километра
166
Озеро Избасар Большой
севернее села Ольговка 1,7 километра
167
Озеро Инжимбай
северо-восточнее села Кайранколь
4,2 километра
168
Озеро Итбалык
севернее села Украинское 9 километров

169
Казенное көлі
Кабань ауылынан солтүстік шығысқа қарай
6 километр
170
Қайранкөл көлі
Айымжан ауылынан батыс оңтүстік батысқа қарай 1,7 километр
171
Үлкен Қайранкөл көлі
Украинское ауылынан солтүстікке қарай
8 километр
172
Қайранкөл
(Целинное) көлі
Украинское ауылынан солтүстік батысқа қарай
9,7 километр
173
Қарабалық көлі
Калиновка ауылынан оңтүстікке қарай 2 километр
174
Қарақамыс көлі
Қайранкөл ауылынан солтүстікке қарай
13,8 километр
175
Үлкен Қарақоға көлі
Троицкое ауылынан оңтүстікке қарай 1,3 километр

169
Озеро Казенное
северо-восточнее села Кабань 6 километров
170
Озеро Кайранколь
западнее-юго-западнее села Айымжан 1,7 километра
171
Озеро Кайранколь Большой
севернее села Украинское 8 километров
172
Озеро Кайранколь (Целинное)
северо-западнее села Украинское
9,7 километра
173
Озеро Карабалык
южнее села Калиновка 2 километра
174
Озеро Каракамыс
севернее села Кайранколь 13,8 километра
175
Озеро Каракога Большая
южнее села Троицкое 1,3 километра

176
Қаракөл көлі
Украинское ауылынан солтүстік солтүстік батысқа қарай 20 километр
177
Қарықпандық көлі
Украинское ауылынан батысқа қарай 3 километр
178
Кішкенекөл көлі
Есперлі ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,3 километр
179
Кобылье көлі
Кабань ауылынан солтүстік батысқа қарай
6 километр
180
Козявочное көлі
Островка ауылынан оңтүстікке қарай
7 километр
181
Көлшібай көлі
Жамбыл ауылынан солтүстік шығысқа қарай
6,4 километр
182
Қопа көлі
Жамбыл ауылынан солтүстікке қарай 3 километр
183
Қопа көлі (Суаткөл ауылы)
Жамбыл ауылынан солтүстік шығысқа қарай
7 километр
184
Копылов көлі
Пресновка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 6 километр
185
Красное көлі
Святодуховка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
10 километр
186
Кривое (Ольговка) көлі
Ольговка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
4,3 километр
187
Кривое көлі
Мирное ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
9,2 километр
188
Крутояр көлі
Чапаевка ауылынан солтүстік батысқа қарай
8 километр
189
Кужи көлі
Чапаевка ауылынан оңтүстікке қарай 0,2 километр
190
Қонақтысор көлі
Благовещенка ауылынан батысқа қарай
11,5 километр
191
Курганское көлі
Екатериновка ауылынан солтүстікке қарай
8 километр
192
Лагерное (Мирное) көлі
Мирное ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,1 километр
193
Лагерное көлі
Пресновка ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,1 километр

176
Озеро Караколь
северо-северо-западнее села Украинское 20 километров
177
Озеро Карыкпандык
западнее села Украинское 3 километра
178
Озеро Кишкенеколь
юго-восточнее села Есперлы 0,3 километра
179
Озеро Кобылье
северо-западнее села Кабань 6 километров
180
Озеро Козявочное
южнее села Островка 7 километров
181
Озеро Колшбай
северо-восточнее села Жамбыл
6,4 километра
182
Озеро Копа
севернее села Жамбыл 3 километра
183
Озеро Копа (село Суатколь)
юго-восточнее села Жамбыл 7 километра
184
Озеро Копылово
юго-восточнее села Пресновка 6 километров
185
Озеро Красное
юго-западнее села Святодуховка 10 километров
186
Озеро Кривое (Ольговка)
юго-восточнее села Ольговка 4,3 километра
187
Озеро Кривое
юго-восточнее села Мирное 9,2 километра
188
Озеро Крутояр
северо-западнее села Чапаевка 8 километров
189
Озеро Кужи
южнее села Чапаевка 0,2 километра
190
Озеро Кунактысор
западнее села Благовещенка 11,5 километра
191
Озеро Курганское
севернее села Екатериновка 8 километров
192
Озеро Лагерное (Мирное)
юго-западнее села Мирное 2,1 километра
193
Озеро Лагерное
северо-западнее села Пресновка
0,1 километра

194
Лебяжье көлі
Сенжарка ауылынан солтүстік батысқа қарай
12 километр
195
Майбалық көлі
Майбалық ауылынан батысқа қарай 0,1 километр
196
Мақай көлі
Мирное ауылынан оңтүстік батысқа қарай
7 километр
197
Могильное көлі
Макарьевка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
4,5 километр
198
Молалыкөл көлі
Троицкое ауылынан батысқа қарай 12,6 километр
199
Моховое көлі
Кабань ауылынан солтүстік шығысқа қарай
7 километр
200
Мужук көлі
Озерный ауылынан солтүстік шығысқа қарай
7,4 километр
201
Молла көлі
Симаки ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысқа қарай 5 километр
202
Новорыбинское (Соленое) көлі
Новорыбинское ауылынан оңтүстік батысқа қарай 0,05 километр
203
Пестрое (Симаки) көлі
Симаки ауылынан оңтүстік батысқа қарай
1,7 километр
204
Пасынки көлі
Пресновка ауылынан солтүстік батысқа қарай
11,5 километр
205
Песчаное
(Үлкен) көлі
Макарьевка ауылынан солтүстік батысқа қарай
6,5 километр
206
Песчаное
(Симаки) көлі
Симаки ауылынан солтүстікке қарай 0,1 километр
207
Песчаное көлі
Макарьевка ауылынан солтүстік батысқа қарай
6,5 километр
208
Песчаное көлі
Чапаевка ауылынан солтүстік батысқа қарай
1,5 километр
209
Песчаное
(Песьяное) көлі
Буденное ауылынан солтүстік шығысқа қарай
13,8 километр
210
Песчаное
(Пресноредуть) көлі
Пресноредуть ауылынан оңтүстік батысқа қарай
3,5 километр

194
Озеро Лебяжье
северо-западнее села Сенжарка
12 километров
195
Озеро Майбалык
западнее села Майбалык 0,1 километра
196
Озеро Макай
юго-западнее села Мирное 7 километра
197
Озеро Могильное
юго-западнее села Макарьевка 4,5 километра
198
Озеро Молалыколь
западнее села Троицкое 12,6 километра
199
Озеро Моховое
северо-восточнее села Кабань 7 километров
200
Озеро Мужук
северо-восточнее села ОзҰрный
7,4 километра
201
Озеро Муллы
восточнее-юго-восточнее села Симаки
5 километров
202
Озеро Новорыбинское (Соленое)
юго-восточнее села Новорыбинское
0,05 километра
203
Озеро Пестрое (Симаки)
юго-западнее села Симаки 1,7 километра
204
Озеро Пасынки
северо-западнее села Пресновка
11,5 километра
205
Озеро Песчаное (Большое)
северо-западнее села Макарьевка
6,5 километра
206
Озеро Песчаное (Симаки)
севернее села Симаки 0,1 километра
207
Озеро Песчаное
северо-западное села Макарьевка
6,5 километра
208
Озеро Песчаное
северо-западнее села Чапаевка 1,5 километра
209
Озеро Песчаное (Песьяное)
северо-восточнее села Буденное
13,8 километра
210
Озеро Песчаное (Пресноредуть)
юго-западнее села Пресноредуть 3,5 километра

241
Суаткөл (Кіші) көлі
Бике ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
5,6 километр
242
Сауыткөл (Шорохов) көлі
Троицкое ауылынан батысқа қарай 12,1 километр
243
Табунное көлі
Пресновка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
3,5 километр
244
Тақпай көлі
Петровка ауылынан солтүстік батысқа қарай 3,5 километр
245
Тақтакөл көлі
Украинское ауылынан солтүстік батысқа қарай
6,2 километр
246
Текесары көлі
Жамбыл ауылынан солтүстік шығысқа қарай
2,3 километр
247
Темное көлі
Калиновка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 0,33 километр

241
Озеро Суатколь (Малый)
юго-восточнее села Бике 5,6 километра
242
Озеро Саутколь (Шорохово)
западнее села Троицкое 12,1 километра
243
Озеро Табунное
юго-восточнее села Пресновка
3,5 километра
244
Озеро Такпай
север-западнее села Петровка 3,5 километра
245
Озеро Тактаколь
северо-западнее села Украинское
6,2 километра
246
Озеро Текесары
северо-восточнее села Жамбыл
2,3 километра
247
Озеро Темное
юго-восточнее села Калиновка 0,33 километра

248
Тоқсанбай көлі
Макарьевка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
8 километр
249
Толыбай көлі
Макарьевка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
7 километр
250
Тұлымбай көлі
Благовещенка ауылынан солтүстік шығысқа қарай
6,7 километр
251
Угловое көлі
Троицкое аулынан солтүстік солтүстік шығысқа қарай 8,5 километр
252
Үзбақан көлі
Светлое ауылынан батысқа қарай 2 километр
253
Ұзынкөл көлі
Жамбыл ауылынан оңтүстікке қарай 7,5 километр
254
Ұлыкөл көлі
Сәбит ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,8 километр
255
Үлкенкөл көлі
Есперлі ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
1,5 километр
256
Үлкенкөл (Утятник) көлі
Қарақамыс ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
3,5 километр

248
Озеро Токсанбай
юго-восточнее села Макарьевка
8 километров
249
Озеро Тулубай
юго-западнее села Макарьевка
7 километров
250
Озеро Тулумбай
северо-восточнее села Благовещенка 6,7 километра
251
Озеро Угловое
северо-северо-восточнее села Троицкое 8,5 километра
252
Озеро Узбакан
западнее села Светлое 2 километра
253
Озеро Узынколь
южнее села Жамбыл 7,5 километра
254
Озеро Улыколь
юго-восточнее села Сабит 0,8 километра
255
Озеро Улькенколь
юго-восточнее села Есперли 1,5 километра
256
Озеро Улькенколь (Утятник)
юго-восточнее села Каракамыс
3,5 километра

302
Белое тоғаны
Кіші-Белое ауылынан солтүстік шығысқа қарай
0,4 километр
303
Кіші Белое көлі
Пеньков ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
4,8 километр
304
Белое Сумное көлі
Сумное ауылынан батысқа қарай 2,6 километр
305
Үлкен Пузыриха көлі
Налобин ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,1 километр
306
Бугровое көлі
Бугровое ауылынан батысқа қарай 0,1 километр
307
Волков көлі
Николаевка ауылынан оңтүстікке қарай
3,5 километр
308
Волченок көлі
Николаевка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
1,8 километр

302
пруд Белое
северо-восточнее села Малое-Белое 0,4 километра
303
Озеро Белое Малое
юго-восточнее села Пеньково 4,8 километра
304
Озеро Белое Сумное
западнее села Сумное 2,6 километра
305
Озеро Большая Пузыриха
юго-восточнее села Налобино 0,1 километра
306
Озеро Бугровое
западнее села Бугровое 0,1 километра
307
Озеро Волково
южнее села Николаевка 3,5 километра
308
Озеро Волченок
юго-западнее села Николаевка 1,8 километра

309
Гайдуков көлі
Гайдуков ауылынан батысқа қарай 0,1 километра
310
Глубокое көлі
Налобин ауылынан солтүстік батысқа қарай
1,6 километр
311
Кіші Глубокое көлі
Глубокое ауылынан солтүстік батысқа қарай
1,4 километр
312
Гусиное (Асанов) көлі
Асанов ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
7,5 километр
313
Гусиное көлі
Бескөл ауылынан солтүстік шығысқа қарай
0,3 километр
314
Гусиное (Желяков) көлі
Желяков ауылынан шығысқа қарай 2,3 километр
315
Гусиное (Кіші) көлі
Глубокое ауылынан солтүстікке қарай 3 километр
316
Даньков көлі
Кустовое ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,8 километр

309
Озеро Гайдуково
западнее села Гайдуково 0,1 километра
310
Озеро Глубокое
северо-западнее села Налобино
1,6 километра
311
Озеро Глубокое Малое
северо-западнее села Глубокое
1,4 километра
312
Озеро Гусиное (Асаново)
юго-восточнее села Асаново 7,5 километра
313
Озеро Гусиное
северо-восточнее села Бесколь
0,3 километра
314
Озеро Гусиное (Желяково)
восточнее села Желяково 2,3 километра
315
Озеро Гусиное (Малое)
севернее села Глубокое 3 километра
316
Озеро Даньково
юго-западнее села Кустовое 2,8 километра

317
Демкин көлі
Налобин ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,05 километр
318
Долбилов көлі
Прибрежное ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,5 километр
319
Жамановское көлі
Сумное ауылынан оңтүстік батысқа қарай
1,5 километр
320
Желтое көлі
Глубокое ауылынан солтүстікке қарай 5 километр
321
Желяков көлі
Желяков ауылынан солтүстікке қарай 0,2 километр
322
Желяков өзбойы
Желяков ауылынан солтүстік шығысқа қарай
1,5 километр
323
Забочное көлі
Соколовка ауылынан солтүстікке қарай
0,6 километр
324
Зверобойное көлі
Налобин ауылынан оңтүстікке қарай 2,7 километр

317
Озеро Демкино
юго-восточнее села Налобино 0,05 километра
318
Озеро Долбилово
юго-западнее села Прибрежное
2,5 километра
319
Озеро Жамановское
юго-западнее села Сумное 1,5 километра
320
Озеро Желтое
севернее села Глубокое 5 километров
321
Озеро Желяково
севернее села Желяково 0,2 километра
322
Желяковская старица
северо-восточнее села Желяково
1,5 километра
323
Озеро Забочное
севернее села Соколовка 0,6 километра
324
Озеро Зверобойное
южнее села Налобино 2,7 километра

382
Стрельбище көлі
Петропавл қаласынан оңтүстікке қарай
0,1 километр
383
Сумное көлі
Сумное ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,7 километр
384
Травное көлі
Новокаменка ауылынан солтүстік батысқа қарай
2 километр
385
Усталое көлі
Глубокое ауылынан солтүстікке қарай 0,1 километр
386
Ұялы көлі
Трудовое ауылынан батысқа қарай 0,1 километр
387
Хлынов көлі
Гайдуков ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,3 километр
388
Холодное көлі
Боголюбов ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
4,3 километр
389
Чаечное көлі
Налобин ауылынан шығысқа қарай 5 километр
390
Чайное көлі
Глубокое ауылынан солтүстікке қарай 2,8 километр
391
Чалков көлі
Новоалександровка ауылынан шығысқа қарай
2,5 километр
392
Шөмішкөл (Шөмшікөл) көлі
Рассвет ауылынан солтүстік шығысқа қарай
7,2 километр
393
Черепков көлі
Пеньков ауылынан солтүстік шығысқа қарай
6,5 километр
394
Черная өзбойы
Озерное ауылынан оңтүстікке қарай 3 километр
395
Чирок көлі
Налобино ауылынан оңтүстік батысқа қарай
11,5 километр

382
Озеро Стрельбище
южнее города Петропавловск 0,1 километра
383
Озеро Сумное
северо-западнее села Сумное 0,7 километра
384
Озеро Травное
северо-западнее села Новокаменка
2 километра
385
Озеро Усталое
севернее села Глубокое 0,1 километра
386
Озеро Уялы
западнее села Трудовое 0,1 километра
387
Озеро Хлыново
юго-восточнее села Гайдуково 0,3 километра
388
Озеро Холодное
юго-восточнее села Боголюбово
4,3 километра
389
Озеро Чаечное
восточнее села Налобино 5 километров
390
Озеро Чайное
севернее села Глубокое 2,8 километра
391
Озеро Чалково
восточнее села Новоалександровка
2,5 километра
392
Озеро Чемачколь (Шомшыколь)
северо-восточнее села Рассвет 7,2 километра
393
Озеро Черепково
северо-восточнее села Пеньково
6,5 километра
394
Черная старица
южнее села Озерное 3 километра
395
Озеро Чирок
юго-западнее села Налобино 11,5 километра

421
Долгое Дальнее көлі
Дубровное ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
1,5 километр
422
Дубровное (Домашнее) көлі
Дубровное ауылынан оңтүстікке қарай
0,1 километр
423
Евтюшкин көлі
Афонькин ауылынан батысқа қарай
1,5 километр
424
Жагрин көлі
Белое ауылынан шығысқа қарай 9 километр
425
Жалтыр көлі
Новомихайловка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 8,6 километр
426
Жаркөл көлі
Владимировка ауылынан солтүстікке қарай
1,4 километр
427
Желтое (Становское) көлі
Токаревка ауылынан солтүстік батысқа қарай
3,8 километр

421
Озеро Долгое Дальнее
юго-восточнее села Дубровное
1,5 километра
422
Озеро Дубровное (Домашнее)
южнее села Дубровное 0,1 километра
423
Озеро Евтюшкино
западнее села Афонькино 1,5 километра
424
Озеро Жагрино
восточнее села Белое 9 километров
425
Озеро Жалтырь
юго-восточнее села Новомихайловка
8,6 километра
426
Озеро Жарколь
севернее села Владимировка 1,4 километра
427
Озеро Желтое (Становское)
северо-западнее села Токаревка
3,8 километра

428
Желтое (Щучье) көлі
Щучье ауылынан батысқа қарай 5 километр
429
За бугром көлі
Афонькин ауылынан онтүстік шығысқа қарай
4 километр
430
Заднее көлі
Становое ауылынан оңтүстік батысқа қарай
9 километр
431
Займище көлі
Новоандреевка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2 километр
432
Золотое көлі
Коваль ауылынан онтүстікке қарай 0,7 километр
433
Исновское көлі
Леденев ауылынан шығысқа қарай 0,1 километр
434
Қабан көлі
Воскресеновка ауылынан солтүстікке қарай
6,5 километр
435
Қабанды көлі
Новоандреевка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
3 километр
436
Казанцев көлі
Дубровное ауылынан солтүстік солтүстік шығысқа қарай 7,4 километр
437
Казачье көлі
Михайловка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
9 километр

428
Озеро Желтое (Щучье)
западнее села Щучье 5 километров
429
Озеро За бугром
юго-восточнее села Афонькино 4 километра
430
Озеро Заднее
юго-западнее села Становое 9 километров
431
Озеро Займище
юго-западнее села Новоандреевка 2 километра
432
Озеро Золотое
южнее села Коваль 0,7 километра
433
Озеро Исновское
Восточнее села ЛеденҰво 0,1 километра
434
Озеро Кабан
севернее села Воскресеновка 6,5 километра
435
Озеро Кабанье
юго-западнее села Новоандреевка 3 километра
436
Озеро Казанцево
северо-северо-восточнее села Дубровное 7,4 километра
437
Озеро Казачье
юго-восточнее села Михайловка
9 километров

461
Куклин көлі
Искра ауылынан солтүстікке қарай 0,2 километр
462
Ледяевское көлі
Степное ауылынан батысқа қарай 0,9 километр
463
Майорское көлі
Становое ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,8 километр
464
Майское көлі
Леденев ауылынан оңтүстікке қарай 3 километр
465
Кіші Майское көлі
Леденев ауылынан солтүстік батысқа қарай
6 километр
466
Кіші Становое көлі
Становое ауылынан оңтүстік батысқа қарай
0,2 километр
467
Үлкен Марушкин көлі
Афонькин ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
3,5 километр
468
Меңкесер көлі
Меңкесер ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2 километр
469
Михайловское көлі
Михайлов ауылынан батысқа қарай 0,1 километр
470
Молоков көлі
Афонькин ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
5,5 километр
471
Моховичок көлі
Дубровное ауылынан солтүстік батысқа қарай
9,8 километр
472
Моховое көлі
Меңкесер ауылынан шығысқа қарай 6 километр
473
Мураш көлі
Коваль ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2,5 километр
474
Немецкое көлі
Андреевка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2 километр
475
Новоукраинское (Домашнее) көлі
Афонькино ауылынан солтүстік батысқа қарай
7,4 километр
476
Оглачи көлі
Октябрь ауылынан солтүстік шығысқа қарай
3 километр
477
Окунев көлі
Покровка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
3,5 километр
478
Осиновое көлі
Леденев ауылынан солтүстік шығысқа қарай
2,9 километр

461
Озеро Куклино
севернее села Искра 0,2 километра
462
Озеро Ледяевское
западнее села Степное 0,9 километра
463
Озеро Майорское
юго-западнее села Становое 2,8 километра
464
Озеро Майское
южнее села Леденево 3 километра
465
Озеро Майское Малое
северо-западнее села Леденево 6 километров
466
Озеро Малое Становое
юго-западнее села Становое 0,2 километра
467
Озеро Марушкино Большое
юго-восточнее села Афонькино
3,5 километра
468
Озеро Минкесер
юго-западнее села Минкесер 2 километра
469
Озеро Михайловское
западнее села Михайловка 0,1 километра
470
Озеро Молоково
юго-восточнее села Афонькино
5,5 километра
471
Озеро Моховичок
северо-западнее села Дубровное
9,8 километра
472
Озеро Моховое
восточнее села Минкесер 6 километров
473
Озеро Мураш
юго-восточнее села Коваль 2,5 километра
474
Озеро Немецкое
юго-западнее села Андреевка 2 километра
475
Озеро Новоукраинское (Домашнее)
северо-западнее села Афонькино 7,4 километра
476
Озеро Оглачи
северо-восточнее села Октябрь 3 километра
477
Озеро Окунево
юго-западнее села Покровка 3,5 километра
478
Озеро Осиновое
северо-восточнее села Леденево
2,9 километра

479
Параскин көлі
Новомихайловка ауылынан солтүстік шығысқа қарай 4 километр
480
Үлкен Пеган көлі
Михайловка ауылынан солтүстік шығысқа қарай 4,2 километр
481
Переднее көлі
Становое ауылынан оңтүстік батысқа қарай
9 километр
482
Песчаное көлі
Воскресеновка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
4 километр
483
Плешков көлі
Афонькино ауылынан солтүстік батысқа қарай
11,1 километр
484
Плоское көлі
Мамлютка қаласынан оңтүстікке қарай
0,8 километр
485
Поддувальное көлі
Становое ауылынан солтүстік батысқа қарай

479
Озеро Параскино
северо-восточнее села Новомихайловка 4 километра
480
Озеро Пеган Большой
северо-восточнее села Михайловка
4,2 километра
481
Озеро Переднее
юго-западнее села Становое 9 километров
482
Озеро Песчаное
юго-западнее села Воскресеновка 4 километра
483
Озеро Плешково
северо-западнее села Афонькино 11,1 километра
484
Озеро Плоское
южнее города Мамлютка 0,8 километра
485
Озеро Поддувальное
северо-западное села Становое

1,8 километр
486
Половинкин көлі
Становое ауылынан батысқа қарай 7 километр
487
Придворное көлі
Щучье ауылынан шығысқа қарай 5 километр
488
Пчелин көлі
Пчелин ауылынан оңтүстік батысқа қарай
0,3 километр
489
Рогозяное көлі
Дубровное ауылынан оңтүстікке қарай
7,5 километр
490
Ромашкин көлі
Сенжарка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2,5 километр
491
Русское көлі
Новомихайловка ауылынан солтүстік батысқа қарай 0,1 километр
492
Рыбненок көлі
Воскресеновка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 2 километр
493
Рыбное көлі
Дубровное ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2 километр
494
Рыбное көлі
Воскресеновка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 3,5 километр
495
Сабыров көлі
Афонькин ауылынан солтүстікке қарай
2 километр

1,8 километра
486
Озеро Половинкино
западнее села Становое 7 километра
487
Озеро Придворное
восточнее села Щучье 5 километров
488
Озеро Пчелино
юго-западнее села Пчелино 0,3 километра
489
Озеро Рогозяное
южнее села Дубровное 7,5 километра
490
Озеро Ромашкино
юго-восточнее села Сенжарка 2,5 километра
491
Озеро Русское
северо-западнее села Новомихайловка
0,1 километра
492
Озеро Рыбненок
юго-восточнее села Воскресеновка 2 километра
493
Озеро Рыбное
юго-западнее села Дубровное 2 километра
494
Озеро Рыбное
юго-восточнее села Воскресеновка 3,5 километра
495
Озеро Сабурово
севернее села Афонькино 2 километра

541
Казмакорак көлі
Шақпақ ауылынан оңтүстік батысқа қарай
19,2 километр
542
Қалмақкөл көлі
Салқынкөл ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
8,5 километр
543
Кіші Қалмақкөл көлі
Раисовка ауылынан шығысқа қарай 4,6 километр
544
Кішкенекөл көлі
Ялты ауылынан оңтүстік оңтүстік батысқа қарай 19,8 километр
545
Рузаевское көлі
Рузаевка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,7 километр
546
Салқынкөл көлі
Чистополье ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
7,8 километр
547
Ұзынкөл көлі
Червонное ауылынан батысқа қарай 3,5 километр
548
Үлкенкөл көлі
Шұқыркөл ауылынан солтүстікке қарай
0,6 километр
549
Ұлыкөл көлі
Старобелка ауылынан оңтүстікке қарай
0,1 километр
550
"Урожайное" тоғаны
Урожайное ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,07 километр
551
Чернобаевское көлі
Чернобаевка ауылынан шығысқа қарай
1,2 километр
552
Шақпақ көлі
Шақпақ ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,4 километр
553
Шолақсай өзеніндегі № 2 тоған
Көкалажар ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
6,5 километр

541
Озеро Казмакорак
юго-западнее села Шакпак 19,2 километра
542
Озеро Калмакколь
юго-восточнее села Салкынколь
8,5 километра
543
Озеро Калмакколь Малый
восточнее села Раисовка 4,6 километра
544
Озеро Кишкенеколь
юго-юго-западнее села Ялты 19,8 километра
545
Озеро Рузаевское
юго-западнее села Рузаевка 2,7 километра
546
Озеро Салкынколь
юго-восточнее села Чистополье
7,8 километра
547
Озеро Узынколь
западнее села Червонное 3,5 километра
548
Озеро Улкенколь
севернее села Шукырколь 0,6 километра
549
Озеро Улыколь
южнее села Старобелка 0,1 километра
550
Пруд "Урожайное"
юго-восточнее села Урожайное
0,07 километра
551
Озеро Чернобаевское
восточнее села Чернобаевка 1,2 километра
552
Озеро Шакпак
юго-восточнее села Шакпак 0,4 километра
553
Пруд на реке Шолаксай № 2
юго-восточнее села Кокалажар
6,5 километра

554
№ 2 бөгет
Жаркөл ауылынан солтүстікке қарай 5,1 километр
Тайынша ауданы
555
Ащықарасу өзеніндегі тоған
Новогречановка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 10,8 километр
556
Бәженкөл көлі
Киров ауылынан солтүстік батысқа қарай
11 километр
557
Барыкөл көлі
Барыкөл ауылынан шығысқа қарай 4,8 километр
558
Бұрлыкөл көлі
Алабота ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
6 километр
559
Жамантұз көлі
Рощинское ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
3 километр
560
Жаңасу өзеніндегі № 2 тоған
Аққұдық ауылынан онтүстік шығысқа қарай
5,3 километр

554
Плотина № 2
севернее села Жарколь 5,1 километра
Тайыншинский район
555
Пруд на реке Ащи-карасу
юго-восточнее села Новогречановка
10,8 километра
556
Озеро Баженколь
северо-западнее села Кирово 11 километров
557
Озеро Барыколь
восточнее села Барыколь 4,8 километра
558
Озеро Бурлыколь
юго-восточнее села Алабота 6 километров
559
Озеро Жамантуз
юго-восточнее села Рощинское 3 километра
560
Пруд на реке Жанасу № 2
юго-восточнее села Аккудук 5,3 километра

561
Зеленый Гай бөгеттері
Зеленый Гай ауылынан шығысқа қарай 7 километр
562
Қалибек көлі және салалары
Шұңқыркөл ауылынан батысқа қарай 20 километр
563
Қарасор көлі
Рощинское ауылынан солтүстікке қарай
10 километр
564
Кішкенесор көлі
Рощинское ауылынан шығысқа қарай 9,5 километр
565
Құмдыкөл көлі
Макашевка ауылынан солтүстік шығысқа қарай
0,2 километр
566
Мәдениет көлі
Мәдениет ауылынан оңтүстік батысқа қарай
1,8 километр
567
Матсор көлі
Жаңадәуір ауылынан онтүстік батысқа қарай
5,4 километр

561
Зеленогайские плотины
восточнее села Зеленый гай 7 километров
562
Озеро Калибек и притоки
западнее села Шункырколь 20 километров
563
Озеро Карасор
севернее села Рощинское 10 километров
564
Озеро Кишкенесор
восточнее села Рощинское 9,5 километра
565
Озеро Кумдыколь
северо-восточнее села Макашевка
0,2 километра
566
Озеро Мадениет
юго-западнее села Мадениет 1,8 километра
567
Озеро Матсор
юго-западнее села Жанадауир 5,4 километра

568
№ 1 "Новогречановка" тоғаны
Новогречановка ауылынан онтүстік шығысқа қарай 6,1 километр
569
№ 2 "Новогречановка" тоғаны
Новогречановка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 6,2 километр
570
Мәриямкөл көлі
Озерное ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,3 километр
571
Табанды көлі
Чермошнянка ауылынан солтүстік шығысқа қарай 1,5 километр
572
Тайынша көлі
Киров ауылынан батысқа қарай 3 километр
573
Үшсай көлі
Тихоокеанское ауылынан батысқа қарай
18 километр
574
Шұқыркөл көлі
Киров ауылынан солтүстік батысқа қарай
8 километр
Тимирязев ауданы

568
Пруд "Новогречановка" № 1
юго-восточнее села Новогречановка 6,1 километра
569
Пруд "Новогречановка" № 2
юго-восточнее села Новогречановка 6,2 километра
570
Озеро Мәриямкөл
северо-западнее села Озерное 0,3 километра
571
Озеро Табанды
северо-восточнее села Чермошнянка 1,5 километра
572
Озеро Тайынша
западнее села Кирово 3 километра
573
Озеро Ушсай
западнее села Тихоокеанское 18 километров
574
Озеро Шокырколь
северо-западнее села Кирово 8 километров
Тимирязевский район

575
Ақжан көлі
Ақжан ауылынан батысқа қарай 0,6 километр
576
Ақсуат көлі
Москворецкое ауылынан шығысқа қарай
3 километр
577
Әлпеш көлі
Тимирязев ауылынан солтүстік шығысқа қарай
1,4 километр
578
Үлкен Сүлікті көлі
Ақжан ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2 километр
579
Дмитриевка көлі
Дмитриевка ауылынан оңтүстікке қарай
0,01 километр
580
Есеней көлі
Целинное ауылынан шығысқа қарай 4 километр
581
Жаркен көлі
Жаркен ауылынан батысқа қарай 1 километр
582
Журавлиное көлі
Целинное ауылынан шығысқа қарай 2,2 километр
583
Қақ көлі
Ақжан ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
4 километр
584
Қақ-Москворецкое көлі
Москворецкое ауылынан оңтүстік батысқа қарай
11 километр
585
Косэрон (Обвальное) көлі
Целинное ауылынан солтүстік шығысқа қарай
8,8 километр
586
Комсомольское көлі
Целинное ауылынан оңтүстік батысқа қарай
1,7 километр
587
Қошқар көлі
Дружба ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,05 километр
588
Құмдыкөл көлі
Целинное ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
10,6 километр
589
Победа көлі
Целинное ауылынан оңтүстік батысқа қарай
0,57 километр
590
Половинное көлі
Дмитриевка ауылынан солтүстікке қарай
1,7 километр
591
Придворное көлі
Дмитриевка ауылынан солтүстікке қарай
0,06 километр
592
Сор көлі
Целинное ауылынан солтүстік шығысқа қарай
8,9 километр
593
Сулы көлі
Сулы ауылынан оңтүстік батысқа қарай 3 километр
594
Шағана көлі
Тимирязев ауылынан оңтүстік батысқа қарай
0,8 километр
Уәлиханов ауданы
595
№ 1 Бидайық тоғаны
Бидайық ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
12 километр
596
№ 2 Бидайық тоғаны
Бидайық ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
14 километр

575
Озеро Акжан
западнее села Акжан 0,6 километра
576
Озеро Аксуат
восточнее села Москворецкое 3 километра
577
Озеро Альпаш
северо-восточнее села Тимирязево
1,4 километра
578
Озеро Большие Сулюкты
юго-восточнее села Акжан 2 километра
579
Озеро Дмитриевка
южнее села Дмитриевка 0,01 километр
580
Озеро Есиней
восточнее села Целинный 4 километра
581
Озеро Жаркен
западнее села Жаркен 1 километр
582
Озеро Журавлинное
восточнее села Целинный 2,2 километра
583
Озеро Как
юго-восточнее села Акжан 4 километра
584
Озеро Как-Москворецкое
юго-западнее села Москворецкое 11 километров
585
Озеро Косэрон (Обвальное)
северо-восточнее села Целинное
8,8 километра
586
Озеро Комсомольское
юго-западнее села Целинное 1,7 километра
587
Озеро Кошкар
северо-западнее села Дружба 0,05 километра
588
Озеро Кумдыколь
юго-восточнее села Целинное
10,6 километра
589
Озеро Победа
юго-западнее села Целинное 0,57 километра
590
Озеро Половинное
севернее села Дмитриевка 1,7 километра
591
Озеро Придворное
севернее села Дмитриевка 0,06 километра
592
Озеро Сор
северо-восточнее села Целинное
8,9 километра
593
Озеро Сулы
юго-западнее села Сулы 3 километра
594
Озеро Шагана
юго-западнее села Тимирязево 0,8 километра
Уалихановский район
595
Бидаикский пруд № 1
юго-восточнее села Бидаик 12 километров
596
Бидаикский пруд № 2
юго-восточнее села Бидаик 14 километров

597
№ 3 Бидайық тоғаны
Бидайық ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
16 километр
598
Бұршақ көлі
Тілеусай ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,1 километр
599
Жамантұз көлі
Қайрат ауылынан батыс солтүстік батысқа қарай 26,2 километр
600
Золотая Нива көлі
Золотая Нива ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 0,05 километр
601
Қарасор көлі
Ақбұлақ ауылынан оңтүстік батысқа қарай
7,2 километр
602
Малое Ближнее көлі
Жас Ұлан ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
4,5 километр
603
Малое Дальнее көлі
Жас Ұлан ауылынан оңтүстік батысқа қарай
6,5 километр

597
Бидаикский пруд № 3
юго-восточнее села Бидаик 16 километров
598
Озеро Бурчак
юго-восточнее села Тлеусай 0,1 километра
599
Озеро Жамантуз
западнее-северо-западнее села Кайрат
26,2 километра
600
Озеро Золотая Нива
юго-восточнее села Золотая Нива 0,05 километра
601
Озеро Карасор
юго-западнее села Акбулак 7,2 километра
602
Озеро Малое Ближнее
юго-восточнее села Жас Улан 4,5 километра
603
Озеро Малое Дальнее
юго-западнее села Жас Улана 6,5 километра

604
Мұзды көлі
Қайрат ауылынан оңтүстікке қарай 6,2 километр
605
№ 4 бөгет
Ұлан ауылынан оңтүстікке қарай 1,7 километр
606
№ 5 бөгет
Ұлан ауылынан оңтүстік батысқа қарай
2,6 километр
607
Сілетітеңіз көлі
Көктерек ауылынан оңтүстікке қарай 7,6 километр
608
Теке көлі
Кішкенекөл ауылынан солтүстікке қарай
32 километр
609
№ 1 Херсон тоғаны
Қаратерек ауылынан солтүстік батысқа қарай
2,8 километр
610
№ 3 Херсон тоғаны
Қаратерек ауылынан оңтүстік батысқа қарай
3,2 километр
611
Шүмектікөл көлі
Кішкенекөл ауылынан солтүстік шығысқа қарай 0,1 километр
Шал ақын ауданы
612
Жалпақсу өзбойы
Кеңес ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
0,8 километр

604
Озеро Музды
южнее села Кайрат 6,2 километра
605
Плотина № 4
южнее села Улан 1,7 километра
606
Плотина № 5
юго-западнее села Улан 2,6 километра
607
Озеро Силетытениз
южнее села Коктерек 7,6 километра
608
Озеро Теке
севернее села Кишкенеколь 32 километра
609
Херсонский пруд № 1
северо-западнее села Каратерек
2,8 километра
610
Херсонский пруд № 3
юго-западнее села Каратерек 3,2 километра
611
Озеро Шумыктыколь
северо-восточнее села Кишкенеколь 0,1 километра
район Шал акына
612
Жалпаксу старица
юго-восточнее села Кенес 0,8 километра

613
Жалтыр көлі
Жалтыр ауылынан солтүстік шығысқа қарай
3 километр
614
Қабанқарасу өзбойы
Кеңес ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2,2 километр
615
"Квашинское" тоғаны
Городецкое ауылынан шығысқа қарай 3 километр
616
Козловское көлі
Қаратал ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
2 километр
617
Қоскөл көлі
Семиполка ауылынан батысқа қарай 0,1 километр
618
Кіші Қоскөл көлі
Ступинка ауылынан оңтүстік батысқа қарай
0,05 километр
619
Обалы көлі
Бірлік ауылынан оңтүстік батысқа қарай
8 километр
620
Паровое көлі
Новопокровка ауылынан солтүстік шығысқа қарай 0,4 километр
621
Есіл өзенінің жайылмасы
(Шал ақын ауданы)
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан шекарасынан Есіл ауданы шекарасына дейін
622
Полтавское көлі
Балуан ауылынан оңтүстік батысқа қарай
1 километр
623
Сарықамыс көлі
Бірлік ауылынан оңтүстік шығысқа қарай
1,6 километр
624
Сергеевка су қоймасы
(№ 1 учаске)
Сергеевка қаласынан оңтүстік шығысқа қарай
0,2 километр
625
Сергеевка су қоймасы (№ 2 учаске)
Сергеевка қаласынан оңтүстікке қарай 8,6 километр
626
Сергеевка су қоймасы (№ 3 учаске)
Сергеевка қаласынан оңтүстік батысқа қарай
18,8 километр
627
Сергеевка су қоймасы (№ 4 учаске)
Сергеевка қаласынан оңтүстік батысқа қарай
27,8 километр
628
Сергеевка су қоймасы (№ 5 учаске)
Сергеевка қаласынан оңтүстік шығысқа қарай
0,7 километр
629
Соленое (Балуан) көлі
Балуан ауылынан солтүстік шығысқа қарай
3,3 километр
630
Сүттікөл көлі
Повозочное ауылынан солтүстікке қарай
1,5 километр
631
Кіші Тораңғұл көлі
Новопокровка ауылынан оңтүстік шығысқа қарай 0,1 километр
632
Шортанды көлі
Бірлік ауылынан солтүстік батысқа қарай
4,2 километр
633
Шарбақты көлі
Повозочное ауылынан солтүстік батысқа қарай
0,1 километр
Барлығы: 633 су айдыны және (немесе) учаскесі

613
Озеро Жалтыр
северо-восточнее села Жалтыр 3 километра
614
Кабанкарасу старица
юго-восточнее села Кенес 2,2 километра
615
Пруд "Квашинское"
восточнее села Городецкое 3 километра
616
Озеро Козловское
юго-восточнее села Каратал 2 километра
617
Озеро Косколь
западнее села Семиполка 0,1 километра
618
Озеро Косколь Малый
юго-западнее села Ступинка 0,05 километра
619
Озеро Обалы
юго-западнее села Бирлик 8 километров
620
Озеро Паровое
северо-восточнее села Новопокровка 0,4 километра
621
Пойма реки Ишим
(район Шал акына)
от границы района имени Габита Мусрепова до границы Есильского района
622
Озеро Полтавское
юго-западнее села Балуан 1 километр
623
Озеро Саркамыс
юго-восточнее села Бирлик 1,6 километра
624
Сергеевское водохранилище
(участок № 1)
юго-восточнее г. Сергеевка 0,2 километра
625
Сергеевское водохранилище
(участок № 2)
южнее г. Сергеевка 8,6 километра
626
Сергеевское водохранилище
(участок № 3)
юго-западнее г. Сергеевка 18,8 километра
627
Сергеевское водохранилище
(участок № 4)
юго-западнее г. Сергеевка 27,8 километра
628
Сергеевское водохранилище
(участок № 5)
юго-восточнее г. Сергеевка 0,7 километра
629
Озеро Соленое (Балуан)
северо-восточнее села Балуан 3,3 километра
630
Озеро Суттыколь
севернее села Повозочное 1,5 километра
631
Озеро Тарангул Малый
юго-восточнее села Новопокровка 0,1 километра
632
Озеро Шортанды
северо-западнее села Бирлик 4,2 километра
633
Озеро Щербакты
северо-западнее села Повозочное
0,1 километра
Итого: 633 водоемов и (или) участков