"Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 18 маусымдағы № 392 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-88 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу нөмірі № 24078) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 16, 43, 44, 45, 46, 53, 54, 55, 56, 57, 63, 77, 78, 97, 107, 135, 141, 161, 198, 223, 266, 267-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 304-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
304
D10BA01
Изотретиноин
капсула
мг
";
реттік нөмірлері 305, 331, 377, 385, 400, 415, 434, 452-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 470-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
470.
J05AF01
Зидовудин
ішке қабылдау үшін ерітінді
мг
";
реттік нөмірі 477-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
477.
J05AF05
Ламивудин
ішке қабылдау үшін ерітінді
мг
";
реттік нөмірі 482-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
482.
J05AF06
Абакавир
ішке қабылдау үшін ерітінді
мг
";
реттік нөмірі 483-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 522-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
522.
J05AR10
Лопинавир және Ритонавир
ішке қабылдау үшін ерітінді
мг
";
реттік нөмірлері 609, 677, 781, 783, 785, 824, 837, 849, 878, 898, 900, 929, 943, 944, 951, 983, 1013, 1015, 1016-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1056-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1056.
A16AA07
Метрелептин
инъекция үшін еітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
мг
";
реттік нөмірлері 1057, 1058, 1069-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1076-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1076.
N03AX03
Сультиам
таблетка
мг
";
реттік нөмірлері 1077, 1090-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1091-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1091.
N03AX22
Перампанел
таблетка
мг
";
реттік нөмірлері 1092, 1093, 1094, 1095, 1102, 1111, 1112-жолдар алып тасталсын
реттік нөмірі 1146-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 1162, 1163-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 1181-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1181
N07BC02
Метадон
ішуге қолданылатын ерітінді, 5 мг / мл
мл
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215, 1216, 1217, 1218, 1219, 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225-жолдармен толықтырылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 июня 2025 года № 392
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-88 "Об определении перечня лекарственных средств и медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24078) следующие изменения и дополнения:
в перечне лекарственных средств, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденном приложением 1 к указанному приказу:
строки, порядковые номера 16, 43, 44, 45, 46, 53, 54, 55, 56, 57, 63, 77, 78, 97, 107, 135, 141, 161, 198, 223, 266, 267 исключить;
строку, порядковый номер 304 изложить в следующей редакции:
"
304
D10BA01
Изотретиноин
капсула
мг
";
строки, порядковые номера 305, 331, 377, 385, 400, 415, 434, 452 исключить;
строку, порядковый номер 470 изложить в следующей редакции:
"
470.
J05AF01
Зидовудин
раствор для приема внутрь
мг
";
строку, порядковый номер 477 изложить в следующей редакции:
"
477.
J05AF05
Ламивудин
раствор для приема внутрь
мг
";
строку, порядковый номер 482 изложить в следующей редакции:
"
482.
J05AF06
Абакавир
раствор для приема внутрь
мг
";
строку, порядковый номер 483 исключить;
строку, порядковый номер 522 изложить в следующей редакции:
"
522.
J05AR10
Лопинавир и ритонавир
раствор для приема внутрь
мг
";
строки, порядковые номера 609, 677, 781, 783, 785, 824, 837, 849, 878, 898, 900, 929, 943, 944, 951, 983, 1013, 1015, 1016 исключить;
строку, порядковый номер 1056 изложить в следующей редакции:
"
1056.
A16AA07
Метрелептин
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
мг
";
строки, порядковые номера 1057, 1058, 1069 исключить;
строку, порядковый номер 1076 изложить в следующей редакции:
"
1076.
N03AX03
Сультиам
таблетка
мг
";
строки, порядковые номера 1077, 1090 исключить;
строку, порядковый номер 1091 изложить в следующей редакции:
"
1091.
N03AX22
Перампанел
таблетка
мг
";
строки, порядковые номера 1092, 1093, 1094, 1095, 1102, 1111, 1112 исключить;
строку, порядковый номер 1146 исключить;
строки, порядковые номера 1162, 1163 исключить;
строку, порядковый номер 1181 изложить в следующей редакции:
"
1181
N07BC02
Метадон
раствор для орального применения, 5 мг/мл
мл
";
дополнить строками, порядковые номера 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215, 1216, 1217, 1218, 1219, 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225 следующего содержания:
"

1207
B02AA02
Транексам қышқылы
инъекцияға арналған ерітінді 100 мг/мл.
ампула
1208
C08CA16
Клевидипин
вена ішіне енгізуге арналған эмульсия, 0.5 мг/мл 50 мл
құты
1209
J06BD01
Паливизумаб
бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді 50 мг
құты
1210
J07BM03
Папилломавирус (адамның 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58 типі)
бұлшықет ішіне енгізуге арналған суспензия 0,5 мл (1 доза)
доза
1211
L01DC03
Митомицин
вена ішіне және қуық ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, 40 мг
құты
1212
L01FF04
Авелумаб
инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 20 мг/мл
құты
1213
L01XD04
Аминолевулин қышқылы
ішу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 1.5 г (препараттың әрбір бірлігімен қосымша препараттың 1 бірлігі тегін беріледі)
құты
1214
L01XE26
Кабозантиниб
таблетка 20 мг
таблетка
1215
L01XE26
Кабозантиниб
таблетка 40 мг
таблетка
1216
L01XE26
Кабозантиниб
таблетка 60 мг
таблетка
1217
L01XX02
Аспарагиназа
инфузияға ерітінді дайындау үшін концентрат дайындауға арналған лиофилизат 10000 ХБ (препараттың әрбір бірлігімен қосымша препараттың 1 бірлігі тегін беріледі)
құты
1218
L01XX32
Бортезомиб
вена ішіне және тері астына енгізілетін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат 2.5 мг
құты
1219
L04AX03
Метотрексат
инъекцияға арналған ерітінді 25 мг/мл
құты
1220
N02AF02
Налбуфин
инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл
ампула
1221
N02AF02
Налбуфин
инъекцияға арналған ерітінді 20 мг/мл
ампула
1222
N04BB01
Амантадин
инфузияға арналған ерітінді 200мг/500мл
құты
1223
V03AF10
Натрий левофолинаты
вена ішіне енгізуге немесе инфузияға арналған ерітінді 50 мг/мл, 4мл (көлемі кемінде 100 мл, ағын жылдамдығы 4.2 мл/ сағ, инфузия уақыты 24 сағат, сүзгісі 0.2 мкм аспайтын инфузиялық амбулаториялық баллон жүйесімен жиынтықта)
құты
1224
V03AF10
Натрий левофолинаты
вена ішіне енгізуге арналған ерітінді 50 мг/мл, 1 мл
құты
1225
C02KX04
Мацитентан
қабықпен қапталған таблетка, 10 мг
таблетка
";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын медициналық бұйымдардың тізбесінде:
реттік нөмірі 216-жол алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

1207
B02AA02
Транексамовая кислота
раствор для инъекций 100 мг/мл
ампула
1208
C08CA16
Клевидипин
эмульсия для внутривенного введения, 0.5 мг/мл 50 мл
флакон
1209
J06BD01
Паливизумаб
раствор для внутримышечного введения 50 мг
флакон
1210
J07BM03
Папилломавирус (человеческий типа 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58)
cуспензия для внутримышечного введения 0,5 мл (1 доза)
доза
1211
L01DC03
Митомицин
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутрипузырного введения, 40 мг
флакон
1212
L01FF04
Авелумаб
концентрат для приготовления раствора для инфузий 20 мг/мл
флакон
1213
L01XD04
Аминолевулиновая кислота
порошок для приготовления раствора для приема внутрь 1.5 г (с каждой единицей препарата дополнительно предоставляется 1 единица препарата бесплатно)
флакон
1214
L01XE26
Кабозантиниб
таблетка 20 мг
таблетка
1215
L01XE26
Кабозантиниб
таблетка 40 мг
таблетка
1216
L01XE26
Кабозантиниб
таблетка 60 мг
таблетка
1217
L01XX02
Аспарагиназа
лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий 10000 МЕ (с каждой единицей препарата дополнительно предоставляется 1 единица бесплатно)
флакон
1218
L01XX32
Бортезомиб
лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и подкожного введения 2.5 мг
флакон
1219
L04AX03
Метотрексат
раствор для инъекций 25 мг/мл
флакон
1220
N02AF02
Налбуфин
раствор для инъекций 10 мг/мл
ампула
1221
N02AF02
Налбуфин
раствор для инъекций 20 мг/мл
ампула
1222
N04BB01
Амантадин
раствор для инфузий 200мг/500мл
флакон
1223
V03AF10
Натрия левофолинат
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл, 4мл (в комплекте с инфузионной амбулаторной баллонной системой объемом не менее 100 мл, скоростью потока 4.2 мл/ час, временем инфузии 24 часа, с фильтром не более 0.2 мкм)
флакон
1224
V03AF10
Натрия левофолинат
раствор для внутривенного введения 50 мг/мл, 1 мл
флакон
1225
C02KX04
Мацитентан
таблетка, покрытая пленочной оболочкой, 10 мг
таблетка
";
в перечне медицинских изделий, закупаемых у единого дистрибьютора, утвержденном приложением 2 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 216 исключить.
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың жиырма алтыншы абзацты қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазастан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Әлназарова

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца двадцать шестого настоящего приказа, который вводится в действие с 1 января 2026 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова