2026 – 2028 жылдарға арналған Шарбақты ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 155/53 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Александровка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62958 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15535 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 98 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 339 мың теңге;
трансферттер түсімі – 46986 мың теңге;
2) шығындар – 63412 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -454 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 454 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 08.05.2026 № 177/60 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Галкино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58402 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10729 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47623 мың теңге;
2) шығындар – 60671 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2269 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2269 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 08.05.2026 № 177/60 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Жылы-Бұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101222 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 20444 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 334 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттер түсімі – 80394 мың теңге;
2) шығындар – 103167 мың теңге;

О бюджете сельских округов Щербактинского района на 2026 – 2028 годы
Решение Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 19 декабря 2025 года № 155/53.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Александровского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62958 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15535 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 98 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 339 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 46986 тысяч тенге;
2) затраты – 63412 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -454 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 454 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 08.05.2026 № 177/60 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Галкинского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 58402 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10729 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47623 тысячи тенге;
2) затраты – 60671 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2269 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2269 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 08.05.2026 № 177/60 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Жылы-Булакского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 101222 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20444 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 334 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80394 тысячи тенге;
2) затраты – 103167 тысяч тенге;

7. 2026 – 2028 жылдарға арналған Шарбақты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1214672 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 211014 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3897 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9319 мың теңге;
трансферттер түсімі – 990442 мың теңге;
2) шығындар – 1215776 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1104 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1104 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 22.06.2026 № 189/63 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2026 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 249277 мың теңге сомада ескерілсін, соның ішінде:
Александровка – 46986 мың теңге;
Галкино – 47335 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 42874 мың теңге;
Орловка – 30448 мың теңге;
Сосновка – 43933 мың теңге;
Шалдай – 37701 мың теңге.

7. Утвердить бюджет Шарбактинского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1214672 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 211014 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3897 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9319 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 990442 тысячи тенге;
2) затраты – 1215776 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1104 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1104 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 22.06.2026 № 189/63 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть в бюджете сельских округов на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 249277 тысячи тенге, в том числе:
Александровский – 46986 тысяч тенге;
Галкинский – 47335 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 42874 тысячи тенге;
Орловский – 30448 тысяч тенге;
Сосновский – 43933 тысячи тенге;
Шалдайский – 37701 тысяча тенге.

9. 2026 жылға арналған ауылдық округтер бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден жалпы сомасы 1050151 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
1050151 мың теңге – автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге.
10. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Г. Смаилханова
Шарбақты аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсан № 155/53
шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Александровка ауылдық округінің бюджеті

9. Учесть в бюджете сельских округов целевые текущие трансферты на 2026 год из вышестоящих бюджетов в общей сумме 1050151 тысяча тенге, в следующих размерах:
1050151 тысяча тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Г. Смаилханова
Приложение 1
к решению Щербактинского
районного маслихата
от 19 декабря 2025 года
№ 155/53
Бюджет Александровского сельского округа на 2026 год