2026-2028 жылдарға арналған Май аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 1/35 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3032695 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1398678 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 83684 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 7704 мың теңге ;
трансферттер түсімі – 1542629 мың теңге;
2) шығындар – 2937517 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23925 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82175 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 58250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 71253 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -71253 мың теңге.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 33190 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция 1006810 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 418670 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 38449 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 40285 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 37194 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 45717 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 41557 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 52190 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 9339 мың теңге;
Май ауылдық округі – 42603 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 40497 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 28006 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 42833 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 428806 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 41175 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 41598 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 42890 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 46486 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 47783 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 52269 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 0 теңге;
Май ауылдық округі – 43605 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 43645 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 28832 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 40523 мың теңге.

О Майском районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Майского районного маслихата Павлодарской области от 26 декабря 2025 года № 1/35
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3032695 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1398678 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 83684 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7704 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1542629 тысяч тенге;
2) затраты – 2937517 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23925 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82175 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 58250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 71253 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -71253 тысяч тенге.
2. Утвердить на 2026 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 33190 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1006810 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 418670 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар - 38449 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 40285 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 37194 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 45717 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 41557 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 52190 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 9339 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 42603 тысячи тенге;
Малайсаринский сельский округ – 40497 тысяч тенге;
село Майтубек – 28006 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 42833 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 428806 тысяч тенге.
село Акжар – 41175 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 41598 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 42890 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 46486 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 47783 тысячи тенге;
Кентубекский сельский округ – 52269 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 43605 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 43645 тысяч тенге;
село Майтубек – 28832 тысячи тенге;
Сатинский сельский округ – 40523 тысячи тенге.

6. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 456310 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 43012 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 41911 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 43601 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 52237 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 48274 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 60358 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 0 теңге;
Май ауылдық округі – 44660 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 48800 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 30636 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 42821 мың теңге.
7. Ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттерінің шығындарында 2026-2028 жылдарда жалпы сипаттағы нысаналы емес трансферттердің келесі көлемдері жыл сайын 30838 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 2187 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 4526 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 2060 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 2729 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 2913 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 2418 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 4173 теңге;
Май ауылдық округі – 2492 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 2400 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 2413 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 2527 мың теңге.
8. Ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттерінің шығындарында 2026-2028 жылдарда жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің келесі көлемдері жыл сайын 1764 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
Ақжар ауылы – 193 мың теңге;
Ақшиман ауылдық округі – 196 мың теңге;
Баскөл ауылдық округі – 186 мың теңге;
Қазан ауылдық округі – 186 мың теңге;
Қаратерек ауылдық округі – 151 мың теңге;
Кеңтүбек ауылдық округі – 193 мың теңге;
Көктүбек ауылдық округі – 130 теңге;
Май ауылдық округі – 143 мың теңге;
Малайсары ауылдық округі – 187 мың теңге;
Майтүбек ауылы – 14 мың теңге;
Саты ауылдық округі – 185 мың теңге.

6. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, сел Акжар и Майтубек, в общей сумме 456310 тысяч тенге.
село Акжар - 43012 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 41911 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 43601 тысяча тенге;
Казанский сельский округ – 52237 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 48274 тысячи тенге;
Кентубекский сельский округ – 60358 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 44660 тысяч тенге;
Малайсаринский сельский округ – 48800 тысяч тенге;
село Майтубек – 30636 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 42821 тысяча тенге.
7. Учесть в расходах бюджетов сельских округов, сел Акжар и Майтубек на 2026-2028 годы следующие объемы нецелевых трансфертов общего характера ежегодно в общей сумме 30838 тысяч тенге, в том числе:
село Акжар – 2187 тысяч тенге;
Акшиманский сельский округ – 4526 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 2060 тысяч тенге;
Казанский сельский округ –2729 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 2913 тысяч тенге;
Кентубекский сельский округ – 2418 тысяч тенге;
Коктубекский сельский округ – 4173 тысячи тенге;
Майский сельский округ – 2492 тысячи тенге;
Малайсаринский сельский округ – 2400 тысяч тенге;
село Майтубек – 2413 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ –2527 тысяч тенге.
8. Учесть в расходах бюджетов сельских округов, сел Акжар и Майтубек на 2026-2028 годы следующие объемы целевых трансфертов общего характера ежегодно в общей сумме 1764 тысячи тенге, в том числе:
село Акжар - 193 тысячи тенге;
Акшиманский сельский округ – 196 тысяч тенге;
Баскольский сельский округ – 186 тысяч тенге;
Казанский сельский округ – 186 тысяч тенге;
Каратерекский сельский округ – 151 тысяча тенге;
Кентубекский сельский округ – 193 тысячи тенге;
Коктубекский сельский округ – 130 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 143 тысячи тенге;
Малайсаринский сельский округ – 187 тысяч тенге;
село Майтубек – 14 тысяч тенге;
Сатинский сельский округ – 185 тысяч тенге;

9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне ағымдағы сипаттағы шығыстарға нысаналы трансферттер 297900 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
10. Ауылдық округтердің, Ақжар және Майтүбек ауылдарының бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
11. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.

9. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек в сумме 297900 тысяч тенге на затраты текущего характера.
10. Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов бюджетам сельских округов, сел Акжар и Майтубек определяется на основании постановления акимата района.
11. Специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.