Аққулы ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 14 мамырдағы № 147/32 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабының 1) тармақшасына, 13-бабына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілген Аққулы ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихатының төрағасы А. Касымова
Аққулы аудандық
мәслихатының 2025
жылғы 14 мамырдағы
№ 147/32 шешімімен
бекітілді
Аққулы ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Аққулы ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 4-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
2 тарау. Аққулы ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
3. Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескеріледі:
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Аққулы ауданының жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері;
2) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
4) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер;
5) осы Жоспарға 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по району Аққулы на 2025 - 2029 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 14 мая 2025 года № 147/32
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8, статьей 13 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по району Аққулы на 2025 - 2029 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата района Аққулы А. Касымова
Утвержден
решением маслихата
района Аққулы
от 14 мая 2025 года № 147/32
План по управлению пастбищами и их использованию
по району Аққулы на 2025 - 2029 годы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по району Аққулы на 2025-2029 годы (далее – План) разработан в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" (далее – Закон) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
Глава 2. План по управлению пастбищами и их использованию
по району Аққулы на 2025 - 2029 годы
3. При разработке Плана учитываются:
1) данные земельного баланса района Аққулы и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) сведения геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), формируемые в соответствии с Правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19987);
4) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану;
5) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев по форме согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;

6) осы Жоспарға 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер;
7) осы Жоспарға 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер;
8) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер;
9) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
10) мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы статистикасы бойынша ресми статистикалық ақпарат;
4. Жоспарда мынадай қосымшалар қамтылған:
1) әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
3) ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі;
5) жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта);
6) халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;

6) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану;
7) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану;
8) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий;
9) рекомендуемые схемы пастбищеоборотов по форме согласно приложению 5 к настоящему Плану;
10) официальная статистическая информация по статистике животноводства и растениеводства.
4. План содержит следующие приложения:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок;
2) схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;
3) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ;
4) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение скотомогильников (биометрических ям);
5) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям;
6) схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;

7) суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетіледі;
8) ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
9) ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі;
10) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:
жайылым айналымын және суды пайдалану көздерін ескере отырып жайылымдарды пайдалану;
жайылым алаңдарын жекеленген өріс учаскелеріне бөлу;
жайылым учаскелерін жыл маусымдары бойынша кеңістікте және уақытпен (маусым, жыл ішінде) кезектестіру;
жайылым айналымы учаскелерінің бірін жайылымсыз және ауыл шаруашылығы жануарларынсыз жыл сайын қалдыру.
Аққулы ауданы бойынша

7) схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам;
8) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных;
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами;
10) требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, к которым относятся:
использование пастбищ с учетом пастбищеоборотов и источников водопользований;
разбивка площадей пастбищ на отдельные выпасные участки;
чередование участков пастбищ по сезонам года в пространстве и во времени (внутри сезона, года);
ежегодное оставление одного из участков пастбищеоборота без выпаса и сельскохозяйственных животных.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району

5,917
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 162,54 мың гектар жайылым қажет.
113,71 мың гектар алаңды алып жатқан көпшілік пайдаланатын жайылымдарда 51224 мал басы жайылады.
5-кесте. Қосымша қажет етілетін жайылымдар
Р/с№
Босалқы жерлерден қажет етілетін қосымша жайылымдар, мың гектар
Қосымша берілетін жайылымдар
жайылым пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар, мың гектар
жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халық мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс жайылымдар, мың гектар
1
2
3
4

5,917
Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 162,54 тысяч гектаров.
51224 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 113,71 тысяч гектаров.
Таблица 5. Требуемые дополнительные пастбища
п/п
Требуемые дополнительные пастбища из земель запаса,
тысяч гектаров
Дополнительно предоставляемые пастбища
пастбища, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям,
тысяч гектаров
пастбища, подлежащие резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья,
тысяч гектаров
1
2
3
4

2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
5-қосымша
Нысан
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жылдар
Учаскелердің нөмірлері
I
II
III
IV
2025
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2026
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
2027
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
2028
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
2029
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
6-қосымша
Нысан
Әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында меншiк иелерiне немесе жер
пайдаланушыларға жер учаскесiне құқықты және сәйкестендіру құжаттары бойынша
жайылымдардың шекаралары, аумақтары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы
жайылымдық, маусымдық, құрғақ және мәдени жайылымдар туралы мәліметтер
көрсетілген жер санаттары бойынша бөлінген сызба (карта)
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
7-қосымша
Жеке шаруашылықтардың ауылшаруашылық жануарларын жаюға арналған
халықтың қажеттіліктеріне арналған жайылымдарды, оның ішінде жалпыға ортақ
жайылымдарды көрсететін диаграмма (карта), онда жайылымдардың шекаралары мен
аумақтары, оның ішінде жеке үй шаруашылықтарының ауыл шаруашылығы
жануарларын жаюға арналған жалпыға ортақ жайылымдар көрсетіледі.
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
8-қосымша
Жайылымдарды геоботаникалық зерттеу негізінде ұсынылатын
жайылым айналымының схемаларын көрсететін ұсынылатын
жайылым айналымы схемаларын көрсететін диаграмма (карта)
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
9-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын өткізуге арналған сервитуттарды, мал айдау
жолдарын және жайылымдық инфрақұрылымның басқа объектілерін, сондай-ақ мал
қорымдарын (биометриялық шұңқырларды) көрсететін диаграмма (карта), онда ауыл
шаруашылығы жануарларын өткізуге арналған сервитуттар, мал айдау жолдары,
объектілер көрсетіледі. жайылымдық инфрақұрылымның, мал қорымдарының
(биометриялық шұңқырлардың) орналасуы
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
10-қосымша
Жайылым пайдаланушыларға жерді пайдалануға
беруге болатын жайылымдарды көрсететін диаграмма (карта).
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
11-қосымша
Тұрғындардың жеке шаруашылықтардың ауылшаруашылық жануарларын жаюға
қажеттілігін қамтамасыз ету мақсатында, резервтелуге жататын жайылымдарды
көрсететін диаграмма (карта), онда халықтың жайылым шаруашылығына
қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында резервтелуге жататын жайылымдардың
шекаралары мен аудандары көрсетілген жеке шаруашылықтардың жануарлары
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
12-қосымша
Жануарлардың су көздеріне өту жолдарын көрсететін су тұтыну
нормасы бойынша ресімделген су көздеріне (көлдерге, өзендерге,
тоғандарға, арықтарға, суару немесе сумен жабдықтау каналдарына,
құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
13-қосымша
Малды орналастыру үшін шалғайдағы жайылымдардың шекаралары
мен аудандарын көрсететін малды шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Аққулы ауданы бойынша
2025 - 2029 жыдарға арналған
Жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану
жөніндегі Жоспарға
14-қосымша
Ауылдық округтің құрамына кіретін ауылдық елді мекендер
арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) жобасы, онда жайылымдық
жерлермен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы
жануарларының малдары үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері
арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі.

Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Рекомендуемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Номера участков
I
II
III
IV
2025
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2026
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
2027
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
2028
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
2029
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-
территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются
границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и
культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании
правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по
выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных
пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе
общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу
сельскохозяйственных животных личного подворья
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов,
на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые
на основании геоботанического обследования пастбищ
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона
сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов
пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям),
на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных
животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры,
месторасположение скотомогильников (биометрических ям)
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть
предоставлены в землепользование пастбищепользователям
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях
удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного
подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих
резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу
сельскохозяйственных животных личного подворья
Приложение 12
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням,
оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным
колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой
указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных
пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ
для размещения поголовья сельскохозяйственных животных
Приложение 14
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по району
Аққулы на 2025 - 2029 год
Форма
Проектное распределение (перераспределение) пастбищ между
сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором
указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими
населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных
животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами