Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 112-30-8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 146-43-8 шешімі
Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 112-30-8 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) осы шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ағашорын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55408 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19391 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36017 мың теңге;
2) шығындар – 57854 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2446 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2446 мың теңге.";
2) осы шешімнің 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Аманкелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40003 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28398 мың теңге;
2) шығындар – 43452 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3449 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3449 мың теңге.";
3) осы шешімнің 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Байзақов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 106145 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9496 мың теңге;
трансферттер түсімі – 96649 мың теңге;
2) шығындар – 106437 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -292 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 292 мың теңге.";
4) осы шешімнің 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Голубовка ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Иртышского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 112-30-8 "О бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2025 – 2027 годы"
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 8 декабря 2025 года № 146-43-8
Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Иртышского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 112-30-8 "О бюджете сел и сельских округов Иртышского района на 2025 - 2027 годы" следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Агашорынского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 55408 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19391 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 36017 тысяч тенге;
2) затраты – 57854 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2446 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2446 тысяч тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40003 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28398 тысяч тенге;
2) затраты – 43452 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3449 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3449 тысяч тенге.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Байзаковского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 106145 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9496 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 96649 тысяч тенге;
2) затраты – 106437 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -292 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 292 тысячи тенге.";
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет села Голубовка на 2025–2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 35776 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4289 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31487 мың теңге;
2) шығындар – 35878 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -102 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102 мың теңге.";
5) осы шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 423747 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 133492 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2419 мың теңге;
трансферттер түсімі – 287836 мың теңге;
2) шығындар – 445729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21982 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21982 мың теңге.";
6) осы шешімнің 6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36148 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2831 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33317 мың теңге;
2) шығындар – 36698 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -550 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 550 мың теңге.";
7) осы шешімнің 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40994 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10605 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3378 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27011 мың теңге;
2) шығындар – 43766 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2772 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2772 мың теңге.";
8) осы шешімнің 8-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 35776 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4289 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31487 тысяч тенге;
2) затраты – 35878 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -102 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102 тысячи тенге.";
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет села Иртышск на 2025–2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 423747 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 133492 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2419 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 287836 тысяч тенге;
2) затраты – 445729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21982 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21982 тысячи тенге.";
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Каракудукского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36148 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2831 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 33317 тысяч тенге;
2) затраты – 36698 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -550 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 550 тысяч тенге.";
7) пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы– 40994 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10605 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3378 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27011 тысяч тенге;
2) затраты – 43766 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2772 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2772 тысячи тенге.";
8) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 36163 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8077 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28086 мың теңге;
2) шығындар – 36344 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -181 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 181 мың теңге.";
9) осы шешімнің 9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2025 – 2027 жылдарға арналған Майқоңыр ауылының бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 144118 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3078 мың теңге;
трансферттер түсімі – 141040 мың теңге;
2) шығындар – 144242 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -124 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124 мың теңге.";
10) осы шешімнің 10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2025 – 2027 жылдарға арналған Панфилов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74228 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8156 мың теңге;
трансферттер түсімі – 66072 мың теңге;
2) шығындар – 214744 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -140516 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140516 мың теңге.";
11) осы шешімнің 11-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 2025 – 2027 жылдарға арналған Северный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82349 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11566 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70779 мың теңге;
2) шығындар – 82629 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -280 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 280 мың теңге.";
12) осы шешімнің 12-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"12. 2025 – 2027 жылдарға арналған Сілеті ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 36163 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8077 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28086 тысяч тенге;
2) затраты – 36344 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -181 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 181 тысяча тенге.";
9) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить бюджет села Майконыр на 2025–2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 144118 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3078 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 141040 тысяч тенге;
2) затраты – 144242 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -124 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124 тысячи тенге.";
10) пункт 10 указанного решения изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить бюджет Панфиловского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 74228 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8156 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 66072 тысячи тенге;
2) затраты – 214744 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -140516 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140516 тысяч тенге.";
11) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить бюджет Северного сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82349 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11566 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 70779 тысяч тенге;
2) затраты – 82629 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -280 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 280 тысяч тенге.";
12) пункт 12 указанного решения изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить бюджет Селетинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 33790 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2681 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 181 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30832 мың теңге;
2) шығындар – 34074 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -284 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 284 мың теңге.";
13. Осы шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1) доходы – 33790 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2681 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 181 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 30832 тысячи тенге;
2) затраты – 34074 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -284 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 284 тысячи тенге.";
13) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.