Ертіс ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнайы салық режимін қолдану кезінде салықтар мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 143-42-8 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 726-бабына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ертіс ауданында оңайлатылған декларация негізінде арнайы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығын есептеу мөлшерлемесінің мөлшерін қызмет түріне және орналасқан жеріне байланысты есепті салық кезеңі үшін осындай мөлшерлемелермен салық салынатын кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 3 (үш) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ертіс аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов

О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Иртышском районе
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 27 ноября 2025 года № 143-42-8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии со статьей 726 Налогового кодекса Республики Казахстан, Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки исчисления корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации в Иртышском районе с 4 (четырех) процентов на 3 (три) процента по доходам, облагаемым такими ставками за отчетный налоговый период, в зависимости от вида деятельности и места нахождения объекта.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Иртышского районного маслихата Б. Шингисов