Ертіс ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 мамырдағы № 129-35-8 шешімі
Қазақстан Республикасының "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабы 1) тармақшасына, 13-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" № 263 бұйрығына сәйкес Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Ертіс ауданы бойынша 2025 - 2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ертіс аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ертіс аудандық мәслихатының
2025 жылғы 21 мамырдағы
№ 129-35-8 шешімімен
бекітілген
Ертіс ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға арналған жоспар
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ертіс ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі – Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 4-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
2-тарау. Ертіс ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды
пайдалану жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға арналған жоспар
3. Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескеріледі:
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ертіс ауданының жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері.
2) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері.
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
4) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер.
5) осы Жоспарға 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Иртышскому району на 2025 - 2029 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 21 мая 2025 года № 129-35-8
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8, статьи 13 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года № 263 "Об утверждении типового плана по управлению пастбищами и их использованию" Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Иртышскому району на 2025 - 2029 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Иртышского районного маслихата Б. Шингисов
Утвержден
решением Иртышского
районного маслихата
от 21 мая 2025 года № 129-35-8
План по управлению пастбищами и их использованию
по Иртышскому району на 2025 - 2029 годы
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Иртышскому району на 2025 - 2029 годы (далее – План) разработан в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" (далее – Закон) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
Глава 2. План по управлению пастбищами и их использованию
по Иртышскому району на 2025 - 2029 годы
3. При разработке Плана учитываются:
1) данные земельного баланса Иртышского района и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) сведения геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), формируемые в соответствиис Правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19987);
4) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану;
5) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев по форме согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;

6) осы Жоспарға 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер.
7) осы Жоспарға 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер.
8) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер.
9) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
10) мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы статистикасы бойынша ресми статистикалық ақпарат.
4. Жоспарда мынадай қосымшалар қамтылған:
1) әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
3) ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі;
5) жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта).
6) халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі.

6) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану;
7) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану;
8) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий;
9) рекомендуемые схемы пастбищеоборотов по форме согласно приложению 5 к настоящему Плану;
10) официальная статистическая информация по статистике животноводства и растениеводства.
4. План содержит следующие приложения:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно- территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок;
2) схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;
3) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ;
4) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение скотомогильников (биометрических ям);
5) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям;
6) схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;

7) суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетіледі.
8) ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
9) ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі;
10) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:
жайылым айналымын және суды пайдалану көздерін ескере отырып жайылымдарды пайдалану;
жайылым алаңдарын жекеленген өріс учаскелеріне бөлу;
жайылым учаскелерін жыл маусымдары бойынша кеңістікте және уақытпен (маусым, жыл ішінде) кезектестіру;
жайылым айналымы учаскелерінің бірін жайылымсыз және ауыл шаруашылығы жануарларынсыз жыл сайын қалдыру.
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану

7) схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам;
8) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных;
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами;
10) требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, к которым относятся:
использование пастбищ с учетом пастбищеоборотов и источников водопользований;
разбивка площадей пастбищ на отдельные выпасные участки;
чередование участков пастбищ по сезонам года в пространстве и во времени (внутри сезона, года);
ежегодное оставление одного из участков пастбищеоборота без выпаса и сельскохозяйственных животных.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому

Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю үшін 160,270 мың гектар жайылым қажет.
154,579 мың гектар алаңды алып жатқан көпшілік пайдаланатын жайылымдарда 57515 мал басы жайылады, _____ мың гектар алаңды алып жатқан шалғайдағы жайылымдарда _____ мал басы жайылады.
5-кесте. Қосымша қажет етілетін жайылымдар
№р/с
Босалқы жерлерден қажет етілетін қосымша
жайылымдар, мың гектар
Қосымша берілетін жайылымдар
жайылым пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар, мың гектар
жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халық мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс жайылымдар, мың
1
2
3
4
1

Для выпаса сельскохозяйственных животных необходимо 160,270 тысяч гектаров.
57515 голов выпасаются на общественных пастбищах, площадью 154,579 тысяч гектаров, голов выпасаются на отгонных пастбищах, площадью тысяч гектаров.
Таблица 5. Требуемые дополнительные пастбища
№ п/п
Требуемые дополнительные пастбища из земель запаса, тысяч гектаров
Дополнительно предоставляемые пастбища
пастбища, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям, тысяч гектаров
пастбища, подлежащие резервированию в
целях удовлетворения нужд населения по
выпасу сельскохозяйственных животных
личного подворья, тысяч гектаров
1
2
3
4
1

14015
11635
33911
10299
9589
10065
0
0
Атауы: "Ертіс ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Мекенжайы: Павлодар облысы Ертіс ауданы Ертіс ауылы Бөгенбай батыр көшесі, 110- құрылыс
Телефоны: 8(71832)21-4-81
Электрондық поштасы: zemelniy.irtishsk@yandex.kz
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
(электрондық- цифрлық қолтаңбасы) (аты,әкесінің аты, (бар болса) тегі)
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
5-қосымша
Нысан
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жылдар
Учаскелердің нөмірлері
I
II
III
IV
бірінші жыл
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
екінші жыл
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
үшінші жыл
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
төртінші жыл
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
6-қосымша
Әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде
орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен
түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер
учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың
меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
7-қосымша
Жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың
мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар
белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын
жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың,
оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
8-қосымша
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема
(карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде
ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
9-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар,
мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның
өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар)
белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын
айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар,
жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының
(биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
10-қосымша
Жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі
мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
11-қосымша
Халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын
жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында
резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта),
онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі
халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке
алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
12-қосымша
Суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне
(көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру
каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы,
онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
13-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға
орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын
орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары
Ертіс ауданы бойынша
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі 2025 - 2029 жылдарға
арналған жоспарға
14-қосымша
Ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық
бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды
тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің
ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы

14015
11635
33911
10299
9589
10065
0
0
Наименование: государственное учреждение "Отдел земельных отношений Иртышского района"
Адрес: Павлодарская область Иртышский район село Иртышск улица Богенбая, 110
Телефон: 8(71832)21-4-81
Адрес электронной почты: zemelniy.irtishsk@yandex.kz
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Форма
Рекомендуемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Номера участков
I
II
III
IV
первый год
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
второй год
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
третий год
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
четвертый год
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Схема (карта)расположения пастбищ на территории административно-
территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указывается
границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и
культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании
правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по
выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных
пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе
общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу
сельскохозяйственных животных личного подворья
Приложение 8
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов,
на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые
на основании геоботанического обследования пастбищ
Приложение 9
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных
животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры,
а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются
сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные
трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, местоположения
скотомогильников (биометрических ям)
Приложение 10
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть
предоставлены в землепользование пастбищепользователям
Приложение 11
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Схема (карта) расположения пастбищ, подлежащих резервированию
в целях удовлетворения нужд населения, по выпасу сельскохозяйственных
животных личного подворья, на которой указываются границы и площади
пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд
населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
Приложение 12
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням,
оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным
колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой
указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам
Приложение 13
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Cхема размещения поголовья сельскохозяйственных хивотных
на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади
отгонных пастбищ для размещения сельскохозяйственных хивотных
Приложение 14
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по Иртышскому
району на 2025 - 2029 годы
Проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими
населенными пунктами, входящих в сельский округ, на котором указывается
схема распределения (перераспеделения) пастбищ между сельскими населенными
пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных
физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами