2026 - 2028 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 210/8 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4044806 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2349012 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43815 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29639 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1622340 мың теңге;
2) шығындар – 3633406 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36552 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49948 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 374848 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 374848 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 27.02.2026 № 221/8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 152473 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 962797 мың теңге сомада көзделсін.
4. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 519435 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі
40942 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі
34070 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі
46374 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі
45707 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі
40049 мың теңге;
Железин ауылдық округі
39562 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі
41582 мың теңге;
Лесное ауылдық округі
Майлы ауылдық округі
46195 мың теңге;
42274 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі
59251 мың теңге;
Новомир ауылдық округі
37509 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі
45920 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 513383 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі
42581 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі
36415 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі
48654 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі
47745 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі
42205 мың теңге;
Железин ауылдық округі
54507 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі
44306 мың теңге;
Лесное ауылдық округі
Майлы ауылдық округі
48341 мың теңге;
43553 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі
63065 мың теңге;
Новомир ауылдық округі
38250 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі
46449мың теңге.

О Железинском районном бюджете на 2026 - 2028 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 210/8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4044806 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2349012 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43815 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29639 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1622340 тысяч тенге;
2) затраты – 3633406 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36552тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49948 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 374848 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 374848 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 27.02.2026 № 221/8 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 152473 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 962797 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 519435 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ
40942 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ
34070 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ
46374 тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ
45707тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ
40049тысяч тенге;
Железинский сельский округ
39562тысячи тенге;
Казахстанский сельский округ
41582тысячи тенге;
Лесной сельский округ
сельский округ Майлы
46195 тысяч тенге;
42274 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ
59251 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ
37509 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ
45920 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 513383 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ
42581 тысяча тенге;
Алакольский сельский округ
36415 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ
48654 тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ
47745 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ
42205 тысяч тенге;
Железинский сельский округ
54507 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ
44306 тысяч тенге;
Лесной сельский округ
сельский округ Майлы
48341 тысяча тенге;
43553 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ
63065 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ
38250 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ
46449 тысяч тенге.

6. 2028 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 563991 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі
43154 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі
37314 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі
49347 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі
48417 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі
42636 мың теңге;
Железин ауылдық округі
55214 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі
44963 мың теңге;
Лесное ауылдық округі
Майлы ауылдық округі
49067 мың теңге;
44198 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі
64089 мың теңге;
Новомир ауылдық округі
38612мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі
46980 мың теңге.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
645179 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
6970 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге және жерлеу орындарын ұстау;
4723 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
1048 мың теңге –ауылдық округтер әкімдері аппараттарын ұстауға, бұрын бюджетте көзделмеген;
12500 мың теңге –сумен жабдықтау жөніндегі іс- шаралардыөткізуге.

6. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 563991 тысяча тенге, в том числе:
Актауский сельский округ
43154 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ
37314 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ
49347 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ
48417 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ
42636 тысяч тенге;
Железинский сельский округ
55214 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ
44963тысячи тенге;
Лесной сельский округ
сельский округ Майлы
49067тысяч тенге;
44198 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ
64089 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ
38612 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ
46980 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
645179 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
6970 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству, санитарии населенных пунктов и содержание мест захоронений;
4723 тысячи тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
1048 тысяч тенге – на содержание аппаратов акимов сельских округов, ранее не предусмотреное в бюджете;
12500 тысяч тенге – на проведение мероприятий по водоснабжению.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 27.02.2026 № 221/8 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджетте 2026 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
631485 мың теңге – елді мекендердегі жолдарды және көшелерді орташа жөндеуге және ұстауға арналған.
9. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

Сноска. Пункт 7 в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 27.02.2026 № 221/8 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
631485 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов.
9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

64505
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63457
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1048
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
793995
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
66004
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауылшаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66004
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
727991
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54319
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
669372
02
Қорғаныс
69647
1
Әскери мұқтаждар
17593
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17593
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17593
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
52054
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52054
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
52054
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
489731
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
61566
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61566
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38263
019
Әлеуметтiк қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
23303
2
Әлеуметтiк көмек
341462
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341462
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17439
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
41
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
139922
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
935
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111170
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтажмүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

64505
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
63457
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1048
9
Прочие государственные услуги общего характера
793995
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
66004
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
66004
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
727991
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
54319
003
Капитальные расходы государственного органа
4300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
669372
02
Оборона
69647
1
Военные нужды
17593
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17593
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17593
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
52054
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52054
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
52054
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
489731
1
Социальное обеспечение
61566
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61566
005
Государственная адресная социальная помощь
38263
019
Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты
23303
2
Социальная помощь
341462
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341462
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17439
006
Оказание жилищной помощи
41
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
139922
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
935
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111170
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью