2026 - 2028 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 210/8 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 - 2028 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4044482 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2349012 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43815 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 29639 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1622016 мың теңге;
2) шығындар – 4044482 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36552 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –49948 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36552 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36552 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 152473 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 962797 мың теңге сомада көзделсін.
4. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 519435 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі
40942 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі
34070 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі
46374 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі
45707 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі
40049 мың теңге;
Железин ауылдық округі
39562 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі
41582 мың теңге;
Лесное ауылдық округі
Майлы ауылдық округі
46195 мың теңге;
42274 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі
59251 мың теңге;
Новомир ауылдық округі
37509 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі
45920 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 513383 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі
42581 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі
36415 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі
48654 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі
47745 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі
42205 мың теңге;
Железин ауылдық округі
54507 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі
44306 мың теңге;
Лесное ауылдық округі
Майлы ауылдық округі
48341 мың теңге;
43553 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі
63065 мың теңге;
Новомир ауылдық округі
38250 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі
46449мың теңге.

О Железинском районном бюджете на 2026 - 2028 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 210/8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы –4044482 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2349012 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 43815 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29639 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1622016 тысяч тенге;
2) затраты – 4044482 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36552 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –86500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49948 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –равно нулю:
приобретение финансовых активов –равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 36552 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36552тысячи тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 152473 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 962797 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 519435 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ
40942 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ
34070 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ
46374 тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ
45707тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ
40049тысяч тенге;
Железинский сельский округ
39562тысячи тенге;
Казахстанский сельский округ
41582тысячи тенге;
Лесной сельский округ
сельский округ Майлы
46195 тысяч тенге;
42274 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ
59251 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ
37509 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ
45920 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 513383 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ
42581 тысяча тенге;
Алакольский сельский округ
36415 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ
48654 тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ
47745 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ
42205 тысяч тенге;
Железинский сельский округ
54507 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ
44306 тысяч тенге;
Лесной сельский округ
сельский округ Майлы
48341 тысяча тенге;
43553 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ
63065 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ
38250 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ
46449 тысяч тенге.

7. Аудандық бюджет шығыстарында жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
8. Аудандық бюджетте 2026 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
631485 мың теңге – елді мекендердегі жолдарды және көшелерді орташа жөндеуге және ұстауға арналған.
9. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

7. Учесть в расходах районного бюджета объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
631485 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов.
9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

1828
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
63457
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
63457
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63457
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
747808
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
66004
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66004
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
681804
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50319
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
631485
02
Қорғаныс
69647
1
Әскери мұқтаждар
17593
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17593
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17593
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
52054
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
52054
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
52054
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
453956
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
38263
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38263
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38263
2
Әлеуметтiк көмек
305687
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30687
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17439
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
41
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104147
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
935
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111170
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1828
5
Планирование и статистическая деятельность
63457
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
63457
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
63457
9
Прочие государственные услуги общего характера
747808
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
66004
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
66004
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
681804
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
50319
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
631485
02
Оборона
69647
1
Военные нужды
17593
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17593
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17593
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
52054
122
Аппарат акима района (города областного значения)
52054
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
52054
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
453956
1
Социальное обеспечение
38263
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38263
005
Государственная адресная социальная помощь
38263
2
Социальная помощь
305687
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30687
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17439
006
Оказание жилищной помощи
41
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104147
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
935
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111170
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью