Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 158/8 "2025 - 2027 жылдарға арналған Железин ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 қарашадағы № 201/8 шешімі
Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 158/8 "2025 - 2027 жылдарға арналған Железин ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204970 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 225019 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6172 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 155 мың теңге;
трансферттер түсімі – 218692мың теңге;
2) шығындар – 225020 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Алакөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37798 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 96 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27240 мың теңге;
2) шығындар – 38365 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 567 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 567 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Башмачин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57539 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 6611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 166 мың теңге;
трансферттер түсімі – 50762 мың теңге;
2) шығындар – 57938 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 399 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 399 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Веселорощин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Железинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 158/8 "О бюджете сельских округов Железинского района на 2025 - 2027 годы"
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 17 ноября 2025 года № 201/8
Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихата "О бюджете сельских округов Железинского района на 2025 - 2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 158/8 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 204970) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –225019 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6172 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 155 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 218692 тысячи тенге;
2) затраты – 225020 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяча тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Алакольского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 37798 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10462 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27240 тысяч тенге;
2) затраты – 38365 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 567 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –567 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Башмачинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 57539 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6611 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 166 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50762 тысячи тенге;
2) затраты – 57938 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 399 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –399 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Веселорощинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 46641 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4843 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66 мың теңге;
трансферттер түсімі – 41732 мың теңге;
2) шығындар – 47094 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 453 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 453 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 - 2027 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 42913 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4819 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37882мың теңге;
2) шығындар – 43360мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 447 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 447 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Железин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 146905 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 91361 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 605 мың теңге;
трансферттер түсімі – 54939мың теңге;
2) шығындар – 165534 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18629 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18629 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қазақстан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 250366 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10056 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 84 мың теңге;
трансферттер түсімі – 240226 мың теңге;
2) шығындар – 250368 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025 - 2027 жылдарға арналған Лесной ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 46641тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4843 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 66 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41732 тысячи тенге;
2) затраты – 47094 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 453 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 453 тысячи тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 42913 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4819 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 37882 тысячи тенге;
2) затраты – 43360 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 447 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 447 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Железинского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 146905 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 91361 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 605 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 54939тысяч тенге;
2) затраты – 165534 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18629 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –18629 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Казахстанского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 250366 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10056 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 84 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 240226тысяч тенге;
2) затраты – 250368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Лесного сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 265459мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4574 мың теңге;
трансферттер түсімі – 260885 мың теңге;
2) шығындар – 265687мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 228мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 228мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025 - 2027 жылдарға арналған Майлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113137 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4910 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 195 мың теңге;
трансферттер түсімі – 108032 мың теңге;
2) шығындар – 116167 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3030 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3030 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 - 2027 жылдарға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 154516 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14342 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 220 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 226 мың теңге;
трансферттертүсімі – 139728 мың теңге;
2) шығындар – 155619 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1103 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025 - 2027 жылдарға арналған Новомир ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39378 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4659 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 507 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 228 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33984мың теңге;
2) шығындар – 39389мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 11 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 мың теңге.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025 - 2027 жылдарға арналған Прииртышск ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 265459тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4574 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 260885тысяч тенге;
2) затраты – 265687 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 228 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 228 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет сельского округа Майлы на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 113137 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4910 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 195 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 108032 тысячи тенге;
2) затраты – 116167 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3030 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3030 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2025 - 2027годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –154516 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14342 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 220 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 226 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 139728тысяч тенге;
2) затраты – 155619 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1103 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1103 тысячи тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Новомирского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39378 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4659 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 507 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 228 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33984тысячи тенге;
2) затраты – 39389 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 11тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Прииртышского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 50764 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10954 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39810 мың теңге;
2) шығындар – 51301 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 537 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 537 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 31, 25, 28, 34-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1) доходы – 50764 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10954 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 39810 тысяч тенге;
2) затраты – 51301 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 537 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –537 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 31, 25, 28, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.