2026 - 2028 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 17 желтоқсандағы № 234/42 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2027 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 250 859 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 833 434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47 780 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 448 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 369 197 мың теңге;
2) шығындар – 3 902 389 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 807 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 993 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 310 663 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -310 663 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 06.05.2026 № 263/50 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялар көлемін көздеу:
2026 жылға - 2 147 176 мың теңге;
2027 жылға - 1 753 162 мың теңге;
2028 жылға - 1 712 978 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 436 253 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 99 143 мың теңге;
Ақжол – 45 551 мың теңге;
Жалаулы – 53 231 мың теңге;
Жолболды – 54 901 мың теңге;
Қараоба – 62 740 мың теңге;
Қожамжар – 59 598 мың теңге;
Мүткенов – 61 089 мың теңге.
4. 2027 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 438 269 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 100 933 мың теңге;
Ақжол – 46 625 мың теңге;
Жалаулы – 49 826 мың теңге;
Жолболды – 56 498 мың теңге;
Қараоба – 64 666 мың теңге;
Қожамжар – 56 759 мың теңге;
Мүткенов – 62 962 мың теңге.
5. 2028 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 443 138 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:

Об Актогайском районном бюджете на 2026 - 2028 годы
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 17 декабря 2025 года № 234/42.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложения 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 250 859 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 833 434 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47 780 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 448 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 369 197 тысяч тенге;
2) затраты – 3 902 389 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 807 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 993 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 310 663 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -310 663 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 06.05.2026 № 263/50 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть объемы субвенций передаваемых из областного бюджета в районный бюджет
на 2026 год – 2 147 176 тысяч тенге;
на 2027 год – 1 753 162 тысячи тенге;
на 2028 год – 1 712 978 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 436 253 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 99 143 тысячи тенге;
Акжол – 45 551 тысяча тенге;
Жалаулинский – 53 231 тысяч тенге;
Жолболдинский – 54 901 тысяча тенге;
Караобинский – 62 740 тысяч тенге;
Кожамжарский – 59 598 тысяч тенге;
Муткеновский – 61 089 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 438 269 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 100 933 тысячи тенге;
Акжол – 46 625 тысяч тенге;
Жалаулинский – 49 826 тысяч тенге;
Жолболдинский – 56 498 тысяч тенге;
Караобинский – 64 666 тысяч тенге;
Кожамжарский – 56 759 тысяч тенге;
Муткеновский – 62 962 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 443 138 тысяч тенге, в том числе:

Ақтоғай – 101 289 мың теңге;
Ақжол – 47 299 мың теңге;
Жалаулы – 50 166 мың теңге;
Жолболды – 57 281 мың теңге;
Қараоба – 65 637 мың теңге;
Қожамжар – 57 698 мың теңге;
Мүткенов – 63 768 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға 463 070 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
2026 жылға – 135 027 мың теңге;
2027 жылға – 159 644 мың теңге;
2028 жылға – 168 399 мың теңге.
7. Аудандық бюджет шығыстарында жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі 947 522 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде;
2026 жылға – 583 085 мың теңге;
2027 жылға – 183 305 мың теңге;
2028 жылға – 181 132 мың теңге.
8. Аудандық бюджетте 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы сипаттағы шығыстарға 121 634 мың теңге ескерілсін:
76 634 мың теңге - елді мекендердің көшелеріне орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
45 000 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруға.

Актогайский – 101 289 тысяч тенге;
Акжол – 47 299 тысяч тенге;
Жалаулинский – 50 166 тысяч тенге;
Жолболдинский – 57 281 тысяча тенге;
Караобинский – 65 637 тысяч тенге;
Кожамжарский – 57 698 тысяч тенге;
Муткеновский – 63 768 тысяч тенге.
6. Учесть в расходах районного бюджета объемы нецелевых трансфертов общего характера в общей сумме 463070 тысяч тенге, в том числе
на 2026 год – 135 027 тысяч тенге;
на 2027 год – 159 644 тысячи тенге;
на 2028 год – 168 399 тысяч тенге.
7. Учесть в расходах районного бюджета объемы целевых трансфертов общего характера в общей сумме 947 522 тысяч тенге, в том числе
на 2026 год – 583 085 тысяч тенге;
на 2027 год – 183 305 тысяч тенге;
на 2028 год – 181 132 тысячи тенге.
8. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2026 год бюджетам сельских округов 121 634 тысячи тенге на расходы текущего характера:
76 634 тысячи тенге - на проведение среднего и текущего ремонта улиц населенных пунктов;
45 000 тысяч тенге - на проведение благоустройства населенных пунктов.

9. Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ақтоғай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2026 жылға Ақтоғай ауданының атқарушы жергілікті органының резерві 19 969 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының өңірдің бюджеттік саясаты және экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ж. Ташенев
Павлодар облысы
Ақтоғай аудандық мәлихатының
2025 жылғы 17 желтоқсандағы
№ 234/42 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті

9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
10. Утвердить на 2026 год резерв исполнительного местного органа Актогайского района в сумме 19 969 тысяч тенге.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата Ж. Ташенев
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата
Павлодарской области
от _________ 2025 года № ____
Актогайский районный бюджет на 2026 год