2026-2028 жылдарға арналған Ақсу қаласы ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 252/44 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
2026-2028 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 132602 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 17267 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1924 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 113407 мың теңге;
2) шығындар – 132602 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 162940 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13355 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 334 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 254 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 148997 мың теңге;
2) шығындар – 162940 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Қанаш Қамзин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 176686 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 26592 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 175 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 149919 мың теңге;
2) шығындар – 176686 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

О бюджете сельских округов города Аксу на 2026 - 2028 годы
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 19 декабря 2025 года № 252/44
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 132602 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17267 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1924 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 113407 тысяч тенге;
2) затраты –132602 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 162940 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13355 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 334 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 254 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 148997 тысяч тенге;
2) затраты – 162940 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
3. Утвердить бюджет сельского округа Қанаш Қамзин на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 176686 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26592 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 175 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 149919 тысяч тенге;
2) затраты – 176686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

1) кірістер – 222855 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 47942 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 777 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 174136 мың теңге;
2) шығындар – 222855 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 147258 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 27226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 626 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 119406 мың теңге;
2) шығындар – 147258 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 207297 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 32832 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 318 мың теңге;
трансферттердің түсімі - 174147 мың теңге;
2) шығындар – 207297 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
7. 2026 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі жалпы 745000 мың теңге сомада көзделсін, оның ішінде:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 110000 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі - 130000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 130000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 130000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 115000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 130000 мың теңге.
8.2026 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 135012 мың теңге көлемінде нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 1500 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 1500 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 15000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 73407 мың теңге:

1) доходы – 222855 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 47942 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 777 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 174136 тысяч тенге;
2) затраты – 222855 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 147258 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27226 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 626 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 119406 тысяч тенге;
2) затраты – 147258 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 207297 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32832 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 318 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 174147 тысяч тенге;
2) затраты – 207297 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
7. Учесть в бюджете сельских округов на 2026 год объем субвенций, передаваемых из бюджета города Аксу в сумме 745000 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 110000 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 130000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 130000 тысячи тенге;
Евгеньевский сельский округ – 130000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 115000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 130000 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2026 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 135012 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 1500 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 1500 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 1500 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 73407 тысяч тенге:

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 73407 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 10000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 20550 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 2707 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 30150 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 23500 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 23500 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 5000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 11500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 7000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 30405 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 30405 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 2947 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 3706 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 9219 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 9897 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 4636 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 4200 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 4200 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 1050 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 700 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 700 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 700 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 700 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 350 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 2000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 2000 мың теңге:
Евгеньевка ауылдық округі - 2000 мың теңге".
9. 19-қосымшаға сәйкес ауылдық округтер бюджетінің шығыстарында 2026 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер – 820 мың теңге, 2027 жылға – 837 мың теңге, 2028 жылға - 858 мың теңге ескерілсін.
10. Ауылдық округтер бюджетінің шығыстарында 2026 жылға арналған нысаналы емес ағымдағы трансферттер 36882 мың теңге сомасында ескерілсін:
Қызылжар ауылдық округі - 6126 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 6171 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 6138 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 6120 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 6173 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 6154 мың теңге.
Ауылдық округтер бюджетінің шығыстарында 2027 жылға арналған нысаналы емес ағымдағы трансферттер 44081 мың теңге сомасында ескерілсін:
Қызылжар ауылдық округі - 7315 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 7373 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 7341 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 7322 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 7376 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 7354 мың теңге.

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 73407 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 20550 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 2707 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 30150 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 23500 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 23500 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 11500 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 7000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 30405 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 30405 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2947 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 3706 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 9219 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 9897 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 4636 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 4200 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 4200 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1050 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 700 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 700 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 700 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 700 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 350 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" – 2000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 2000 тысяч тенге:
Евгеньевский сельский округ – 2000 тысяч тенге".
9. Учесть в расходах бюджета сельских округов целевые текущий трансферты на 2026 год – 820 тысяч тенге, 2027 год – 837 тысяч тенге, 2028 год - 858 тысяч тенге согласно приложению 19.
10. Учесть в расходах бюджета сельских округов нецелевые текущий трансферты на 2026 год в сумме 36882 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 6126 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 6171 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 6138 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 6120 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 6173 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6154 тысяч тенге.
Учесть в расходах бюджета сельских округов нецелевые текущий трансферты на 2027 год в сумме 44081 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 7315 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 7373 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 7341 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 7322 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 7376 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 7354 тысяч тенге.

Ауылдық округтер бюджетінің шығыстарында 2028 жылға арналған нысаналы емес ағымдағы трансферттер 47975 мың теңге сомасында ескерілсін:
Қызылжар ауылдық округі - 7959 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 8023 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 7991 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 7972 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 8026 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 8004 мың теңге.
11. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының төрағасы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының

Учесть в расходах бюджета сельских округов нецелевые текущий трансферты на 2028 год в сумме 47975 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 7959 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 8023 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 7991 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 7972 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8026 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 8004 тысяч тенге
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата