Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 181/30 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 қазандағы № 234/41 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 181/30 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 196344 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16346 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 232 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 179766 мың теңге;
2) шығындар – 197272 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -928 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 928 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 504489 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 210 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 245 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 490621 мың теңге;
2) шығындар – 505620 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1131 мың теңге".
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қанаш Қамзин атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 172773 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 25129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 412 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 147232 мың теңге;
2) шығындар – 177026 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4253 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4253 мың теңге".

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 181/30 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2025 - 2027 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 24 октября 2025 года № 234/41
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 27 декабря 2024 года № 181/30 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2025 - 2027 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 196344 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16346 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 232 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 179766 тысячи тенге;
2) затраты –197272 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -928 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 928 тысяч тенге".
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 504489 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13413 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 210 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 245 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 490621 тысяч тенге;
2) затраты – 505620 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1131 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1131 тысяч тенге".
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Қанаш Қамзин на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 172773 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25129 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 412 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 147232 тысячи тенге;
2) затраты – 177026 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4253 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4253 тысяч тенге".

4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2025 - 2027 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 179419 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 46306 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12988 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 120119 мың теңге;
2) шығындар – 214313 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34894 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34894 мың теңге".
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2025 - 2027 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 217261 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 24299 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 344 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 192618 мың теңге;
2) шығындар – 219321 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2060 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2060 мың теңге".
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 220576 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 36007 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 169 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 184400 мың теңге;
2) шығындар – 222418 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1842 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1842 мың теңге".
7) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1014756 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 50569 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 480 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 80 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 80 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 80 мың теңге;

4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 179419 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46306 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12988 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 120119 тысяч тенге;
2) затраты – 214313 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -34894 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34894 тысяч тенге".
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 217261 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24299 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 344 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 192618 тысяч тенге;
2) затраты – 219321 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2060 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2060 тысяч тенге".
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 220576 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36007 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 169 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 184400 тысяч тенге;
2) затраты – 222418 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1842 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1842 тысяч тенге".
7) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете города Аксу на 2025 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1014756 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" – 50569 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 480 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 80 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 80 тысяч тенге.

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 50089 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 1500 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 31603 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 13986 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 1000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 64406 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 240 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 120 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 120 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 64166 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 45884 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 18282 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 94522 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 94522 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 18237 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 10708 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 26727 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 16500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 13255 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 9095 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" - 16000 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 16000 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 4000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 2000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 32016 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 32016 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 13516 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 5950 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 3450 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 5700 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 1250 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 2150 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 60389 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 60389 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 7500 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 12000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 14000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 9389 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 11500 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 6000 мың теңге.

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 50089 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1500 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 31603 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 13986 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 64406 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 240 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 120 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 120 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 64166 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 45884 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 18282 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 94522 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 94522 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 18237 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10708 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 26727 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 16500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 13255 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 9095 тысяч тенге.
По программе: 009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов" - 16000 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 16000 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 4000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 2000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2000 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 32016 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 32016 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 13516 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 5950 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 3450 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 5700 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1250 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 2150 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 60389 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 60389 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 7500 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 12000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 14000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 9389 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11500 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 109386 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 109386 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 17100 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 12142 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 17972 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 25400 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 16780 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 19992 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 123956 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 123956 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 900 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 11014 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 400 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 15341 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 84901 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 11400 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 88074 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 88074 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 2850 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 85224 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 375438 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 375438 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 375438 мың теңге".

По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 109386 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 109386 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 17100 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 12142 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 17972 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 25400 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 16780 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 19992 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 123956 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 123956 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 900 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 11014 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 400 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 15341 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 84901 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 11400 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 88074 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 88074 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2850 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 85224 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 375438 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 375438 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 375438 тысяч тенге".