Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 172/29 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2025 жылғы 4 шілдедегі № 215/36 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 172/29 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 20377894 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14617386 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 58324 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2055063 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3647121 мың теңге;
2) шығындар – 17495080 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -160372 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 55048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 215420 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 67450 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 67450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 2975736 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2975736 мың теңге.
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 927419 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 35583 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 480 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 80 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 80 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 80 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 80 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 35103 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 1000 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 1500 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі - 31603 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 1000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 64406 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 240 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі - 120 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 120 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 172/29 "О бюджете города Аксу на 2025-2027 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 4 июля 2025 года № 215/36
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 25 декабря 2024 года № 172/29 "О бюджете города Аксу на 2025-2027 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 20377894 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14617386 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 58324 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2055063 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3647121 тысяч тенге;
2) затраты - 17495080 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -160372 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 55048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 215420 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 67450 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 67450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 2975736 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2975736 тысяч тенге".
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть, что в бюджете сельских округов на 2025 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 927419тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" – 35583тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 480 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 80 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 80 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 35103 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1500 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 31603 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 64406 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 240 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 120 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 120 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 121556 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 121556 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 500 мың теңге;
Достық ауылдық округі - 10614 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі - 14941 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі - 84501 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі - 11000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 88124 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 88124 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 2900 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 85224 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 331931 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен - 331931 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі - 331931 мың теңге".
3) көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Облыстық бюджетке салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын 2025 жылға мынадай мөлшерде бөлу ескерілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша - 10,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 15,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 15,0 пайыз.
Облыстық бюджетке салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын 2026 жылға мынадай мөлшерде бөлу ескерілсін::
корпоративтік табыс салығы бойынша - 9,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 43,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 43,0 пайыз.
Облыстық бюджетке салықтан түсетін түсімдердің жалпы сомасын 2027 жылға мынадай мөлшерде бөлу ескерілсін:
корпоративтік табыс салығы бойынша - 9,0 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан және төлем көзінен салық салынбайтын шетел азаматтарының табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 43,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 43,0 пайыз".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 121556 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 121556 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 500 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10614 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 14941 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 84501 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 11000 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 88124 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 88124 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2900 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 85224 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" – 331931 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 331931 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 331931 тысяч тенге".
3) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Учесть на 2025 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу – 10,0 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 15,0 процента;
по социальному налогу - 15,0 процента.
Учесть на 2026 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу – 9,0 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 43,0 процента;
по социальному налогу - 43,0 процента.
Учесть на 2027 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу – 9,0 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 43,0 процента;
по социальному налогу - 43,0 процента".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

48672
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
45746
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
45746
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45746
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
45746
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2456564
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
290581
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290581
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
290581
2
Әлеуметтiк көмек
1824496
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1660859
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36411
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
9927
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
484389
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4870
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
38875
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
235349
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
105934
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету сондай-ақ санаторлық-курорттық емделу, қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
745104
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163637
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
163637
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
341487
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341487
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113135
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

48672
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
45746
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
45746
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45746
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
45746
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2456564
1
Социальное обеспечение
290581
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290581
005
Государственная адресная социальная помощь
290581
2
Социальная помощь
1824496
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1660859
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36411
006
Оказание жилищной помощи
9927
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
484389
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4870
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
38875
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
235349
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
105934
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитациии реабилитации лица с инвалидностью
745104
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163637
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
163637
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
341487
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341487
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
113135
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат