2026 – 2028 жылдарға арналған Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 293/36 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 - бабы 4 - тармағына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған Атамекен кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 638 442 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 51 132 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 592 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– нөлге тең;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 586 718 мың теңге;
2) шығындар – 642 884 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 442 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 4 442 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 442 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 442 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 311/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 – 2028 жылдарға арналған Кенжекөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 884 406 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 56 930 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 347 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– нөлге тең;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 827 129 мың теңге;
2) шығындар – 890 542 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;

О бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2026 – 2028 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 22 декабря 2025 года № 293/36
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Атамекен на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 638 442 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 51 132 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 592 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала– равно нулю;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 586 718 тысяч тенге;
2) затраты – 642 884 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступление от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 442 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 4 442 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 442 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 4 442 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 311/40 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Кенжекольского сельского округа на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 884 406 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 56 930 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 347 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 827 129 тысяч тенге;
2) затраты – 890 542 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступление от продажи финансовых активов государства – равно нулю;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 136 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 6 136 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 136 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 136 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 311/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026 – 2028 жылдарға арналған Павлодар ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 229 090 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 128 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – нөлге тең;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 1 192 962 мың теңге;
2) шығындар – 1 235 891 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– нөлге тең:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 801 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 6 801 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 801 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 801 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 311/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2026– 2028 жылдарға арналған Жетекші ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 658 842 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 114 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 497 мың теңге;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 636 167 мың теңге;
2) шығындар – 659 896 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 054 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 1 054 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 054 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 136 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 6 136 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 136 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 6 136 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 311/40 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет села Павлодарское на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 229 090 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 128 тысяч тенге;
неналоговые поступления – равно нулю;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 1 192 962 тысяч тенге;
2) затраты – 1 235 891 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступление от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 801 тысяча тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 6 801 тысяча тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 801 тысяча тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 6 801 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 311/40 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет села Жетекши на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 658 842 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 114 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 497 тысяч тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 636 167 тысяч тенге;
2) затраты – 659 896 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступление от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 054 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 1 054 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 054 тысяч тенге:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 054 мың теңге.
Ескерту.4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 311/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2026 – 2028 жылдарға арналған Мойылды ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 340 337 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 238 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 352 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімдері – 324 747 мың теңге;
2) шығындар – 341 100 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– нөлге тең:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржылық активтерді сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 763 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 763 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 763 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 763 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 311/40 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласы кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының 2026 жылға арналған бюджетінде Павлодар қалалық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 1 762 357 мың теңге сомасында ескерілсін:
Атамекен кенті – 455 647 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 448 719 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 1 054 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 311/40 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет села Мойылды на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 340 337 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 238 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 352 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 324 747 тысяч тенге;
2) затраты – 341 100 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступление от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 763 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета – - 763 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 763 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 763 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 30.03.2026 № 311/40 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть в бюджете поселка, сельского округа и некоторых сел города Павлодара на 2026 год объем субвенции, передаваемой из Павлодарского городского бюджета в общей сумме 1 762 357 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 455 647 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 448 719 тысяч тенге;

Павлодар ауылы – 356 997 мың теңге;
Жетекші ауылы – 250 081 мың теңге;
Мойылды ауылы – 250 913 мың теңге.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

село Павлодарское – 356 997 тысяч тенге;
село Жетекши – 250 081 тысяча тенге;
село Мойылды – 250 913 тысяч тенге.
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.