Павлодар қалалық мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 212/24 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 қыркүйектегі № 258/30 шешімі
Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар қалалық мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 212/24 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204879 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 262 738 934 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 229 388 855 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 588 919 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 130 257 мың теңге;
арнаулы түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 16 630 903 мың теңге;
2) шығындар – 276 426 656 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 414 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 864 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 450 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 549 855 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 549 855 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 14 241 991 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – - 14 241 991 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 241 991 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 14 076 929 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 300 563 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 465 625 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Кенжекөл ауылдық округінің, Павлодар және Жетекші ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 714 284 мың теңге;
Мойылды және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 247 579 мың теңге;
Мойылды, Павлодар және Жетекші ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 204 322 мың теңге;
Атамекен ауылының жолдарын қайта жаңартуға - 30 141 мың теңге;

О внесении изменений в решение Павлодарского городского маслихата "О Павлодарском городском бюджете на 2025 – 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 212/24
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 24 сентября 2025 года № 258/30
Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского городского маслихата "О Павлодарском городском бюджете на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 212/24 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 204879) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 262 738 934 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 229 388 855 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 588 919 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 130 257 тысяч тенге;
специальные поступления – равно нулю;
поступления трансфертов – 16 630 903 тысяч тенге;
2) затраты – 276 426 656 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 414 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 864 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 450 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 549 855 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 549 855 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 241 991 тысяча тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) – - 14 241 991 тысяча тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 241 991 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 14 076 929 тысяч тенге;
погашение займов – 300 563 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 465 625 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
714 284 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, Кенжекольского сельского округа, сел Павлодарское и Жетекши;
247 579 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Мойылды и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
204 322 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Мойылды, Павлодарское и Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
30 141 тысяча тенге – на реконструкцию автомобильных дорог в поселке Атамекен;

Мойылды ауылының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын ұстауға – 107 035 мың теңге;
Павлодар, Жетекші ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 62 670 мың теңге;
Павлодар ауылында, Атамекен кентінде және Кенжекөл ауылдық округінде дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға – 23 140 мың теңге;
Мойылды, Павлодар және Жетекші ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 100 434 мың теңге;
Атамекен кентінде және Кенжекөл ауылдық округінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға – 9 453 мың теңге;
Павлодар ауылында және Кенжекөл ауылдық округінде елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 36 998 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінде ведомстволық бағынысты мәдениет мекемесінің күрделі шығыстарына – 13 650 мың теңге;
Атамекен кентінде мемлекеттік органдарды ұстауға – 10 350 мың теңге;
Атамекен кентінде жерлеу орындарын ұстауға – 33 310 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 1 504 653 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының төрағасы Қ. Кожин
Павлодар қалалық
мәслихатының 2025 жылғы
24 қыркүйектегі
№ 258/30 шешіміне
қосымша
Павлодар қалалық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 212/24 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджеті
(өзгерістермен)
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

107 035 тысяч тенге – на содержание организаций культуры села Мойылды, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
62 670 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Павлодарское, Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
23 140 тысяч тенге – на содержание организаций физической культуры и спорта в селе Павлодарское, в поселке Атамекен и Кенжекольском сельском округе;
100 434 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Мойылды, Павлодарское и Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
9 453 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в поселке Атамекен и Кенжекольском сельском округе;
36 998 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов в Кенжекольском сельском округе и селе Павлодарское;
13 650 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственного учреждения культуры в Кенжекольском сельском округе;
10 350 тысяч тенге – на содержание государственных органов в поселке Атамекен;
33 310 тысяч тенге – на содержание мест захоронений в поселке Атамекен.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 1 504 653 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно, приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Павлодарского городского маслихата К. Кожин
Приложение
к решению Павлодарского
городского маслихата от 24
сентября 2025 года № 258/30
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата от 25
декабря 2024 года № 212/24
Павлодарский городской бюджет на 2025 год
(с изменениями)
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5