Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 175/18 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 4 шілдедегі № 211/23 шешімі
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 175/18 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 459887769 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 88973608 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4758570 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 366155591 мың теңге;
2) шығындар – 461247935 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24850157 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 33399055 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8548898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1282157 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1282157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27492480 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27492480 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1345517 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және қайта жаңартуға;
242603 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
2404116 мың теңге – кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
1642830 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
1346657 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
1343913 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
346424 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2268665 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
1216743 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
5041223 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
428476 мың теңге – электрмен жабдықтауды дамытуға және жарықтандыруға;
961884 мың теңге – қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
325722 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға.";

О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 175/18 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 4 июля 2025 года № 211/23
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 175/18 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 459887769 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 88973608 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4758570 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 366155591 тысяча тенге;
2) затраты – 461247935 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24850157 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 33399055 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8548898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1282157 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1282157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27492480 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27492480 тысяч тенге.";
2) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
1345517 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
242603 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2404116 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
1642830 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
1346657 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
1343913 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
346424 тысячи тенге – на развитие коммунального хозяйства;
2268665 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
1216743 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
5041223 тысячи тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
428476 тысяч тенге – на развитие электроснабжения и освещения;
961884 тысячи тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
325722 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.";

3) көрсетілген шешімнің 12-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерде ескерілсін:
1071470 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
9743082 мың теңге – Павлодар қаласында ЖЭО-I-НО-52 учаскесінде өткізу қабілетін ұлғайтумен (Ду 1000 бойынша) ТМ-20А жаңа жылу магистралін салуға";

3) пункт 12 указанного решения изложить в следующей редакции:
"12. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующем размере:
1071470 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
9743082 тысячи тенге – на строительство новой тепловой магистрали ТМ-20А с увеличением пропускной способности (по Ду 1000) на участке ТЭЦ-I-НО-52 в городе Павлодар.";

4 518
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
924 959
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 148 171
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
23 136
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 711 426
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 359 879
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 540 855
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 085 644
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 356
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
22 066
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 669
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 832
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
65 024
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 864
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
27 994
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 613 458
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 776
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
46 937
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
79 668
2
Су шаруашылығы
28 078
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
28 078
006
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

4 518
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
924 959
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 148 171
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
23 136
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 711 426
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 359 879
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 540 855
719
Управление ветеринарии области
3 085 644
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
185 356
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
22 066
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 669
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 832
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
65 024
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 864
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
27 994
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 613 458
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 776
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
46 937
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
79 668
2
Водное хозяйство
28 078
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
28 078
006
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности