Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы "2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 175/18 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2025 жылғы 20 маусымдағы № 200/22 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 459887769 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 88973608 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4758570 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 366155591 мың теңге;
2) шығындар – 461247935 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15107075 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23665973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8548898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1282157 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1282157 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -17749398 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17749398 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
370933 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
2503561 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
1493775 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
542096 мың теңге – мәдениет объектілерін жөндеуге және жарақтауға;
89716 мың теңге – спорт ғимараттарын жөндеуге және орнатуға;
3228339 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9244166 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
825609 мың теңге – мектеп жасындағы балалардың қалалық қоғамдық көлікте тегін жол жүруін өтеуге;
9040554 мың теңге – әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялауға;
123752 мың теңге – коммуналдық меншікке мамандандырылған техника және жабдық сатып алуға;
456522 мың теңге – жылу желілерін, қазандық жабдығын жөндеуге, жылыту қазандықтарын және жабдығын сатып алуға;
116335 мың теңге – сумен жабдықтау жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
65238 мың теңге – жарықтандыру жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
864617 мың теңге – балалар алаңын абаттандыруға;
1420357 мың теңге - аумақтарды абаттандыруға.";

О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 175/18 "Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 20 июня 2025 года № 200/22
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 459887769 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 88973608 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4758570 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 366155591 тысяча тенге;
2) затраты – 461247935 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15107075 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23655973 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8548898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1282157 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1282157 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17749398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17749398 тысяч тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
370933 тысячи тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
2503561 тысяча тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
1493775 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
542096 тысяч тенге – на ремонт и оснащение объектов культуры;
89716 тысяч тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
3228339 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
9244166 тысяч тенге – на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
825609 тысяч тенге – на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте;
9040554 тысячи тенге – на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям;
123752 тысячи тенге – на приобретение специализированной техники и оборудования в коммунальную собственность;
456522 тысячи тенге – на ремонт тепловых сетей, котельного оборудования, приобретение отопительных котлов и оборудования;
116335 тысяч тенге – на организацию и функционирование систем водоснабжения;
65238 тысяч тенге – на организацию и функционирование систем освещения;
864617 тысяч тенге – на благоустройство детских площадок;
1420357 тысяч тенге - на благоустройство территорий.";

3) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
1345517 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және қайта жаңартуға;
242603 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
2404116 мың теңге – кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
1642830 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
1346657 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
1343913 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
346424 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2268665 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
1216743 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
8905841 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
428476 мың теңге – электрмен жабдықтауды дамытуға және жарықтандыруға;
961884 мың теңге – қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
325722 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға.";
4) көрсетілген шешімнің 15-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"15. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 2806468 мың теңге сомасында бекітілсін.";
5) көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
1345517 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
242603 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2404116 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
1642830 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
1346657 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
1343913 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
346424 тысячи тенге – на развитие коммунального хозяйства;
2268665 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
1216743 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
8905841 тысяча тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
428476 тысяч тенге – на развитие электроснабжения и освещения;
961884 тысячи тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
325722 тысячи тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.";
4) пункт 15 указанного решения изложить в следующей редакции:
"15. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 2806468 тысяч тенге.";
5) приложение 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

4 518
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
924 959
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 148 171
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
23 136
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 711 426
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 359 879
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 540 855
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 085 644
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 356
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
22 066
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 669
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 832
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
65 024
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 864
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
27 994
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 613 458
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 776
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
46 937
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
79 668
2
Су шаруашылығы
28 078
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
28 078
006
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

4 518
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
924 959
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 148 171
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
23 136
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 711 426
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 359 879
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 540 855
719
Управление ветеринарии области
3 085 644
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
185 356
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
22 066
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 669
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 832
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
65 024
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 864
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
27 994
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 613 458
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 776
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
46 937
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
79 668
2
Водное хозяйство
28 078
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
28 078
006
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

145 485
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 339 793
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 339 793
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 339 793
4
Емханалар
304 071
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
304 071
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
304 071
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
175 007
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
175 007
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
175 007
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1 100 670
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 100 670
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 009
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
282 217
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
10 439
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
44 005
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
498 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 284 872
1
2
3
4
5
6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 701 545
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 435 925
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 535 321
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
472 158
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 299 483
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
680 052
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

145 485
3
Специализированная медицинская помощь
1 339 793
253
Управление здравоохранения области
1 339 793
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 339 793
4
Поликлиники
304 071
253
Управление здравоохранения области
304 071
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
304 071
5
Другие виды медицинской помощи
175 007
253
Управление здравоохранения области
175 007
029
Областные базы специального медицинского снабжения
175 007
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1 100 670
253
Управление здравоохранения области
1 100 670
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
266 009
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
282 217
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
10 439
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
44 005
1
2
3
4
5
6
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
498 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 284 872
1
Социальное обеспечение
9 701 545
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 435 925
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 535 321
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
472 158
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 299 483
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
680 052
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания