Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 24 сәуірдегі "2025 жылға арналған Павлодар облысы бойынша тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерiнің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" № 118/1 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 13 қазандағы № 269/1 қаулысы
Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2025 жылғы 24 сәуірдегі "2025 жылға арналған Павлодар облысы бойынша тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерiнің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған субсидиялар нормаларын бекіту туралы" № 118/1 қаулысына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 209479 болып тіркелген) келесі толықтырулар енгізілсін:
2025 жылға арналған Павлодар облысы бойынша тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерiнің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған субсидиялар нормалары, аталған қаулымен бекітілген тізбе реттік нөмірлері 1202, 1203, 1204, 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215, 1216, 1217, 1218, 1219, 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225, 1226, 1227, 1228, 1229, 1230, 1231, 1232, 1233, 1234, 1235, 1236, 1237, 1238, 1239, 1240, 1241, 1242, 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1248, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1254, 1255, 1256, 1257, 1258, 1259, 1260, 1261, 1262, 1263, 1264, 1265, 1266, 1267, 1268, 1269, 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277, 1278, 1279, 1280, 1281, 1282, 1283, 1284, 1285, 1286, 1287, 1288, 1289, 1290, 1291, 1292, 1293 және 1294 жолдармен толықтырылсын, осы қаулының қосымшасына сәйкес.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар облысы әкімінің жетекшелік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Байханов
Павлодар облысы әкімдігінің
2025 жылғы "___"________
№______ қаулысына
қосымша
2025 жылға арналған Павлодар облысы бойынша тыңайтқыштардың (органикалық
тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидияланатын түрлерiнің тізбесі және
тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына
(литріне, килограммына) арналған субсидиялар нормалары
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштағы белсенді заттардың құрамы (%)
Субсидиялар нормасы
(теңге)
Өлшем бірлігі (тонна, литр, килограмм)

О внесении дополнений в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2025 года № 118/1 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и норм субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, по Павлодарской области на 2025 год"
Постановление акимата Павлодарской области от 13 октября 2025 года № 269/1
Акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2025 года № 118/1 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и норм субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, по Павлодарской области на 2025 год" (зарегистрировано в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 209479) следующие дополнения:
перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца удобрений, по Павлодарской области на 2025 год, утвержденный указанным постановлением дополнить строками, порядковые номера 1202, 1203, 1204, 1205, 1206, 1207, 1208, 1209, 1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215, 1216, 1217, 1218, 1219, 1220, 1221, 1222, 1223, 1224, 1225, 1226, 1227, 1228, 1229, 1230, 1231, 1232, 1233, 1234, 1235, 1236, 1237, 1238, 1239, 1240, 1241, 1242, 1243, 1244, 1245, 1246, 1247, 1248, 1249, 1250, 1251, 1252, 1253, 1254, 1255, 1256, 1257, 1258, 1259, 1260, 1261, 1262, 1263, 1264, 1265, 1266, 1267, 1268, 1269, 1270, 1271, 1272, 1273, 1274, 1275, 1276, 1277, 1278, 1279, 1280, 1281, 1282, 1283, 1284, 1285, 1286, 1287, 1288, 1289, 1290, 1291, 1292, 1293 и 1294, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Павлодарской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Байханов
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "___" ____ 2025 года № ____
Перечень субсидируемых видов удобрений (за исключением органических) и нормы
субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, приобретенных у продавца
удобрений, по Павлодарской области на 2025 год
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении (%)
Норма субсидий
(тенге)
Единица измерения (тонна, литр, килограмм)

Жалпы азот 2,7% м/м, органикалық азот (N)-1,7% м/м, мочевина азоты
(N)-0,8% м/м, аммиак азоты
(N)-0,2% м/м, органикалық зат-16% м/м, органикалық көміртегі-9% м/м, суда еритін молибден (Mo)-12% м/м, суда еритін кобальт (Co)-1,5% м/м, бос аминқышқылдары-2% м/м, РН 7,3-8,3
40178,58
1216
YaraAmplix Optinue
Гумин қышқылдары–15%, Mn-1%, Zn–1%, K2О-3%
9700
1217
YaraTera Calcinit (calcium nitrate)
N-15,5, NH4-1,1, NO3-14,4, CaO-26,5

Общий азот 2,7% м/м, органический азот (N)-1,7% м/м, мочевинный азот
(N)-0,8% м/м, аммиачный азот-(N) 0,2% м/м, органическое вещество-16% м/м, органический углерод-9% м/м, водорастворимый молибден (Mo)-12% м/м, водорастворимый кобальт (Co)-1,5% м/м, свободные
40178,58
аминокислоты-2% м/м,
pH 7,3-8,3
литр
1216
YaraAmplix Optinue
Гуминовые кислоты – 15%, Mn- 1%, Zn – 1%, K2О-3%
9700
1217
YaraTera Calcinit (calcium nitrate)
N-15,5, NH4-1,1,
NO3-14,4, CaO-26,5

N-6,41, P-4,18, K-3,44,
Mg-1,98, Fe-0,23, S-7,45,
B-0,30, Cu-1,99, Zn-1,99,
Mn-0,25, Mo-0,43, Co-0,13, Ni-0,01, L-0,03, Se-0,01,
Cr-0,05, V-0,06
1235
"Старт" маркалы "ПРОСТОР" сұйық органо-минералды тыңайтқышы
N-7,0, S-15,0, K-4,0, Cu-3,8, Zn-3,4, Mg-2,5, Mo-0,7, B-0,6, Fe-0,6, P-0,6, Mn-0,4, Co-0,2, Cr-0,12, V-0,09 Li-0,06,
Ni-0,02, Se-0,02, гидролизат растительных белков-15,0
1236
"Азот" маркалы "ПРОСТОР" сұйық органо-минералды тыңайтқышы
N-30, K-4,2, S-2,5, P-2,5,

N-6,41, P-4,18, K-3,44,
Mg-1,98, Fe-0,23, S-7,45,
B-0,30, Cu-1,99, Zn-1,99,
Mn-0,25, Mo-0,43,
Co-0,13, Ni-0,01, L-0,03,
Se-0,01, Cr-0,05, V-0,06
1235
Жидкое органо-минеральное удобрение "ПРОСТОР" марки "Старт"
N-7,0, S-15,0, K-4,0,
Cu-3,8, Zn-3,4, Mg-2,5,
Mo-0,7, B-0,6, Fe-0,6,
P-0,6, Mn-0,4, Co-0,2,
Cr-0,12, V-0,09 Li-0,06,
Ni-0,02, Se-0,02, гидролизат растительных белков-15,0
1236
Жидкое органо- минеральное удобрение
N-30, K-4,2, S-2,5, P-2,5,

Mg-0,5, Zn-0,30, Cu-0,20,
Fe-0,10, Mo-0,10, B-0,05,
Co-0,05, Mn-0,05, Se-0,05
3970,53
1237
Сұйық органо-минералды тыңайтқыш "Простор" маркалы "Сила"
N-4,0, S-9,5, P-7,0, Zn-2,5, Mg-2,3, Cu-2,0, K-1,0, Fe-0,4, Mn-0,40, Mo-0,20, Ni-0,006, гидролизат растительных белков-15
1238
"Бор" маркалы "ПРОСТОР" сұйық органо-минералды тыңайтқышы
B-10,9, Mo-0,5, Zn-0,10,
Cu-0,10, Fe-0,10, Mn-0,10,
N-0,5, гидролизат растительных белков-3

Mg-0,5, Zn-0,30, Cu-0,20,
Fe-0,10, Mo-0,10, B-0,05,
"ПРОСТОР" марки "Азот"
Co-0,05, Mn-0,05, Se-0,05
3970,53
литр
1237
Жидкое органо-минеральные удобрение "ПРОСТОР" марки "Сила"
N-4,0, S-9,5, P-7,0,
Zn-2,5, Mg-2,3, Cu-2,0, K-1,0, Fe-0,4, Mn-0,40, Mo-0,20,
Ni-0,006, гидролизат растительных белков-15
1238
Жидкое органо-минеральное удобрение "ПРОСТОР" МАРКИ "Бор"
B-10,9, Mo-0,5, Zn-0,10,
Cu-0,10, Fe-0,10,
Mn-0,10, N-0,5, гидролизат растительных белков-3

1268
"Aminosid Universal" Тыңайтқышы
Азот (N)-30%, сера (S)-5%, гумин қышқылдары-1%, молибден (Мо)-0,01%, бор (В)-0,01%, сукцин қышқылы- 0,5%, макро және микроэлементтер, органикалық қышқылдар
1500
литр
1269
"Aminosid Universal Plus" Тыңайтқышы
Азот (N)-30%, сера (S)-5%, гумин қышқылдары-1%, молибден (Мо)-0,01%,
бор (В)-0,01%, сукцин қышқылы-0,5%, макро және микроэлементтер, органикалық қышқылдар
1270
"Aminosid Universal Si" Тыңайтқышы
Кремний (Si)-17%,
азот (N)-9%, макро және микроэлементтер

1268
Удобрение "Aminosid Universal"
Азот (N)-30%,
сера (S)-5%, гуминовые кислоты-1%,
молибден (Мо)-0,01%,
бор (В)-0,01%, янтарная кислота-0,5%, макро и микроэлементы, органические кислоты
1500
1269
Удобрение "Aminosid Universal Plus"
Азот (N)-30%,
сера (S)-5%, гуминовые кислоты-1%,
молибден (Мо)-0,01%,
бор (В)-0,01%, янтарная кислота-0,5%, макро и микроэлементы, органические кислоты
1270
Удобрение "Aminosid Universal Si"
Кремний (Si)-17%,
азот (N)-9%, макро и микроэлементы