Мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 154 "Федоров ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2025 жылғы 14 қазандағы № 211 шешімі
Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Федоров ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 154 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Федоров ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7450220,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3307435,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 52232,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 43326,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4047227,1 мың теңге;
2) шығындар – 8642719,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -183241,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90436,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 273677,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1009257,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1009257,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 және 2-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров аудандық мәслихатының төрағасы Б. Исенгазин
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2024 года № 154 "О районном бюджете Федоровского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 14 октября 2025 года № 211
Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Федоровского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 154 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7450220,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3307435,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 52232,2 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43326,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4047227,1 тысячи тенге;
2) затраты – 8642719,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -183241,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90436,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 273677,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1009257,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1009257,9 тысячи тенге.";
приложения 1 и 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Приложение 1
к решению маслихата

284 325,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 824,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 824,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 824,0
2
Әлеуметтiк көмек
181 377,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 377,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
331,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 222,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 217,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91 172,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
58 434,9
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
96 124,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94 227,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 304,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
220,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
46 902,5
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 800,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 897,1
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 897,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 387 487,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 442 914,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 433 314,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2 000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 431 314,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 600,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9 600,0
2
Коммуналдық шаруашылық
944 573,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

284 325,4
1
Социальное обеспечение
6 824,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 824,0
005
Государственная адресная социальная помощь
6 824,0
2
Социальная помощь
181 377,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 377,2
006
Оказание жилищной помощи
331,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 222,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 217,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 172,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
58 434,9
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
96 124,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94 227,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 304,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
220,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
46 902,5
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 800,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 897,1
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 897,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 387 487,0
1
Жилищное хозяйство
1 442 914,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 433 314,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2 000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 431 314,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9 600,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9 600,0
2
Коммунальное хозяйство
944 573,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

1 314 360,1
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
32 590,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 590,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 225 438,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 707,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 176 731,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 332,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 332,0
02
Қорғаныс
6 064,0
1
Әскери мұқтаждар
6 064,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 064,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 064,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
345 366,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 103,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 103,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 103,0
2
Әлеуметтiк көмек
239 630,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
239 630,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
675,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
87 748,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 225,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
94 702,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
43 280,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 633,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 633,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 314 360,1
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
32 590,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32 590,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 225 438,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 707,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 176 731,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 332,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 332,0
02
Оборона
6 064,0
1
Военные нужды
6 064,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 064,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 064,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
345 366,0
1
Социальное обеспечение
6 103,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 103,0
005
Государственная адресная социальная помощь
6 103,0
2
Социальная помощь
239 630,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
239 630,0
006
Оказание жилищной помощи
675,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87 748,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 225,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
94 702,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
43 280,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 633,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 633,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения