Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мемлекеттік қызметшілерін көтермелеуді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 23 маусымдағы № 177 бұйрығы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 35-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мемлекеттік қызметшілерін көтермелеуді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Адами ресурстармен жұмыс департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жұманғарин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрінің
2025 жылғы № бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мемлекеттік қызметшілерін көтермелеуді қолдану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) мемлекеттік қызметшілерін көтермелеуді қолдану қағидалары "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 35-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Министрліктің мемлекеттік қызметшілерін көтермелеуді қолдану тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мемлекеттік қызметшілерін көтермелеуді қолдану тәртібі
1-параграф. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мемлекеттік қызметшілерін көтермелеу
2. Заңның 35-бабының 1-тармағына сәйкес Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлеріне лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша мынадай көтермелеулер қолданылуы мүмкін:
1) мемлекеттік наградалар;

Об утверждении Правил применения поощрения государственных служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2025 года № 177
В соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения поощрения государственных служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Департаменту по работе с человеческими ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
Утверждены
приказом Заместителя
Премьер-Министра – Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2025 года № 177
Правила применения поощрения государственных служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила применения поощрения государственных служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок применения поощрения государственных служащих Министерства.
Глава 2. Порядок применения поощрения государственных служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Параграф 1. Поощрение государственных служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан
2. В соответствии с пунктом 1 статьи 35 Закона к сотрудникам Министерства, его ведомств и подведомственных организаций за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности, а также по результатам оценки их деятельности могут применяться следующие поощрения:
1) государственные награды;

2) біржолғы ақшалай сыйақы беру;
3) Министрдің алғыс хаты;
4) бағалы сыйлықпен марапаттау;
5) Министрліктің құрмет грамотасы;
6) ведомстволық награда.
2-параграф. Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсыну
3. Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлері Қазақстан Республикасы алдындағы сіңірген еңбегін тану белгісі ретінде мемлекеттік наградаларға ұсынылады.
4. Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлерін наградтау туралы ұсынымға жетекшілік ететін бірінші вице-министр, вице-министр, аппарат басшысы немесе Министрліктің құрылымдық бөлімшесінің, оның ведомствосы мен ведомстволық бағынысты ұйымының басшысы бастама жасайды.
5. Наградтауға ұсыну үшін Министрліктің құрылымдық бөлімшесінің, оның ведомствосы мен ведомстволық бағынысты ұйымының басшыcы ілеспе хатпен (өтінішхатпен) Персоналды басқару қызметіне қазақ және орыс тілдерінде мынадай құжаттарды:
1) кандидаттың нақты сіңірген еңбектері, жетістіктері мен табыстары, сіңірген еңбегінің дәрежесі көрсетілген ұсынымды;
2) мемлекеттік награданың нақты түрін көрсете отырып, награда қағазын Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкімімен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Награда қағазында кандидатты сипаттайтын деректер, оның жұмысының нәтижелері мен сапасы туралы, экономика саласындағы еңбек жетістіктері туралы, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысқаны туралы мәліметтер, жалпы жұмыс өтілі, экономика саласындағы жұмыс өтілі көрсетіледі.
6. Министрдің оң шешімінен кейін кандидатуралар тізімі Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсыну үшін қажетті құжаттарды (ұсынымдар, награда қағаздары) дайындауға Персоналды басқару қызметіне жолданады. Құжаттардың үлгілері мен оларды толтыру және ұсыну тәртібі Нұсқаулықта көзделген.
7. Министр қол қойған Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлерін наградтауға ұсыну жөніндегі материалдар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жолданады.
3-параграф. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ведомстволық наградаларымен көтермелеуге ұсыну
8. Ведомстволық наградалармен наградтау туралы ұсыным мемлекеттік, кәсіби, өзге де мерекелерді, мерейтойлық күндерді атап өту және еңбек сіңірген жасқа жету жағдайына қарай қаралады.

2) единовременное денежное вознаграждение;
3) благодарственное письмо Министра;
4) награждение ценным подарком;
5) почетная грамота Министерства;
6) ведомственная награда.
Параграф 2. Представление к поощрению государственными наградами Республики Казахстан
3. Сотрудники Министерства, его ведомств и подведомственных организаций в знак признания заслуг перед Республикой Казахстан представляются к государственным наградам.
4. Представление о награждении сотрудников Министерства, его ведомств и подведомственных организаций инициируется курирующим первым вице-министром, вице-министром, руководителем аппарата или руководителем структурного подразделения Министерства, его ведомств и подведомственных организаций.
5. Для представления к награждению руководителем структурного подразделения Министерства, его ведомств и подведомственных организаций, сопроводительным письмом (ходатайством) в Службу управления персоналом представляются следующие документы на казахском и русском языках:
1) представление, в котором отражаются конкретные заслуги, достижения и успехи кандидата, степень заслуг;
2) наградной лист, с указанием конкретного вида государственной награды, по форме согласно Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения (далее – Инструкция), утвержденной распоряжением Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90.
В наградном листе отражаются данные, характеризующие кандидата, сведения о результатах и качествах его работы, о трудовых достижениях в сфере экономики, об участии в разработках стратегических и программных документов, общий стаж работы, стаж работы в сфере экономики.
6. После положительного решения Министром список кандидатур направляется в Службу управления персоналом для подготовки необходимых документов для представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан (представления, наградные листы). Образцы документов и порядок их заполнения и представления предусмотрены Инструкцией.
7. Подписанные Министром материалы по представлению к награждению сотрудников Министерства, его ведомства и подведомственных организаций направляются в Администрацию Президента Республики Казахстан.
Параграф 3. Представление к поощрению ведомственными наградами Министерства национальной экономики Республики Казахстан
8. Представление о награждении ведомственными наградами рассматривается по случаю празднования государственных, профессиональных, иных праздников, юбилейных дат и достижению выслуги лет.

9. Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлері және өзге де адамдар қызметтік мiндеттерiн үлгілі атқарғаны, шығармашылық белсенділігі, мінсіз қызметі, еңбек қызметіндегі басқа да жетістіктері үшін еңбегін көтермелеу және ынталандыру мақсатында ведомстволық наградаларға ұсынылады.
"Еңбек ардагері" медалі, "Заң саласының үздігі" төсбелгісі, "Экономика саласын дамытуға қосқан үлесі үшін" медалі ведомстволық наградалар болып табылады.
10. "Еңбек ардагері" медалімен жалпы 40 жылдан астам (нақты салаға байланыстырмай), оның ішінде бір салада кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар, сондай-ақ еңбек қызметінде жоғары нәтижелерге қол жеткізген жұмыскерлер және зейнеткерлік жасқа жеткен адамдар марапатталады.
"Экономика саласын дамытуға қосқан үлесі үшін" медалімен қызметін мінсіз жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасының ұлттық экономикасын дамытуға және нығайтуға елеулі үлес қосқан жоғары кәсіби жұмыскерлер, шетел азаматтары және өзге де адамдар экономика саласындағы жаңа бағдарламалар мен жобаларды әзірлеп, іске асырғаны, экономиканы дамытуға бағытталған мемлекеттік бағдарламалар мен ұлттық жобаларды іске асыру әдістерін жетілдіргені, аса маңызды және күрделі міндеттерді орындағаны үшін, сондай-ақ қызметтік міндеттерін үлгілі орындағаны үшін марапатталады;
"Заң саласының үздігі" төсбелгісімен Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін орталық мемлекеттік органдардың заң қызметтерінің мемлекеттік органдардың заң қызметтерінде жалпы еңбек өтілі 5 жылдан кем емес, қызметі бойынша оң мінездемесі бар, өздеріне жүктелген міндеттерді адал және кәсіби орындайтын қызметкерлері марапатталады.
11. Марапаттауға ұсыну үшін Персоналды басқару қызметі қазақ және орыс тілдерінде мынадай құжаттарды дайындап, Министрлік жанындағы ведомстволық наградалар жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына енгізеді:
1) кандидаттың нақты сіңірген еңбектері, жетістіктері мен табыстары, сіңірген еңбегінің дәрежесі көрсетілген ведомстволық наградамен марапаттау туралы ұсыным;
2)  Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларымен марапаттау (ведомстволық наградаларынан айыру) қағидаларына сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі награда қағазын ұсынады.
Награда қағазында кандидатты сипаттайтын деректер, оның жұмысының нәтижелері мен сапасы, экономика саласындағы еңбек жетістіктері, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысқаны, жалпы жұмыс өтілі, экономика саласындағы жұмыс өтілі туралы мәліметтер көрсетіледі.

9. Сотрудники Министерства, его ведомств и подведомственных организаций и иные лица, для поощрения и стимулирования труда за образцовое исполнение служебных обязанностей, творческую активность, безупречную службу, другие достижения в трудовой деятельности представляются к ведомственным наградам.
Ведомственными наградами являются: медаль "Еңбек ардагері", нагрудной знак "Заң саласының үздігі", медаль "Экономика саласын дамытуға қосқан үлесі үшін".
10. Медалью "Еңбек ардагері" награждаются работники и лица, достигшие пенсионного возраста (без привязки к конкретной отрасли), имеющие общий стаж работы более 40 лет, в том числе не менее 10 лет в одной отрасли, а также достигшие наивысших результатов в трудовой деятельности.
Медалью "Экономика саласын дамытуға қосқан үлесі үшін" награждаются высокопрофессиональные работники, иностранные граждане и иные лица, безупречно осуществляющие деятельность и внесшие значительный вклад в развитие и укрепление национальной экономики Республики Казахстан, за разработку и реализацию новых программ и проектов в сфере экономики, совершенствование методов реализации государственных программ и национальных проектов, направленных на развитие экономики, выполнение задач особой важности и сложности, а также за образцовое исполнение служебных обязанностей.
Нагрудным знаком "Заң саласының үздігі" награждаются сотрудники юридических служб центральных государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, имеющие общий стаж работы не менее 5 лет в юридических службах государственных органов, положительно характеризуемые по службе, добросовестно и профессионально выполняющие возложенные на них обязанности.
11. Для представления к поощрению Службой управления персоналом подготавливаются и вносятся на рассмотрение Комиссии по ведомственным наградам (далее – Комиссия), созданной при Министерстве, следующие документы на казахском и русском языках:
1) представление, о награждении ведомственной наградой, где отражаются конкретные заслуги, достижения и успехи кандидата, степень заслуг;
2) наградной лист, установленного образца, по форме согласно Правилам награждения ведомственными наградами (лишения ведомственных наград) некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539.
В наградном листе отражаются данные, характеризующие кандидата, сведения о результатах и качествах его работы, о трудовых достижениях в сфере экономики, об участии в разработке стратегических и программных документов, об общем стаже работы, о стаже работы в сфере экономики.

12. Комиссия хаттамамен ресімделетін мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) ведомстволық наградалармен марапаттау туралы ұсыным мақұлдансын;
2) ведомстволық наградалармен марапаттау туралы ұсынымнан бас тартылсын;
3) ведомстволық наградалармен марапаттау туралы ұсыным материалдарды толық ресімдеу үшін қайтарылсын.
13. Комиссия шешімі қабылданғаннан кейін Персоналды басқару қызметі ведомстволық наградалармен марапаттауға ұсыну үшін қажетті құжаттарды (ұсынымдар, награда қағаздары) дайындайды және аппарат басшысының қарауына береді.
14. Аппарат басшысы кандидатуралар тізімін Министрмен келіскеннен кейін ведомстволық наградалармен марапаттау туралы бұйрыққа қол қояды.
15. Персоналды басқару қызметі қызметкердің жеке ісі мен қызметтік тізіміне енгізе отырып, еңбек кітапшасына Қазақстан Республикасының ведомстволық наградаларымен марапатталғаны туралы жазады.
4-параграф. Министрліктің құрмет грамотасымен, Министрдің алғыс хатымен көтермелеуге ұсыну
16. Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлері және өзге де адамдар олардың экономика саласындағы ерекше сіңірген еңбегін, белсенді қоғамдық қызметін тану белгісі ретінде, мінсіз мемлекеттік қызметі үшін Министрдің шешімі негізінде:
1) Министрліктің құрмет грамотасымен;
2) Министрдің алғыс хатымен көтермеленеді.
17. Қызметкерлерді Министрліктің құрмет грамотасымен және Министрдің алғыс хатымен марапаттау туралы ұсынымдар мемлекеттік, кәсіби және өзге де мерекелерді атап өту, мерейтойлық күндер және жұмыскердің зейнеткерлік жасқа толуына байланысты құрметті демалысқа шығуы жағдайына орай қаралады.
18. Министрліктің құрмет грамотасымен марапаттау үшін:
елдің экономикалық әлеуетінің дамуына қосқан жеке үлесі;
мінсіз мемлекеттік қызметі, Мемлекеттік қызметшілердің ар-намыс кодексін сақтауы;
ерекше маңызды және күрделi тапсырмаларды орындауы;
лауазымдық мiндеттерiн үлгілі атқаруы;
құзыреттілігі, адалдығы және жұмыстағы бастамашылдығы;
елдің қоғамдық өміріне белсенді қатысуы негізгі өлшемшарттар болып табылады.
19. Министрдің алғыс хатымен марапаттау үшін:
елдің экономикалық өсуі мен дамуына жәрдемдесу;
Министрліктегі, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарындағы көп жылдық және жемісті жұмысы;
лауазымдық мiндеттерiн үлгілі атқаруы, мінсіз мемлекеттік қызметі және жұмыстағы басқа да жетістіктері;
Министрлік басшылығы тапсырған ерекше маңызды және күрделi тапсырмаларды орындауы негіз болып табылады.
20. Персоналды басқару қызметі Министрліктің құрмет грамотасымен және Министрдің алғыс хатымен марапаттауға ұсынымдар сұратады, оларға Министрліктің құрылымдық бөлімшелері, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдары басшысының қолы қойылады және жетекшілік ететін бірінші вице-министрмен, вице-министрмен, аппарат басшысымен келісіледі.
Ұсынымда марапатталушының жеке басын сипаттайтын деректер, жалпы жұмыс өтілі, мемлекеттік қызмет өтілі, оның ішінде Министрліктегі, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарындағы жұмыс өтілі, оның нақты сіңірген еңбектері, жұмысындағы негізгі нәтижелер мен жетістіктер жазылып, қол жеткізілген табыстары қысқаша баяндалады.

12. Комиссия принимает одно из следующих решений, которое оформляется протоколом:
1) одобрить представление о награждении ведомственными наградами;
2) отклонить представление о награждении ведомственными наградами.
3) вернуть представление о награждении ведомственными наградами для до оформления материалов.
13. После принятия решения Комиссии Службой управления персоналом подготавливаются необходимые документы для представления к награждению ведомственными наградами (представления, наградные листы) и предоставляются на рассмотрение руководителю аппарата.
14. Руководитель аппарата после согласования списка кандидатур Министром подписывает приказ о награждении ведомственными наградами.
15. Службой управления персоналом производится запись в трудовую книжку с занесением в личное дело и послужной список сотрудника о награждении ведомственными наградами Республики Казахстан.
Параграф 4. Представление к поощрению почетной грамотой Министерства, благодарственным письмом Министра
16. Сотрудники Министерства, его ведомств и подведомственных организаций и иные лица, в знак признания их особых трудовых заслуг в сфере экономики, активной общественной деятельности, за безупречную государственную службу, на основании решения Министра поощряются:
1) почетной грамотой Министерства;
2) благодарственным письмом Министра.
17. Представления о награждении сотрудников почетной грамотой Министерства и благодарственным письмом Министра рассматриваются по случаю празднования государственных, профессиональных и иных праздников, юбилейных дат и ухода работника на заслуженный отдых, в связи с достижением пенсионного возраста.
18. Основными критериями для награждения почетной грамотой Министерства являются:
личный вклад в развитие экономического потенциала страны;
безупречная государственная служба, соблюдение Кодекса чести государственных служащих;
выполнение заданий особой важности и сложности;
образцовое выполнение должностных обязанностей;
компетентность, добросовестность и инициативность в работе;
активное участие в общественной жизни страны.
19. Основанием для награждения благодарственным письмом Министра являются:
содействие экономическому росту и развитию страны;
многолетняя и плодотворная работа в Министерстве, его ведомствах и подведомственных организациях;
образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречная государственная служба и другие достижения в работе;
выполнение заданий особой важности и сложности, порученных руководством Министерства.
20. Службой управления персоналом запрашиваются представления о награждении почетной грамотой Министерства, благодарственным письмом Министра, которые подписываются руководителем структурного подразделения Министерства, его ведомств и подведомственных организаций и согласовываются с курирующими первым вице-министром, вице-министром, руководителем аппарата.
В представлении излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы, стаж государственной службы, в том числе стаж работы в Министерстве, его ведомствах и подведомственных организациях, его конкретные заслуги, основные результаты и достижения в работе, кратко излагаются достигнутые успехи.

21. Кандидатуралар Министрмен келісілгеннен кейін тізім көтермелеу туралы бұйрық жобасын дайындау үшін Персоналды басқару қызметіне жолданады.
22. Министрліктің құрмет грамотасымен, Министрдің алғыс хатымен Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің, Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасының Мемлекеттік экономика комитетінің ардагерлерін, сондай-ақ облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің ұсынымы бойынша экономика, өңірлердегі экономикалық көрсеткіштерді талдау және мониторингтеу, табиғи монополияларды реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асырумен айналысатын, осы органдарда кемінде он жыл мінсіз қызмет атқарған жергілікті атқарушы органдардың қызметкерлерін көтермелеуге болады.
5-параграф. Біржолғы ақшалай сыйақымен және бағалы сыйлықпен көтермелеуге ұсыну
23. Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының ерекше маңызды міндеттерді, тапсырмаларды орындаған қызметкерлері нақты жұмыс нәтижелері, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды қысқа мерзімде сапалы орындағаны үшін, сондай-ақ мерейтойлық күндерге және зейнеткерлік жасқа толуына байланысты құрметті демалысқа шығуына орай, 001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер" бюджеттік бағдарламасын қаржыландыру жоспары бойынша Министрлікті күтіп-ұстауға көзделген тиісті бюджет қаражаты үнемделген кезде Министрдің қарары бойынша Комиссияның қарауынсыз:
1) біржолғы ақшалай сыйақымен;
2) бағалы сыйлықпен көтермеленеді.
24. Заңның 35-бабының 1-тармағына сәйкес Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлерін нақты жұмыс нәтижелері, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды қысқа мерзімде сапалы орындағаны үшін біржолғы ақшалай сыйақымен және бағалы сыйлықпен марапаттау туралы ұсынымдар қаржылық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімшемен келісіледі және оларға Министрліктің жетекшілік ететін бірінші вице-министрі, вице-министрі, аппарат басшысы немесе құрылымдық бөлімшесінің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының басшылары бастама жасайды және аппарат басшысымен келісу бойынша Министрдің қарауына енгізіледі.
25. Министр аппарат басшысының қызметтік жазбасын мақұлдаған жағдайда, Персоналды басқару қызметі Министрліктің, оның ведомстволары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкерлерін біржолғы ақшалай сыйақымен және (немесе) бағалы сыйлықпен көтермелеу туралы бұйрықтың жобасын әзірлейді.

21. После согласования кандидатур Министром список направляется в Службу управления персоналом для подготовки проекта приказа о поощрении.
22. Почетной грамотой Министерства и благодарственным письмом Министра возможно поощрение ветеранов системы государственного планирования Казахской Советской Социалистической Республики, Государственного комитета экономики Казахской Советской Социалистической Республики, а также сотрудников местных исполнительных органов, занимающихся реализацией государственной политики в сферах экономики, анализа и мониторинга экономических показателей в регионах, регулирования естественных монополий, безупречно проработавших в данных органах не менее десяти лет по представлению акимов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент.
Параграф 5. Представление к поощрению единовременным денежным вознаграждением и ценным подарком
23. Сотрудники структурных подразделений Министерства, его ведомств и подведомственных организаций, поощряются по резолюции Министра, без рассмотрения Комиссии, выполнившие задания особой важности, поручения, за конкретные результаты работы, за качественное выполнение в сжатые сроки заданий особой важности и сложности, а также в связи с юбилейными датами и уходом на заслуженный отдых в связи с достижением пенсионного возраста, при наличии экономии соответствующих бюджетных средств, предусмотренных на содержание Министерства по плану финансирования бюджетной программы 001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства":
1) единовременным денежным вознаграждением;
2) ценным подарком.
24. Представления о единовременном денежном вознаграждении и ценным подарком сотрудников Министерства, его ведомств и подведомственных организаций согласовываются со структурным подразделением, ответственным за финансовое обеспечение и инициируются курирующим первым вице-министром, вице-министром, руководителем аппарата или руководителем структурного подразделения Министерства, его ведомств и подведомственных организаций за конкретные результаты работы, за качественное выполнение в сжатые сроки заданий особой важности и сложности в соответствии с пунктом 1 статьи 35 Закона и вносятся на рассмотрение Министру по согласованию с руководителем аппарата.
25. При одобрении Министром служебной записки руководителя аппарата Службой управления персоналом разрабатывается проект приказа о единовременном денежном вознаграждении и (или) поощрении ценным подарком сотрудников Министерства, его ведомств и подведомственных организаций.

6-параграф. Ведомстволық наградалар жөніндегі комиссияның жұмысы
26. Комиссия "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына сәйкес Министрліктің аппарат басшысының бұйрығымен ведомстволық наградалармен марапаттауға объективті көзқарасты қамтамасыз ету үшін тұрақты негізде құрылады.
27. Комиссия құрамына Персоналды басқару қызметінің, заң қызметінің, қаржылық қамтамасыз ету қызметінің және Министрлік ведомстволарының өкілдері кіреді.
Комиссия мүшелерінің саны тақ санды құрайды.
28. Комиссия шешімді ашық дауыс берумен алқалы түрде қабылдайды. Комиссия мүшелерінің жалпы дауыс санының көпшілігі дауыс берсе, шешім қабылданды деп есептеледі. Комиссия шешімдері хаттамамен ресімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.

Параграф 6. Работа Комиссии по ведомственным наградам
26. Комиссия создается на постоянной основе для обеспечения объективного подхода к награждению ведомственными наградами приказом руководителя аппарата Министерства в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан".
27. В состав Комиссии входят представители Службы управления персоналом, юридической службы, службы финансового обеспечения и ведомств Министерства.
Количество членов Комиссии составляет нечетное число.
28. Комиссия принимает решение коллегиально открытым голосованием. Решение считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества голосов членов Комиссии. Решения Комиссии оформляются протоколом. При равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.