Бейімбет Майлин ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 218 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 439 951,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 757 603,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 53 210,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 33 480,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 595 658,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 494 713,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -25 757,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 99 475,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 125 232,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 005,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 005,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 16.04.2026 № 239 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 1 859 879,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
3. Ауылдық округтердің, Тобыл кентінің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі белгіленсін:
1) 2026 жылға арналған ауылдық округтердің, кенттің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар 93 739,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 40 425,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 37 108,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 16 206,0 мың теңге;
2) 2027 жылға арналған ауылдық округтердің, кенттің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар 83 067,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 38 748,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 32 160,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 12 159,0 мың теңге;
3) 2028 жылға арналған ауылдық округтердің, кенттің бюджеттерінен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар 93 087,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 38 690,0 мың теңге;

О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 218.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 439 951,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 757 603,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 53 210,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 33 480,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 595 658,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5 494 713,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -25 757,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 99 475,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 125 232,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 005,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 005,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 16.04.2026 № 239 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 859 879,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов сельских округов, поселка Тобол в районный бюджет:
1) бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов сельских округов, поселка в районный бюджет на 2026 год в сумме 93 739,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 40 425,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 37 108,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 16 206,0 тысяч тенге;
2) бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов сельских округов, поселка в районный бюджет на 2027 год в сумме 83 067,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 38 748,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 32 160,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 12 159,0 тысяч тенге;
3) бюджетные изъятия, передаваемые из бюджетов сельских округов, поселка в районный бюджет на 2028 год в сумме 93 087,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 38 690,0 тысяч тенге;

Әйет ауылдық округi – 37 195,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 17 202,0 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 116 662,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Белинский ауылдық округi – 25 888,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 9 766,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 10 743,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 23 361,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 23 047,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 23 857,0 мың теңге;
2) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 125 535,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Белинский ауылдық округi – 26 858,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 11 651,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 12 420,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 24 183,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 25 594,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 24 829,0 мың теңге;
3) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 123 472,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Белинский ауылдық округi – 26 902,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 10 067,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 10 851,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 23 982,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 26 142,0 мың теңге;

сельский округ Әйет – 37 195,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 17 202,0 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2026 год в сумме 116 662,0 тысяч тенге, в том числе:
Белинский сельский округ – 25 888,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 9 766,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 10 743,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 23 361,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 23 047,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 23 857,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2027 год в сумме 125 535,0 тысяч тенге, в том числе:
Белинский сельский округ – 26 858,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 11 651,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 12 420,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 24 183,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 25 594,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 24 829,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2028 год в сумме 123 472,0 тысяч тенге, в том числе:
Белинский сельский округ – 26 902,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 10 067,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 10 851,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 23 982,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 26 142,0 тысяч тенге;

Павлов ауылдық округi – 25 528,0 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
6. Бейімбет Майлин ауданы жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 44 219,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының төрағасы Б. Ахметов
Мәслихаттың

Павловский сельский округ – 25 528,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2026 год в сумме 44 219,0 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Б. Ахметов
Приложение 1
к решению маслихата

444,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 196,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 966,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 980,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
94 468,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
80 427,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 427,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 831,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
236,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 360,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 367 507,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 367 507,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
980 740,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
960 740,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
20 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
386 767,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
386 767,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
822 142,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
250 367,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
250 367,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
250 367,0
2
Спорт
160 425,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
160 425,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 828,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
115 487,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
8 292,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 818,0
3
Ақпараттық кеңiстiк

444,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 196,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 966,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 980,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной
94 468,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
80 427,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 427,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 831,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
236,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 360,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 367 507,0
2
Коммунальное хозяйство
1 367 507,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
980 740,0
028
Развитие коммунального хозяйства
960 740,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
20 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
386 767,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
386 767,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
822 142,0
1
Деятельность в области культуры
250 367,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
250 367,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
250 367,0
2
Спорт
160 425,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
160 425,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
23 828,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
115 487,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
8 292,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 818,0
3
Информационное пространство