Науырзым ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 10 наурыздағы № 81 "Науырзым ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі ережені бекіту туралы" қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 20 тамыздағы № 101 қаулысы
Науырзым ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Науырзым ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 10 наурыздағы № 81 "Науырзым ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" қаулысына толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Науырзым ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережесіде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға және әкімшілік жазалар қолдануға жергілікті атқарушы органның тілдерді дамыту саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесінің басшысы мен оның орынбасарлары құқылы".
2. "Науырзым ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ережеге енгізілген толықтыру туралы әділет органдарын хабардар етуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оның Науырзым ауданы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Науырзым ауданының әкімі М. Ихтиляпов

О внесении дополнения в постановление акимата Наурзумского района от 10 марта 2022 года № 81 "Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков Наурзумского района"
Постановление акимата Наурзумского района Костанайской области от 20 августа 2025 года № 101
Акимат Наурзумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Наурзумского района от 10 марта 2022 года № 81 "Об утверждении положения государственного учреждения Отдел культуры и развития языков Наурзумского района" дополнение:
в Положении государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков Наурзумского района", утвержденном указанным постановлением:
в пункте 15 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе руководитель структурного подразделения местного исполнительного органа, осуществляющего функции в сфере развития языков, и его заместители".
2. Государственному учреждению "Отдел культуры и развития языков акимата Наурзумского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) извещение органов юстиции о внесенном дополнении в вышеуказанное Положение;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Наурзумского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Наурзумского района М. Ихтиляпов