Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 244 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 91 - бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Боровское ауылының 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 180 621,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 109 755,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2 100,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2 620,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 66 146,0 мың теңге;
2) шығындар - 180 621,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 27 671,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 38 475,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Теңіз ауылының 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 655,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 8 061,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 210,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 22 384,0 мың теңге;
2) шығындар - 30 655,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Теңіз ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 17 096,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 288,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2026 - 2028 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 244
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Боровское на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 180 621,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 109 755,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2 100,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 620,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 66 146,0 тысяч тенге;
2) затраты - 180 621,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 27 671,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 38 475,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Тенизовское на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 655,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 8 061,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 210,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 22 384,0 тысяч тенге;
2) затраты - 30 655,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Тенизовское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 17 096,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 288,0 тысяч тенге.

5. Алешин ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 40 037,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 26 534,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 575,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 12 928,0 мың теңге;
2) шығындар - 40 037,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған Алешин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 12 928,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Буденный ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 49 637,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7 301,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 42 336,0 мың теңге;
2) шығындар - 49 637,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
8. 2026 жылға арналған Буденный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 42 336 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Введен ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 31 989,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 15 181,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 16 808,0 мың теңге;
2) шығындар - 31 989,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;

5. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 40 037,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 26 534,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 575,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 12 928,0 тысяч тенге;
2) затраты - 40 037,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете Алешинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 12 928,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Буденновского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 49 637,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7 301,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 42 336,0 тысяч тенге;
2) затраты - 49 637,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете Буденновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 42 336,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Введенского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 31 989,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 15 181,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 16 808,0 тысяч тенге;
2) затраты - 31 989,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
10. 2026 жылға арналған Введен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 16 193,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 615,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Қарақоға ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 204,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 6 431,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 27 773,0 мың теңге;
2) шығындар - 34 204,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
12. 2026 жылға арналған Қарақоға ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 273,0 мың теңге және ағымдағы нысаналы трансферттер 2 500,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Краснопреснен ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 36 286,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7 301,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 28 985,0 мың теңге;
2) шығындар - 36 286,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
14. 2026 жылға арналған Краснопреснен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 361,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 3 624,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете Введенского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 16 193,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 615,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 204,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6 431,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 27 773,0 тысяч тенге;
2) затраты - 34 204,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете Каракогинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 25 273,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 2 500,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Краснопресненского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 36 286,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7 301,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 28 985,0 тысяч тенге;
2) затраты - 36 286,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
14. Учесть, что в бюджете Краснопресненского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 25 361,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 3 624,0 тысяч тенге.

15. Ломоносов ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 32 180,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 17 607,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 336,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 14 237,0 мың теңге;
2) шығындар - 32 180,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
16. 2026 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 8 867,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 5 370,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Михайлов ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 322 632,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 32 085,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 335,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 25,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 290 187,0 мың теңге;
2) шығындар - 322 632,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
18. 2026 жылға арналған Михайлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 64 766,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 225 421,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Первомай ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 102 364,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 43 763,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 5,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер - 0,0 мың теңге;

15. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 32 180,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 17 607,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 336,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 14 237,0 тысяч тенге;
2) затраты - 32 180,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме - 8 867,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 5 370,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 322 632,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 32 085,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 335,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 25,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 290 187,0 тысяч тенге;
2) затраты - 322 632,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджете Михайловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 64 766,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 225 421,0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 102 364,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 43 763,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
специальные потупления - 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
22. 2026 жылға арналған Соснов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 21 651,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
22. Учесть, что в бюджете Сосновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 21 651,0 тысяч тенге.
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата