Қостанай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 320 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 25510571,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 6664411,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2212250,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 4447990,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 12185920,9 мың теңге;
2) шығындар - 36322100,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -8263,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 112450,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 120713,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -10803265,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 10803265,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 11449708,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 1120897,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 474454,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.06.2026 № 364 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемі 5035224,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 340000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Тобыл қаласынан - 200000,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округінен - 100000,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округінен - 40000,0 мың теңге.
3-1. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 358000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Тобыл қаласынан - 210000,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округінен - 106000,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округінен - 420000,0 мың теңге.

О районном бюджете Костанайского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 25 декабря 2025 года № 320.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 25510571,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 6664411,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2212250,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 4447990,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 12185920,9 тысячи тенге;
2) затраты - 36322100,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -8263,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 112450,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 120713,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -10803265,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 10803265,3 тысячи тенге, в том числе:
поступлениям займов - 11449708,0 тысяч тенге;
погашению займов - 1120897,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 474454,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.06.2026 № 364 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий, передаваемых в областной бюджет в сумме 5035224,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Тобыл, сельских округов в районный бюджет в сумме 340000,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 200000,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 100000,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 40000,0 тысяч тенге.
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2027 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Тобыл, сельских округов в районный бюджет в сумме 358000,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 210000,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 106000,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 42000,0 тысячи тенге.

Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.03.2026 № 340 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-2. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте Тобыл қаласының, ауылдық округтер бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 376000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Тобыл қаласынан - 220000,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округінен - 112000,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округінен - 44000,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.03.2026 № 340 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 349077,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Айсары ауылдық округіне - 38888,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 25112,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 26874,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 31892,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 34308,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 22229,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 20731,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 33777,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 22016,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 21068,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 36103,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 36079,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.03.2026 № 340 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 316604,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Айсары ауылдық округіне - 36274,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 22662,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне 24727,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 29351,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 30979,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 20228,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 17286,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 30196,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 19837,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 18325,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 32086,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 34653,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.03.2026 № 340 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.03.2026 № 340 (вводится в действие с 01.01.2026).
3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2028 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Тобыл, сельских округов в районный бюджет в сумме 376000,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 220000,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 112000,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 44000,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.03.2026 № 340 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 349077,0 тысяч тенге, в том числе:
Айсаринского сельского округа - 38888,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 25112,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 26874,0 тысячи тенге;
Владимировского сельского округа - 31892,0 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа - 34308,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 22229,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 20731,0 тысяча тенге;
Московского сельского округа - 33777,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 22016,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 21068,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 36103,0 тысячи тенге;
Ульяновского сельского округа - 36079,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.03.2026 № 340 (вводится в действие с 01.01.2026).
4-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 316604,0 тысячи тенге, в том числе:
Айсаринского сельского округа - 36274,0 тысячи тенге;
Александровского сельского округа - 22662,0 тысячи тенге;
Белозерского сельского округа - 24727,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 29351,0 тысяча тенге;
Жамбылского сельского округа - 30979,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 20228,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 17286,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 30196,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 19837,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 18325,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 32086,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 34653,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.03.2026 № 340 (вводится в действие с 01.01.2026).

4-2. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 309357,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Айсары ауылдық округіне - 35595,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 21882,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 24637,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 28737,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 30142,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 19644,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 16095,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 30646,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 18996,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 17172,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 30731,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 35080,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 13.03.2026 № 340 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 1151880,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.06.2026 № 364 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 10522961,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.06.2026 № 364 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер көлемі 112450,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 112450,0 мың теңге сомасында.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға, инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға, тұрғын үйлерді сатып алуға облыстық бюджеттен кредит беру сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.

4-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 309357,0 тысяч тенге, в том числе:
Айсаринского сельского округа - 35595,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 21882,0 тысячи тенге;
Белозерского сельского округа - 24637,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 28737,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 30142,0 тысячи тенге;
Ждановского сельского округа - 19644,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 16095,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 30646,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 18996,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 17172,0 тысячи тенге;
Садчиковского сельского округа - 30731,0 тысяча тенге;
Ульяновского сельского округа - 35080,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.03.2026 № 340 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 1151880,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.06.2026 № 364 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 10522961,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.06.2026 № 364 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем бюджетных кредитов из республиканского бюджета в сумме 112450,0 тысяч тенге, в том числе:
местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 112450,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление сумм кредитования из областного бюджета на проектирование и (или) строительство жилья, развитие и (или) обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры, приобретение жилья.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.06.2026 № 364 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2026 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 34191,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2026 жылға арналған Қостанай ауданының аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.06.2026 № 364 (вводится в действие с 01.01.2026).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2026 год в сумме 34191,0 тысяча тенге.
10. Учесть, что перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета Костанайского района на 2026 год, не установлен.

11. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының төрағасы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 320 шешіміне
1-қосымша
Қостанай ауданының 2026 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.06.2026 № 364 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
I. Кірістер

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата
от 25 декабря 2025 года
№ 320
Районный бюджет Костанайского района на 2026 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.06.2026 № 364 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. Доходы

28 194,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 194,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
28 194,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11 271,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 271,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 500,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
771,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
782 607,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
52 257,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 257,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
52 257,0
2
Әлеуметтiк көмек
430 344,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
430 344,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
550,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
105 400,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 833,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
162 552,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп - тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
150 009,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
300 006,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
300 006,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86 825,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 198,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
199 107,3
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 876,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 936 568,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
21 585 279,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

28 194,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 194,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
28 194,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11 271,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 271,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 500,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
771,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
782 607,3
1
Социальное обеспечение
52 257,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 257,0
005
Государственная адресная социальная помощь
52 257,0
2
Социальная помощь
430 344,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
430 344,0
006
Оказание жилищной помощи
550,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
105 400,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 833,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
162 552,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
150 009,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
300 006,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
300 006,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86 825,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 198,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
199 107,3
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 876,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 936 568,4
1
Жилищное хозяйство
21 585 279,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2 332,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
3 326 641,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 207 362,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 677,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 121 685,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
119 279,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119 279,0
02
Қорғаныс
32 632,0
1
Әскери мұқтаждар
25 985,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
25 985,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 985,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 647,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 647,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 830,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
817,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
784 633,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76 320,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 320,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
76 320,0
2
Әлеуметтiк көмек
424 261,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
424 261,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
583,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
111 724,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 543,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
162 970,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
136 441,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
284 052,0

2 332,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
3 326 641,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 207 362,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
85 677,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 121 685,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
119 279,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
119 279,0
02
Оборона
32 632,0
1
Военные нужды
25 985,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
25 985,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 985,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 647,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 647,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 830,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
817,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
784 633,0
1
Социальное обеспечение
76 320,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 320,0
005
Государственная адресная социальная помощь
76 320,0
2
Социальная помощь
424 261,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
424 261,0
006
Оказание жилищной помощи
583,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
111 724,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 543,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
162 970,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
136 441,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
284 052,0