Мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 240 "Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 шілдедегі № 289 шешімі
Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 240 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 24855274,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 7516941,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1035871,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 48295,0 мың теңге;
арнаулы түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 16254167,1 мың теңге;
2) шығындар - 31622094,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 30233,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 141552,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 111319,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 59621,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 59621,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -6856674,3 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6856674,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 5889422,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 111319,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2024 года № 240 "О районном бюджете Костанайского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 4 июля 2025 года № 289
Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 240 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 24855274,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 7516941,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 1035871,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 48295,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 16254167,1 тысячи тенге;
2) затраты - 31622094,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 30233,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 141552,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 111319,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 59621,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретениям финансовых активов - 59621,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -6856674,3 тысячи тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 6856674,3 тысячи тенге, в том числе по:
поступлениям займов - 5889422,0 тысячи тенге;
погашению займов - 111319,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1078571,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихаты төрағасының уақытша міндетін атқарушы Е. Жумабеков
Қостанай аудандық мәслихатының
2025 жылғы 4 шілдедегі
№ 289 шешіміне
1-қосымша
Қостанай аудандық мәслихатының

используемые остатки бюджетных средств - 1078571,3 тысячи тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно исполняющий обязанности председателя Костанайского районного маслихата Е. Жумабеков
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата
от 4 июля 2025 года
№ 289
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата

170025,0
2
Әлеуметтiк көмек
580798,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
580798,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4379,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
110434,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
32944,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
289921,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
143120,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
231743,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
231743,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73613,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2401,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
141407,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14322,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17153242,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9740838,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27067,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
27067,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
9713771,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
9292140,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
421631,0
2
Коммуналдық шаруашылық
7232944,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7208741,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3422550,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3786191,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
24203,6
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
24203,6
3
Елді - мекендерді көркейту

170025,0
2
Социальная помощь
580798,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
580798,4
006
Оказание жилищной помощи
4379,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
110434,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
32944,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
289921,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
143120,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
231743,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
231743,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73613,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2401,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
141407,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14322,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
17153242,6
1
Жилищное хозяйство
9740838,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27067,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
27067,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
9713771,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
9292140,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
421631,0
2
Коммунальное хозяйство
7232944,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7208741,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3422550,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3786191,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
24203,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
24203,6
3
Благоустройство населенных пунктов

6552,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
6552,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
641125,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
530532,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64088,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
466444,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
110593,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110593,0
02
Қорғаныс
29593,0
1
Әскери мұқтаждар
23428,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23428,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23428,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6165,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6165,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5366,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
799,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1180356,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
177772,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177772,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
177772,0
2
Әлеуметтiк көмек
762271,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
762271,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4586,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
231913,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
34931,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
340987,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік - ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий - курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

6552,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
6552,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
641125,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
530532,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
64088,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
466444,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
110593,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
110593,0
02
Оборона
29593,0
1
Военные нужды
23428,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23428,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23428,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6165,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6165,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5366,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
799,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1180356,0
1
Социальное обеспечение
177772,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177772,0
005
Государственная адресная социальная помощь
177772,0
2
Социальная помощь
762271,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
762271,0
006
Оказание жилищной помощи
4586,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
231913,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
34931,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
340987,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью