Қамысты ауданы Аралкөл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 411 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қамысты ауданы Аралкөл ауылдық округінің 2026 - 2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26979,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2789,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24170,0 мың теңге;
2) шығындар – 28346,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1367,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1367,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 23.06.2026 № 472 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қамысты ауданы Аралкөл ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2026 жылға 22107,0 мың теңге сомасында;

О бюджете Аралкольского сельского округа Камыстинского района на 2026 – 2028 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 30 декабря 2025 года № 411.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аралкольского сельского округа Камыстинского района на 2026 - 2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 26979,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2789,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24170,0 тысяч тенге;
2) затраты – 28346,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -1367,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1367,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 23.06.2026 № 472 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете Аралкольского сельского округа Камыстинского района предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета, в том числе на:
2026 год в сумме 22107,0 тысяч тенге;

2027 жылға 23000,0 мың теңге сомасында;
2028 жылға 17584,0 мың теңге сомасында.
3. 2026 жылға арналған ауылдық бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын, бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілмеген.
4. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қамысты аудандық мәслихатының төрағасы Н. Искаков
Мәслихаттың
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 411 шешіміне
1-қосымша
Аралкөл ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджеті

2027 год в сумме 23000,0 тысяч тенге;
2028 год в сумме 17584,0 тысячи тенге.
3. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения сельских бюджетов на 2026 год не утвержден.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Камыстинского районного маслихата Н. Искаков
Приложение 1
к решению маслихата
от "30" декабря 2025 года
№ 411
Бюджет Аралкольского сельского округа на 2026 год