Қамысты ауданының 2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 402 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қамысты ауданының 2026 - 2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3233403,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1147642,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 249809,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16738,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1819214,7 мың теңге;
2) шығындар – 2609727,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3588,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38925,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35337,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде: қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 620088,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -620088,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 20.02.2026 № 428 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 286716,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджетте 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2026 жылға 215 034,0 мың теңге сомасында;
2027 жылға 287 319,0 мың теңге сомасында;
2028 жылға 215 034,0 мың теңге сомасында.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 38925,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте Қамысты ауылында дене шынықтыру-сауықтыру орталығын салуға, облыстық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер түсімі 400464,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Талдыкөл ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге 78000,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Камыстинского района на 2026 – 2028 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 402.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Камыстинского района на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3233403,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1147642,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 249809,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16738,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1819214,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2609727,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3588,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38925,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35337,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 620088,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 620088,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 20.02.2026 № 428 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 286716,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026-2028 годы объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в том числе на:
2026 год в сумме 215 034,0 тысячи тенге;
2027 год в сумме 287 319,0 тысяч тенге;
2028 год в сумме 215 034,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 38925,0 тысяч тенге.
5. Учесть, в районном бюджете на 2026 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, на строительство оздоровительно - физкультурного центра в селе Камысты в сумме 400464,0 тысячи тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Талдыколь" в сумме 78000,0 тысяч тенге;

2) мал қорымдарын сатып алуға 122500,0 мың теңге сомасында;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға 136553,0 мың теңге сомасында;
4) мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз етуге 8386,0 мың теңге сомасында.
7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттің төмен тұрған деңгейіне трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) Қамысты ауылдық округіне 33000,0 мың теңге сомасында;
2) Алтынсарин ауылына 5000,0 мың теңге сомасында.
8. Қамысты ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 68817,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2026 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілмеген.
10. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қамысты аудандық мәслихатының төрағасы Н. Искаков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қамысты ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы
__________________ З. Альдикешева
2025 жылғы "26" желтоқсан
Мәслихаттың
2025 жылғы "26" желтоқсандағы
№ 402 шешіміне
1-қосымша
Қамысты ауданының 2026 жылға арналған аудандық бюджеті

2) приобретение скотомогильников в сумме 122500,0 тысяч тенге;
3) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения в сумме 136553,0 тысячи тенге;
4) обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью в сумме 8386,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год трансферты нижестоящему уровню бюджета, в том числе:
1) Камыстинскому сельскому округу в сумме 33000,0 тысяч тенге;
2) селу Алтынсарино в сумме 5000,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2026 года в сумме 68817,0 тысяч тенге.
9. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2026 год не утвержден.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Камыстинского районного маслихата Н. Искаков
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждение "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Камыстинского района"
______________ З. Альдикешева
"26" декабря 2025 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "26" декабря 2025 года
№ 402
Районный бюджет Камыстинского района на 2026 год

005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс- шаралар
1763,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6203,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6203,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5614,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
589,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
156776,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
19130,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19130,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19130,0
2
Әлеуметтік көмек
87954,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87954,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
789,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18109,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
867,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
36623,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
31566,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49692,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49692,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42629,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
120,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1254,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3090,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2599,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
538939,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
483863,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31766,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1763,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6203,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6203,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5614,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
589,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
156776,0
1
Социальное обеспечение
19130,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19130,0
005
Государственная адресная социальная помощь
19130,0
2
Социальная помощь
87954,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87954,0
006
Оказание жилищной помощи
789,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18109,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
867,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
36623,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
31566,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49692,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49692,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42629,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
120,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1254,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3090,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2599,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
538939,0
1
Жилищное хозяйство
483863,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31766,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда