Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 240 "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласының 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2025 жылғы 4 қыркүйектегі № 315 шешімі
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған Жітіқара қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 240 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 436 943,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 443 414,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 079,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 14 662,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 969 788,6 мың теңге;
2) шығындар – 1 493 329,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56 386,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 386,0 мың теңге.";
7-тармақтың 10), 11), 13), 16) тармақшалары алынып тасталсын;
6 тармақ мынадай мазмұндағы 9), 10), 11), 12) тармақшалармен толықтырылсын:
"9) Жітіқара қаласының 7 көшесін орташа жөндеу;
10) В.И. Ленин көшесіне шығумен 2 шағын ауданда 1, 7, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеу;
11) И.Ищанова көшесіне шығумен 2 шағын аудандағы 3 үйдің кварталішілік жолын ағымдағы жөндеу;
12) Жітіқара қаласының жолдарын, көшелерін күтіп ұстау жөніндегі жұмыстар.";
7 тармақ мынадай мазмұндағы 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) тармақшалармен толықтырылсын:
"23) штаттан тыс қызметкердің еңбегіне ақы төлеу;
24) В.И. Ленина көшесіне шығумен 2 шағын ауданда 1, 7, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеу;
25) Жітіқара қаласының аумағында арықтарды ағымдағы жөндеу;
26) жарықдиодты шамдарды сатып алу;
27) Жітіқара қаласының көшелерін жарықтандыру;
28) Жітіқара қаласы көшелерінің көше жарығын ағымдағы жөндеу;
29) қала шағын аудандарының аула аумақтарында жаңа бақылау бейнекамераларын қосумен шағын ЖБО үшін бейнені алу үшін бейне ағынына қол жеткізу қызметтері;
30) Жітіқара қаласының аумағын абаттандыру бойынша жұмыстар-аялдамаларды ағымдағы жөндеу;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 240 "О бюджете города Житикара Житикаринского района на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 4 сентября 2025 года № 315
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Житикара Житикаринского района на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 240 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Житикара на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 1 436 943,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 443 414,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 079,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 662,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 969 788,6 тысяч тенге;
2) затраты – 1 493 329,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56 386,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56 386,0 тысяч тенге.";
подпункты 10), 11), 13), 16) пункта 7 исключить;
пункт 6 дополнить подпунктами 9), 10), 11), 12) следующего содержания:
"9) средний ремонт 7 улиц г.Житикара;
10) текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1,7,13 с выездом на улицу В.И.Ленина;
11) текущий ремонт внутриквартального проезда 2 микрорайона 3 дома с выездом на улицу И. Ищанова;
12) работы по содержанию дорог улиц города Житикары.";
пункт 7 дополнить подпунктами 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) следующего содержания:
"23) оплата труда внештатного работника;
24) текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1, 7, 13 с выездом на улицу В.И. Ленина;
25) текущий ремонт арыков на территории города Житикара;
26) приобретение светодиодных ламп;
27) освещение улиц города Житикары;
28) текущий ремонт уличного освещения улиц города Житикары;
29) услуги доступа видеопотока для получения изображения, для мини ЦОУ с подключением новых видеокамер наблюдения на дворовых территориях микрорайонов города;
30) работы по благоустройству территории города Житикара - текущий ремонт остановок;

31) Жітіқара қаласының өрт сөндіру бөлімі ауданындағы Таран көшесіндегі тротуарды ағымдағы жөндеу жұмыстары;
32) "Жасыл ел" жастар еңбек жасақтарына қатысатын адамдардың қызметтеріне ақы төлеу;
33) гүлзарларды бұзу жұмыстары, тас кеспекшелерден жасалған жабындарды монтаждау және бөлшектеу;
34) 6 шағын аудандағы балалар алаңын ағымдағы жөндеу.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

31) работы по текущему ремонту тротуара по улице Тарана в районе пожарной части города Житикара;
32) оплата услуг лиц участвующих в молодежных трудовых отрядах "Жасыл ел";
33) работы по сносу вазонов, монтаж и демонтаж покрытия из брусчатки;
34) текущий ремонт детской площадки в 6 микрорайоне.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.