Әулиекөл ауданы бойынша 2025–2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 17 маусымдағы № 315 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Д. Қойшыбаев
Әулиекөл аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
17 маусымдағы № 315
шешімімен бекітілген
Әулиекөл ауданы бойынша 2025–2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Әулиекөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);
6) Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17 июня 2025 года № 315
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Утвержден
решением Аулиекольского
маслихата от 17 июня 2025 года
№ 315
План по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Аулиекольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому у району на 2025-2029 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы);

7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша);
8) Әулиекөл ауданының жер санаттары бойынша жайылымдарды бөлу;
9) Елді мекеннің жайылымдарын бөлу;
10) Жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде меншік иелері мен жер пайдаланушылар туралы мәліметтер;
11) Жайылымдарды бөлу;
12) Жайылымдарды геоботаникалық зерттеу мәліметтері;
13) Жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтер;
14) Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер;
15) Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық-жас топтары бойынша қалыптастырылған гурттардың, отарлардың, табындардың саны туралы деректер.
Әулиекөл ауданы бойынша
2025 - 2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 1-қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде
Әулиекөл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Шартты белгілер:
Жылдар
Қалам-1
Қалам-2
Қалам-3
Қалам-4
2025
көктем-жаз маусымы 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалу қаламы
2026
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалу қаламы
көктем-жаз маусымы 1
2027
күзгі маусым 3
демалу қаламы
көктем-жаз маусымы 1
жазғы маусым 2
2028
демалу қаламы
көктем-жаз маусымы 1
жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
2029
көктем-жаз маусымы 1
Жазғы маусым 2
күзгі маусым 3
демалу қаламы
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Әулиекөл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 589 045 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 366 985 гектар, елді мекендердің жерлері – 78 002 гектар, орман қорының жерлері – 3 259 гектар, босалқы жерлер – 139 528 гектар, өнеркәсіп жерлері-1521 гектар.
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы

7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Аулиекольскому району на 2022-2023 годы);
8) Распределение пастбищ по категориям земель Аулиекольского района;
9) Распределение пастбищ населенного пункта;
10) Сведения о собственниках и землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок;
11) Распределение пастбищ;
12) Сведения геоботанического обследования пастбищ;
13) Сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных;
14) Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев;
15) Данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных.
Приложение 1 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории Аулиекольского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Условные обозначения:
Годы
Загон - 1
Загон - 2
Загон - 3
Загон - 4
2025
весеннее - летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2026
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
весеннее - летний сезон 1
2027
осенний сезон 3
отдыхающий загон
весеннее - летний сезон 1
летний сезон 2
2028
отдыхающий загон
весеннее - летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
2029
весеннее - летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
Примечание: 1, 2, 3, 4- очередность использования загонов в году
Приложение 3 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Аулиекольскому району составляет 589 375 гектар.
В том числе земли сельскохозяйственного назначения – 366 985 гектар, земли населенных пунктов – 78 082 гектаров, земли лесного фонда – 3 259 гектаров, земли запаса – 139 528 гектаров, земли промышленности – 1521 гектаров.
Приложение 4 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Схема доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды

Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер – Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 14827 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында тоғандар, апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталық құдықтар жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 6-қосымша
Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы
2025 жылдағы қашалар саны
2029 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Әулиекөл ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Аманқарағай ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Диев ауылдық округі
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
4
Қазанбасы ауылдық округі
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
5
Көктал ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Кұсмұрын кенті
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
7
Москалев ауылдық округі
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
8
Новонежин ауылдық округі
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
9
Новоселов ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
10
Первомай ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
11
Тимофеев ауылы
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
12
Сұлукөл ауылдық округі
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
13
Чернигов ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға 1-қосымша
Өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері
1 кесте. Әулиекөл ауданының жер санаттары бойынша жайылымдарды бөлу
Ауылдық округтер атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің
коды
Жер санаттары
Жер
жиыны
Шаруашылық мақсатындағы
Ауылдық
елді
мекендердің
Өнеркәсіп, көлік,
байланыс және
өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес
Ерекше
қорғалатын
табиғи аумақтар
орман
қоры
су қоры
қор
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Әулиекөл ауылы

Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан–Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14827).
Пруды, копаний, оросительные или обводнительные каналы, трубчатые или шахтные колодцы не имееются.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе.
Приложение 7 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование поселков, сел и сельских округов
Количество загонов в 2025 году
Количество загонов в 2029 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Аулиеколь
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
Аманкарагайский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
Диевский сельский округ
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
4
Казанбасский сельский округ
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
5
село Коктал
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
6
поселок Кушмурун
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
Москалевский сельский округ
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
8
Новонежинский сельский округ
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
9
Новоселовский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
10
село Первомайское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
11
село Тимофеевка
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
12
Сулукольский сельский округ
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
13
Черниговский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
Приложение 1 к плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Аулиекольскому района на 2025-2029 годы
Данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра
Таблица 1. Распределение пастбищ по категориям земель Аулиекольского района
Наименование
Сельских округовв
Код
классификатора административно-территориальных объектов
Категории земель
Итого
земель
Сельско
хозяйственного
назначения
Населенных
пунктов
Промышленности,
транспорта
связи и
иного не с\х назначения
Особо
охраняемых природных территорий
Лесного
фонда
Водного
фонда
Запаса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
село Аулиеколь

Сұлукөл ауылдық округі 12-188-042
1
2014 г. С-2 С-2в 7а, 17а+81/30, 17а-+81/50, 17а+52б/50, 17а+81/30+61а/20
331(164), 154(380), 207(4), 208(12), 225(55), 285(108), 196(17), 185(51), 187(195), 188 (18), 189(17), 204(28), 213(46), 214(64), 287(72), 325(149), 340(28), 339(26), 341(62), 228(443), 240(137), 244(37), 200(196), 220(39), 201(75), 202(24), 238(228)
Қара құмды сазды топырақтардағы дәнді-жусанды модификация, орташа ұрылған, қатты ұрылған; типчако-жусанды кермек және қауырсын тәрізді қопсытқышпен кешенде шалғынды-каштан орташа сортаңдарда 30%-ға дейін,орташа ұрылған, 50%-ға дейін; жусанды-дәнді-көп шөпті модификацияларда 50% - ға дейін; сортаңдарда шалғынды-каштан 30% дейін, каштан 20%дейін
жайылым

Сулукольский сельский округ 12-188-042
1
2014 г. С-2 С-2в 17а, 17а+81/30, 17а-+81/50, 17а+52б/50, 17а+81/30+61а/20
331 (164), 154 (380), 207 (4), 208 (12), 225 (55), 285 (108), 196 (17), 185 (51), 187 (195), 188 (18), 189 (17), 204 (28), 213 (46), 214 (64), 287 (72), 325 (149), 340 (28), 339 (26), 341 (62), 228 (443), 240 (137), 244 (37), 200 (196), 220 (39), 201 (75), 202 (24), 238 (228)
Злаково-полынная с сорным разнотравьем модификация на темнокаштановых супесчаных почвах, среднесбитая, сильносбитая; в комплексе с типчако-полынным с кермеком и грудницей Ковыльно-типом на солонцах лугово-каштановых средних до 30%, среднесбитая, до 50%; полынно-злаково-разнотравной модификации до 50%; на солонцах лугово-каштановых до 30%, каштановых до 20%
пастбища

2271
1,0-2,3
1,7-3,9
1,4-2,9
2
С-2 С-2д 30+40/30, 30+40/30+46/20, 30+40/30+76/20, 30+40/50, 30б, 30б+40/30+46/10, 30б+40/30+59/20, 30б+46/30, 30б+59/30, 30б+59/30+40/20, 40+30/30, 40+30/30+46/20, 40+30/30+76/10, 40+30/5040+30б/30+46/10, 40+46/30, 40+46/30+30/20, 40+46/30+76/20, 40+45/30, 40+45/30+76/10, 40+46/50, 46, 46+40/30, 46+40/30+30/20, 46+40/30+76/20
255(840), 328(156), 324(68), 319(292), 360(36), 351(20), 375(16), 376(8), 409(18), 418(84), 424(48), 343(540), 295(216), 304(920), 410(3238), 291(580), 296(488), 306(4044), 330(1144), 366(1460), 315(640), 357(724), 389(160), 301(410), 320(100), 313(84), 345(1320), 382(12), 373(32), 394(60), 393(18), 426(52), 425(112), 430(124), 383(84), 386(20), 433(20), 388(188), 371(2710), 392(1456), 396(1150), 432(1647), 352(124), 374(260), 177(183), 176(105), 348(84), 350(770), 354(600), 256(160) 164(228), 356(20), 390(276), 358(34) 384(880), 412(492), 422(596), 423(188), 405(1384), 391(28), 327(380), 411(64), 387(584), 349(10), 400(20), 427(104), 346(18), 347(20), 353(1458), 434(248), 294(544), 302(8), 303(6), 308(1556), 329(44), 298(44), 299(45), 323(248), 415(84), 363(64), 364(24), 365(32), 309(25), 311(8), 312(16), 314(128), 377(16), 435(96), 403(420), 416(60), 414(68), 413(220), 420(57), 408(66), 407(56), 397(1462), 404(670), 355(520), 367(860)
Кешендегі қара каштан сортаңды топырақтары бар қауырсын-типчак-жусанды түрі каштан сортаңдарында орташа 30%-ға дейін,орташа сортаңды;ұсақ каштан сортаңдарында қара жусанды түрі 20% - ға дейін; шалғынды-каштан сортаң топырақтарында бұтасы бар дәнді-көп шөпті-жусанды модификациясы 20% - ға дейін, 50% дейін, әлсіз бұқтырылған; қара каштан сортаң топырақтардағы типтік-жусан - төс модификациясы, орташа ұрылған; каштан сортаңдарындағы қара жусан типі 10% - ға дейін; дәнді-шөпті н шалғынды топырақтарда 20% - ға дейін; 30% - ға дейін%; каштан таязының 30%-ға дейін; каштан сортаңдарындағы типтік-жусан типі орташа 50% - ға дейін; каштан таяз сортаңдардағы қара жусан типі.
жайылым
44084
1,3-2,8
2,2-4,7
1,8-3,8
3
С-4 С-4а
54, 54а, 54а+81/30, 57+40/30, 57+81/30, 57+81/30+74а/20, 57а, 57
158(15), 334(10), 335(6), 336(10), 337(18), 338(2), 370(10), 372(16), 421(540), 297(9), 321(16), 378(8), 318(28), 178(56), 290(108), 305(48), 359(34), 344(50), 361(24), 362(68), 289(624), 178(80)
Шалғынды-каштан топырақтарында қауырсынды-дәнді-көп шөпті тип; шалғынды - каштан топырақтарында типтік –қауырсынды-жусанды модификация; шалғынды-каштан топырақтарында орташа шалғынды-каштан сортаңдарында кермек және төс еті бар типтік-жусанды 30%-ға дейін; шалғынды-каштан топырақтарында бұталы-дәнді-көп шөпті, әлсіз бұталы,орташа 30 дейін%; типчако-жусан 30% дейін, орташа сынған; 20% дейін әлсіз бұталы, орташа сынған
жайылым

2271
1,0-2,3
1,7-3,9
1,4-2,9
2
С-2 С-2д
30+40/30, 30+40/30+46/20, 30+40/30+76/20, 30+40/50, 30б, 30б+40/30+46/10, 30б+40/30+59/20, 30б+46/30, 30б+59/30, 30б+59/30+40/20, 40+30/30, 40+30/30+46/20, 40+30/30+76/10, 40+30/5040+30б/30+46/10, 40+46/30, 40+46/30+30/20, 40+46/30+76/20, 40+45/30, 40+45/30+76/10, 40+46/50, 46, 46+40/30, 46+40/30+30/20, 46+40/30+76/20
255(840), 328(156), 324 (68), 319(292), 360(36), 351(20), 375(16), 376(8), 409(18), 418(84), 424(48), 343(540), 295(216), 304(920), 410(3238), 291(580), 296(488), 306(4044), 330(1144), 366(1460), 315(640), 357(724), 389(160), 301(410), 320(100), 313(84), 345(1320), 382(12), 373(32), 394(60), 393(18), 426(52), 425(112), 430(124), 383(84), 386(20), 433(20), 388(188), 371(2710), 392(1456), 396(1150), 432(1647), 352(124), 374(260), 177(183), 176(105), 348(84), 350(770), 354(600), 256(160) 164(228), 356(20), 390(276), 358(34) 384(880), 412(492), 422(596), 423(188), 405(1384), 391(28), 327(380), 411(64), 387(584), 349(10), 400(20), 427(104), 346(18), 347(20), 353(1458), 434(248), 294(544), 302(8), 303(6), 308(1556), 329(44), 298(44), 299(45), 323(248), 415(84), 363(64), 364(24), 365(32), 309(25), 311(8), 312(16), 314(128), 377(16), 435(96), 403(420), 416(60), 414(68), 413(220), 420(57), 408(66), 407(56), 397(1462), 404(670), 355(520), 367(860)
Ковыльно -типчаково-полынный с грудницей тип с темнокаштанновых солонцеватых почвах в комплексе типчаково-полынным типом на солонцах каштановых средних до 30%,среднесбитый; чернополынным типом на солонцах каштановых мелких до 20%; Злаково- разнотравно -полынной модификацией с кустарником на лугово-каштановых солонцеватых почвах до 20%, до 50%, слабо закустаренный; типчаково-полынно- грудницевая модификация на темнокаштанновых солонцеватых почвах, среднесбитая; чернополынным типом на солонцах каштановых мелких до 10%; с злаковым- разнотравьем н луговых почвах до 20%; до30%; каштановых мелких до 30%; типчаково-полынный тип на солонцах каштановых средних до 50%; чернополынный тип на солонцах каштановых мелких.
пастбища
44084
1,3-2,8
2,2-4,7
1,8-3,8
3
С-4 С-4а
54, 54а, 54а+81/30, 57+40/30, 57+81/30, 57+81/30+74а/20, 57а, 57
158(15), 334(10), 335(6), 336(10), 337(18), 338(2), 370(10), 372(16), 421(540), 297(9), 321(16), 378(8), 318(28), 178(56), 290(108), 305(48), 359(34), 344(50), 361(24), 362(68), 289(624), 178(80)
Ковыльно-злаково-разнотравный с полынью тип на лугово-каштановых почвах; типчаково- ковыльно –полынная модификация на лугово-каштановых почвах; с типчаково-полынным с кермеком и грудницей на солонцах лугово-каштановых средних до 30%; Кустарниково-злаково-разнотравный на лугово-каштановых почвах, слабозакустаренный, средний до 30%;типчако-полынный до 30%,среднесбитый; до 20% слабозакустаренный, среднесбитый
пастбища

1780
2,7-3,9
4,0-9,4
3,2-7,5
4
С-4 С-4б
61а, 61а+30б/30+46/20, 61а+81/30, 61а+81/30+30б/20, 61а+81/30+129/10, 61а+84/50, 61а+132/30, 61а+129/30, 61а+129/50
436(32), 437(16), 438(10), 175(18), 379(304), 227(68), 380(176), 395(45), 267(36), 265(8), 266(68), 205(100), 193(8), 273(240), 166(16), 167(28), 171(38)
Шалғынды-каштан топырақтарындағы дәнді-жусанды-көп шөпті модификация; типчак-жусанды қара каштан сортаңды топырақтарда 30%-ға дейін және қара жусанды түрдегі каштан сортаңдарында 20%-ға дейін ;шалғынды-батпақты топырақтарда дәнді-шөгінді түрімен 10% - ға дейін, орташа сбит;шалғынды топырақта қамыс түрімен кешенде-Батпақты топырақтарға30% дейін , 50% дейін
жайылым
1211
2,8-10,0
4,7-16,7
3,8-13,4
5
С-4в
74а, 74а+76/30, 74а+81/30, 74а+81/30+129/10, 74а+114/30+129/20, 74а+129/30, 76, 76+81/30, 76+81/30+30б/20, 76+81/50, 81, 81+40/30+30/20,
195(15), 253(95), 232(91), 250(170), 159(150), 206(124), 179(304), 219(254), 251(86), 197(86), 342(88), 261(28), 317(18), 310(18), 169(55), 398(98), 292(160), 322(92), 368(220), 262(132), 300(195), 262(19), 307(176),
Шалғынды және шалғынды-қара жер,шалғынды және шалғынды-каштан шалғынды қара жер,шалғынды каштан,шалғынды-қара жер сортаңдары және шалғынды каштан сортаңдары,сортаңды немесе сортаңды топырақтардағы уайрықтардың,сағалардың, жоғары көтерілген тұзды көлдердің шеттерінің төмендеуі бойынша дәнді, дәнді-жусанды, солянкалы ылғалды және ылғалды шалғындар ылғалдандыру
жайылым
16935
0,7-3,9
1,2-6,6
1,0-5,3
6
С-4г
111+81/30
168(28)
Жусан-дәнді дақылдар, солянка-тұзды көлдердің шетіндегі су алаптары ойпаттарының шалғынды сортаңдарындағы дәнді дақылдар
жайылым
28
1,7
2,9
2,2
7
С-4д
114,114+97а/30+81/20, 114+97а/30
212(18), 243(98), 153(114), 163(26), 190(36)
Шалғынды сортаңдарда кермек бар тұзды-аққу-жусан түрі, 20% дейін,шалғынды-каштан сортаңдарда орташа 20% дейін,орташа сындырылған 30% дейін%
жайылым
292
0,7-1,3
1,1-1,7
0,9-1,7
8
С-6, С-6а
126, 126+97а/30, 129,130+114/30,135
279(152), 282(960) 203(12), 180(6) 0160(7), 223(54), 224(240), 245(258)
Шөгіндісі бар бидай шөптері, жусан дәнді-аққу модификациясы бар, шөгінді-қамыс, қамыс
жайылым
1109
5,3-12,0
8,9-20,0
7,1-16,0
Москалев ауылдық округі
9
С-2 С-2в
15, 15+54/50, 15б, 16, 17+103/30+81/10, 17а, 17а+37а/30, 17а+54а/30, 17б
167(200), 179(504), 176(369), 132(127), 177(371), 195(444), 60(72), 206(292), 207(181), 154(141), 158(253), 186(1030) 208(385), 159(359), 159а(250)
Аздап толқынды жазықтардың қара-каштан және каштан құмды сазды топырақтарындағы шөпті-жусанды-әр түрлі шөпті, сортаңдағы житнякты-жусанды-шөпті өсімдіктер
жайылым

1780
2,7-3,9
4,0-9,4
3,2-7,5
4
С-4 С-4б
61а, 61а+30б/30+46/20, 61а+81/30, 61а+81/30+30б/20, 61а+81/30+129/10, 61а+84/50, 61а+132/30, 61а+129/30, 61а+129/50
436(32) ,437(16), 438(10), 175(18), 379(304), 227(68), 380(176), 395(45), 267(36), 265(8), 266(68), 205(100), 193(8), 273(240), 166(16), 167(28), 171(38)
Злаково-полынно-разнотравная модификация на лугово-каштановых почвах; типчаково-полынно грудницей темнокаштанновых солонцеватых почвах до 30% и с чернополынным типом на солонцах каштановых мелких до 20%; с злаково-осоковым типом на лугово-болотных почвах до 10%, среднесбитая;в комплексе с тростниковымтипом на лугово-болотных почвах до 30%,до 50%
пастбища
1211
2,8-10,0
4,7-16,7
3,8-13,4
5
С-4в
74а, 74а+76/30, 74а+81/30, 74а+81/30+129/10, 74а+114/30+129/20, 74а+129/30, 76, 76+81/30, 76+81/30+30б/20, 76+81/50, 81, 81+40/30+30/20,
195(15), 253(95), 232(91), 250 (170), 159(150), 206(124), 179 (304), 219(254), 251(86), 197(86), 342(88), 261(28), 317(18), 310(18), 169(55), 398(98), 292(160), 322(92), 368(220), 262(132), 300(195), 262(19), 307(176),
Злаковые, злаково-полынные, солянковые влажные и сырые луга на луговато и лугово-черноземных, луговато и луговато-каштановых луговых черноземных, луговых каштановых, солонцах лугово-черноземных и солонцах луговых каштановых, засоленных или солонцеватых почвах по понижениям водоразделов, лиманов, окраин соленных озер с повышенным увлажнением
пастбища
16935
0,7-3,9
1,2-6,6
1,0-5,3
6
С-4г
111+81/30
168(28)
Полынно-злаковые, солянко-злаковые на луговых солончаках понижений водоразделов окраин соленных озер
пастбища
28
1,7
2,9
2,2
7
С-4д
114, 114+97а/30+81/20, 114+97а/30
212(18), 243(98), 153(114), 163(26), 190(36)
Солонково-лебедово-полынный тип с кермеком на солончаках луговых, до 20%,на солонцах лугово-каштановых средних до 20%,среднесбитый до 30%
пастбища
292
0,7-1,3
1,1-1,7
0,9-1,7
8
С-6, С-6а
126, 126+97а/30, 129, 130+114/30, 135
279(152), 282(960), 203(12), 180(6) 0160(7), 223(54), 224(240), 245(258)
Пырейно разнотравный с осокой тип,с полынно злаково-лебедовой модификацией, осоково-камышовый, трастниковый
пастбища
1109
5,3-12,0
8,9-20,0
7,1-16,0
Москалевский сельский округ
9
С-2 С-2в
15,15+54/50, 15б, 16, 17а, 17+103/30+81/1017а+37а/30, 17а+54а/30, 17б
167(200), 179(504), 176(369), 132(127), 177(371), 195(444), 60(72), 206(292), 207(181), 154(141), 158(253), 186(1030) 208(385), 159(359), 159а(250)
Дерновиннозлаково-полынно-разнотравные на темно-каштановых и каштановых супесчаных почвах слабоволнистых равнин, житняково- полынно-сорноразнотравнавная растительность на солонцах
пастбища

8275
1,8-2,7
3,0-4,5
2,4-3,6
10
С-2д
30, 30+40/30+76/30, 30+40/30+103/10, 30+39/30-50, 30+61/30, 30+75/30, 30+81/30+107/10, 30а, 30б, 37а+76/30
7(78), 8(32), 57(78), 58(8), 73(131), 96(378), 11(250), 106(166), 53(82), 53а(23), 53б(36), 72(142), 209(193), 17(9), 18(195), 19(217), 63(411), 64а(131), 27(97), 99(28), 111935), 113(197), 68(191), 92(668), 3а(8)
Қара-каштан және каштан сортаңды және сазды сазды және сазды сазды саздақтарда жусан-жусан-жусан түрі
жайылым
8174
1,3-4,0
1,6-6,6
1,3-5,3
11
С-3 С- 3а, 3б
47,47+39/30, 47+61/30+103/10, 47+103/30, 47+81/30+103/10, 51+40/30, 51+61/30, 51+75/10, 51а
65(112), 69(93), 127(36), 108937), 124(167), 91(107), 118(191), 66(208), 101(112), 100(42), 14(427), 29(17), 31(55), 45(94), 36(96), 36а(44), 20(40), 37(139), 105(230), 107(129), 52(98), 52а(24), 109(214)
Құмды қара-каштан және каштан топырақтарында жусанмен, шалғынды сортаңдарда орташа 10%,шалғынды-каштан орташа 30% дейін,шалғынды орташа 30% дейін,құмдарда шөпті-түрлі шөпті
жайылым
5146
1,9-5,1
3,2-8,5
2,6-6,8
12
С-4 С-4а С-4б 54+61/30, 54+75/30+81/10, 54, 54+81/30+84/10, 54+107/30, 55, 56, 56а+107/30, 56а+103/30+116/10, 60, 61, 61+103/30, 61+107/30, 61+81/30+107/10, 61+116/30,67
23а (40), 56 (24), 64(137), 180 (529), 198 (246), 200 (156), 2(63), 117(212), 120 (596), 84 (86), 84а(106), 172 (10), 174 (13),178 (367), 13 (10), 50 (68), 133 (2), 1 (10), 1а (4), 21 (50), 80 (365), 80а(21), 81а(34), 83(43), 96а(80), 102(66), 103(17), 148(10), 152(20),153(18) 87(86), 4(151), 6(50), 15(146), 25(135), 199(172), 177а(55), 177б(56).
Дала және құрғақ дала аймақтарының шалғынды, шалғынды-қара топырақты, шалғынды-каштанды кейде сортаңды топырақтарындағы ойпатты, батыстық, лимонды және тектік жайылымдар мен шабындықтар. Дәнді-шөпті, кейде бұталы далалы шалғындар
жайылым
4254
2,9-7,6
3,2-8,8
2,6-6,1
13
С-4в С-4г С-6а 75, 75+81/30+103/10, 75+116/30, 75+107/30+103/10, 75а, 81, 81+18/30, 81+54/30, 81+59/30, 81+84/30, 81+61/30, 81+61/30 +103/10,81+54б/30, 81+75а/30, 81+103/30+16/10, 81+125/30+57/10, 84+54/30 +116/10, 100б+105/30, 103, 103+54/30, 103+81/30+56/10, 103+116/30, 103+132/30 +116/10, 103а+64/30, 103а+107/30
28(3), 104(26), 88(4069), 86(33), 9(175), 9а(65),162(230), 10(24), 71(304), 129(271), 5(111), 76(27), 116(142), 93(136), 93а(56), 125(146), 165(229), 35(98), 48(54), 32(37), 34(190), 34а(101), 114(476), 76а(442), 26(82), 128(45), 70(252), 30(138), 59(102), 92(60), 119(252), 33(56), 85(82), 97(158), 97а(35), 112(96), 16(47), 40(32), 44(47), 49(64), 61(50), 110(102), 115(21), 115а(12),75(52), 62(31), 146(37), 147(14), 12(62), 23(81), 46(281).
Суайрықтардың, сағалардың, тұзды көлдердің шеттерінің төмендеуі бойынша сортаң топырақтардағы дәнді, дәнді-жусанды ылғалды және ылғалды шалғындар. Астық, жусан-астық солянково-астық суайрықтары ойпаттарының шалғынды сортаңдарында.Дөрекі дәнді және шөгінді, кейде шалғынды-батпақты топырақтарда шабындық бұталары бар
жайылым

8275
1,8-2,7
3,0-4,5
2,4-3,6
10
С-2д
30, 30+40/30+76/30, 30+40/30+103/10 30+39/30-50,30+61/30,30+75/30, 30+81/30+107/10, 30а, 30б, 37а+76/30
7(78), 8(32), 57(78), 58(8), 73(131), 96(378), 11(250), 106(166), 53(82), 53а(23) ,53б(36), 72(142), 209(193), 17(9), 18(195), 19(217), 63(411), 64а(131), 27(97), 99(28), 111935), 113(197), 68(191), 92(668), 3а(8)
Дерновиннозлаково-полынные на темно-каштановых и каштановых солонцеватых и засоленных глинистых и суглинистых солонцах каштановых водораздельных равнин ковыльно-типчаково-полынный тип
пастбища
8174
1,3-4,0
1,6-6,6
1,3-5,3
11
С-3 С- 3а, 3б
47, 47+39/30, 47+61/30+103/10, 47+103/30, 47+81/30+103/10, 51+40/30, 51+61/30, 51+75/10, 51а
65(112), 69(93), 127(36), 108937), 124(167), 91(107), 118(191), 66(208), 101(112), 100(42), 14(427), 29(17), 31(55), 45(94), 36(96), 36а(44), 20(40), 37(139), 105(230), 107(129), 52(98), 52а(24), 109(214)
Дерновиннозлаково-разнотравные с полынью на песчаных темно-каштановых и каштановых почвах, на солонцах луговых средних 10%,лугово-каштановых средних до 30%,на луговых средних до 30%,на песках
пастбища
5146
1,9-5,1
3,2-8,5
2,6-6,8
12
С-4 С-4а С-4б 54+61/30, 54+75/30+81/10, 54, 54+81/30+84/10, 54+107/30, 55, 56, 56а+107/30, 56а+103/30+116/10, 60, 61, 61+103/30, 61+107/30, 61+81/30+107/10, 61+116/30, 67
23а (40), 56 (24), 64(137), 180 (529), 198 (246), 200 (156), 2(63),117 (212), 120 (596), 84 (86), 84а(106), 172 (10), 174 (13),178 (367), 13 (10), 50 (68),133 (2), 1 (10), 1а (4), 21 (50), 80 (365), 80а(21), 81а(34), 83(43), 96а(80), 102(66), 103(17), 148(10), 152(20), 153(18) 87(86), 4(151), 6(50), 15(146), 25(135), 199(172), 177а(55), 177б(56).
Низинные, западинные, лиманные иподовые пастбища и сенокосы на солодях луговых, лугово-черноземных, лугово-каштановых иногда засоленных почвах степной и сухостепной зон. Злаково-разнотравные, иногда закустаренные остепненные луга
пастбища
4254
2,9-7,6
3,2-8,8
2,6-6,1
13
С-4в С-4г С-6а 75, 75+81/30+103/10, 75+116/30, 75+107/30+103/10, 75а, 81, 81+18/30, 81+54/30, 81+59/30, 81+84/30, 81+61/30, 81+61/30+103/10, 81+54б/30, 81+75а/30, 81+103/30+116/10, 81+125/30+57/10, 84+54/30+116/10, 100б+105/30, 103, 103+54/30, 103+81/30+56/10, 103+116/30, 103+132/30+116/10, 103а+64/30, 103а+107/30,
28(3), 104(26), 88(4069), 86(33), 9(175), 9а(65),162(230), 10(24), 71(304), 129(271), 5(111), 76(27), 116(142), 93(136), 93а(56), 125(146), 165(229), 35(98), 48(54), 32(37), 34(190), 34а(101), 114(476), 76а(442), 26(82), 128(45), 70(252), 30(138), 59(102), 92(60), 119(252), 33(56), 85(82), 97(158), 97а(35), 112(96), 16(47), 40(32), 44(47), 49(64), 61(50), 110(102), 115(21), 115а(12),75(52), 62(31), 146(37), 147(14), 12(62), 23(81), 46(281).
Злаковые, злаково-полынные влажные и сырые луга на засоленных почвх по понижениям водоразделов, лиманов, окраин соленых озерс повышенным натечным увлажнением. Злаковые, полынно-злаковые солянково-злаковые на луговых солончаках понижений водоразделов. Грубостебельнозлаковые и осоковые, иногда с кустарником луга на лугово-болотных почвах
пастбища

6073
1,1-6,3
1,6-10,5
1,1-8,4
Диев ауылдық округі
14
С-2 С-2а, С-2д,С-3, С-4,С-4б
2, 2+2в/10, 30, 30+39/30, 30в+55/30, 31б+40а/30+54а/1031в, 37+41/30+30/10, 39+41/30+54б/10, 50в, 55, 58+60/30+108/10, 59+64а/30+74в/10, 60+64а/30+74в/10, 67в, 68+59а/30+125/10
4(86), 46(120), 189(49), 25(288), 162(212), 161(200), 27б(37), 35(346), 36(105), 27(205), 37(212), 197(184), 194(189), 184(183), 32(307), 33(168), 79(81), 67(162), 91(20), 69(321), 70(159), 31(70), 79а(5), 66а(33), 27а(13), 23(5), 85(4), 133(22), 118(26), 20(32), 45(51), 1(38), 2(12,7), 6(19,6), 5(14), 11(2,6), 132(15), 143(27), 129а(156), 97(15), 98(18),76(7), 40(54), 40(167), 136(59), 100а(27), 193(71)
Қара каштан және каштан топырақтарындағы жазық дала және құрғақ дала жайылымдары, атмосфералық ылғалдылығы жеткіліксіз дала және құрғақ дала зоналық-бөлу жазықтарының сортаңдары. Атмосфералық ылғалдылығы жеткіліксіз дала және құрғақ дала аймақтарының жазықтары мен өзендерінің террасаларының құмды топырақтарындағы жазық дала жайылымдары. Дала және құрғақ дала аймақтарының ойпатты, Батыс, жайылымдық жайылымдары мен шабындықтары, шалғынды, шалғынды-каштан, кейде сортаң топырақтарында
жайылым
4589
1,8-6,0
2,2-6,1
1,8-4,2
15
С-4в 74, 74+31а/30+ 83а/10, 74а, 74а+83а/30, 74б+74/30+78б/10, 74в+ 76в/30, 76, 78+30/30, 78+ 81/30+74а/10, 78+105/30 +92/10, 78б+81/30 + 125/10, 81+74а/30+86/10, 83а+81/30+55/10, 84б+74в/30, 90+125/30, 90б, 90б+116/30, 92+54а/30, 98, 10+78а/30, 100б+115/30+83а/10, 105+107/30+100б/10, 105+116/30+100б/10.
210а(167), 192(176), 127(17), 108(350), 86(87), 88(56), 167(69), 210(67), 191(350), 160(38), 172(172), 171(173), 104(260), 80(280), 110(340), 116(197), 134(126), 115а(27), 61(166), 62(161), 84(350), 118а(160), 117(270), 8(28), 63(166), 64(155), 14(10), 34(9), 24(746), 146(216),177(149), 178(148), 179(149), 180(149), 206(178), 137(113), 136а(97), 57(17), 66(191), 24(209), 128(276), 182(100), 183(83), 101(191), 157(100), 169(120), 170(200), 67а(72), 132(506), 100(46), 151(249), 149(221), 148(218), 173(186), 174(189), 175(190), 152(107), 3(20), 154(28), 176(43), 7(10,5), 181(64), 207(12), 203(26), 166(88), 93(14), 95(2), 142(137), 96(42), 130б(23), 107(127), 109(12), 113(67), 138(34), 153(120), 94(18),168(131), 83(170), 87(110), 112(180), 130а(200), 139(198), 119(47).
Суайрықтардың, сағалардың, тұзды көлдердің шеттерінің төмендеуі бойынша сортаң топырақтардағы дәнді, дәнді-жусанды ылғалды және ылғалды шалғындар.
11163
1,8-7,2
3-12
2,4-9,6
16
С-4д С-6 С-6а 116, 127, 127+125/30, 129б, 130+92/30, 133
120(9), 121(72), 106(27), 122(17), 5(14), 2(13), 38(36), 39(4,0), 58а(4), 9(17,4), 10(26), 41(220), 195(26), 199(26,5), 202(6), 188(27), 209(11), 42(8,2), 49(79), 53(30), 10+102(678), 53б(32), 132(31), 19а(81), 156(12,0)
Шалғынды және типтік тұзды батпақтардағы жусанды, жусанды-солянкалы, суайрықтардың төмендеуінде, ылғалдылығы жоғары тұзды көлдердің шетінде, ағып жатқан және тұзды жер асты суларында
жайылым

6073
1,1-6,3
1,6-10,5
1,1-8,4
Диевский сельский округ
14
С-2 С-2а, С-2д,С-3, С-4,С-4б
2, 2+2в/10, 30, 30+39/30, 30в+55/30, 31б+40а/30+54а/1031в, 37+41/30+30/10, 39+41/30+54б/10, 50в, 55, 58+60/30+108/10, 59+64а/30+74в/10, 60+64а/30+74в/10, 67в, 68+59а/30+125/10
4(86), 46(120), 189(49), 25(288), 162(212), 161(200), 27б(37), 35(346), 36(105), 27(205), 37(212), 197(184), 194(189), 184(183), 32(307), 33(168),79(81), 67(162), 91(20), 69(321), 70(159), 31(70), 79а(5), 66а(33), 27а(13), 23(5), 85(4), 133(22), 118(26), 20(32), 45(51), 1(38), 2(12,7), 6(19,6), 5(14), 11(2,6), 132(15), 143(27), 129а(156),97(15), 98(18), 76(7), 40(54), 140(167), 136(59), 100а(27), 193(71).
Равнинные степные и сухостепные пастбища на черноземах темно-каштановых и каштановых почвах, солонцах степной и сухостепной зонводораздельных равнин с атмосферным недостаточным увлажнением. Равниные степные пастбища на песчанных почвах равнин итеррас рек степной и сухостепной зон с атмосферным недостаточным увлажнением. Низинные, западинные, лиманные пастбища и сенокосы на солодях, луговых, лугово-каштановых, иногда засоленных почвах степной и сухостепной зон.
пастбища
4589
1,8-6,0
2,2-6,1
1,8-4,2
15
С-4в 74, 74+31а/30+83а/10, 74а, 74а+83а/30, 74б+74/30+78б/10, 74в+76в/30, 76, 78+30/30, 78+81/30+74а/10, 78+105/30+92/10, 78б+81/30+125/10, 81+74а/30+86/10, 83а+81/30+55/10, 84б+74в/30, 90+125/30, 90б, 90б+116/30, 92+54а/30, 98, 10+78а/30, 100б+115/30+83а/10, 105+107/30+100б/10, 105+116/30+100б/10.
210 а(167), 192(176), 127(17), 108(350), 86(87), 88(56), 167(69), 210(67), 191(350), 160(38), 172(172), 171(173), 104(260), 80(280), 110(340), 116(197), 134(126), 115а(27), 61(166), 62(161), 84(350), 118а(160), 117(270), 8(28), 63(166), 64(155), 14(10), 34(9), 24(746), 146(216),177(149), 178(148), 179(149), 180(149), 206(178), 137(113), 136а(97), 57(17), 66(191), 24(209), 128(276), 182(100), 183(83), 101(191), 157(100), 169(120), 170(200), 67а(72), 132(506), 100(46), 151(249), 149(221), 148(218), 173(186), 174(189), 175(190), 152(107), 3(20), 154(28), 176(43), 7(10,5), 181(64), 207(12), 203(26), 166(88), 93(14), 95(2), 142(137), 96(42), 130б(23), 107(127), 109(12), 113(67), 138(34), 153(120), 94(18),168(131), 83(170), 87(110), 112(180), 130а(200), 139(198), 119(47).
Злаковые, злаково-полынные влажные и сырые луга на засоленных почвах по понижениям водоразделов, лиманов, окраин соленых озерс повышенным натечным увлажнением.
11163
1,8-7,2
3-2
2,4-9,6
16
С-4д С-6 С-6а 116, 127, 127+125/30, 129б, 130+92/30, 133
120(9), 121(72), 106(27), 122(17), 5(14), 2(13), 38(36), 39(4,0), 58а(4), 9(17,4), 10(26), 41(220), 195(26), 199(26,5), 202(6), 188(27), 209(11), 42(8,2), 49(79), 53(30), 10+102(678), 53б(32), 132(31), 19а(81), 156(12,0).
Полынные, полынно-солянковые, сочно-солянковые на луговых и типичных солончаках по понижениям водоразделов, окраинам соленых озер с повышенным увлажнением, натечными и засоленными грунтовыми водами
пастбища

1268
4,8-6,3
8-10,
6,4-8,4
Көктал ауылы
17
С-2, С-2а, С-2б, С-2д
1а, 1б, 1в, 2+40/30, 2+40/30 +43/10, 2а+34/30+40/10, 9а+85/30, 45+42/30, 9а+40/30+41/10, 30, 30+45/30 +40/10, 30б , 31б, 40, 40+41/30, 40+41/30 +37а/10, 40+37а/30 +45/10, 40+43/30, 40+45/30, 40+45/30, 45+30/30,
45+40/30 +30/10, 40б, 45+81/30+57/10,
95(133), 95а(37), 93(766), 94(104), 88а(16), 13(464), 29(240), 2(82), 1(497), 52(324), 69(744), 67(844), 59(568), 115(409), 116(144), 102(113), 3(303), 9(62), 12(172), 4(331), 68(456), 14(76), 16(77), 57(96),112а(11), 62(296), 65(98), 65а(138), 73 (588), 70(96), 47(402),
Қара қоңыр және қоңыр топырақтардағы жазық дала және құрғақ дала жайылымдары, атмосфералық ылғалдылығы жеткіліксіз дала және құрғақ дала зоналық-бөлу жазықтарының сортаңдары
жайылым
8108
1,0-4,0
1,4-6,6
1,1-5,4
18
С-4 С-4а С-4б
54а, 54б+60/10, 56,
54в+85/30+88/10,
55+81/30,55а+59/30
59+103/50,60,60а,
67+54а/30,69,72,
69+91/10+69а/10
84(316), 97(536), 15(160), 38(408), 99(1422), 106(140), 107(200), 20(92), 108(296), 105(439), 74(95), 98(348), 83(232),
46(420), 49(564), 39(884),
77(60)
Дала және құрғақ дала аймақтарының шалғынды, шалғынды-қара топырақты, шалғынды-каштан кейде сортаңды топырақтарындағы ойпатты, батыстық, тайпалық және рулық жайылымдар мен шабындықтар. Шалғынды-қара топырақты, шалғынды-каштанды кәдімгі және карбонатты топырақтардағы шөпті, кейде бұталы шалғынды шалғындар
жайылым
8230
0,7-11,1
1,2-18,5
1,0-14,8
19
С-4в74а+74в/30, 81,81б,
81+83/30,81+84б/30
81+ 84/10, 82+84б/30,
83+ 84/30+56а/10,84б
83а+ 16/30,84+82/30,85+ 57/30 +78а/10, 90,87, 92, 96, 97, 97а, 105,107,108
76(270), 50(136), 79(71), 23(25), 118(399), 27(72), (180), 41(608), 56(187), 36(812) 113(100), 85(141), 78(376), 11(102), 60(146),
22(96), 103(40), 72(212), 109(70), 17(309), 34(704), 44(336)
Тұзды топырақтардағы дәнді, дәнді-жусанды ылғалды және ылғалды шалғындар, сағалар, шалғынды-каштан сортаңды топырақтардағы типтік-қауырсынды-жусанды модификация
жайылым
16732
0,7-5,1

1268
4,8-6,3
8-10,
6,4-8,4
село Коктал
17
С-2, С-2а, С-2б, С-2д
1а, 1б, 1в, 2+40/30, 2+40/30+43/10, 2а+34/30+40/10, 9а+85/30, 45+42/30, 9а+40/30+41/10, 30, 30+45/30+40/10, 30б, 31б, 40, 40+41/30, 40+41/30+37а/10, 40+37а/30+45/10,
40+43/30, 40+45/30, 40+45/30, 45+30/30, 45+40/30+30/10, 40б, 45+81/30+57/10
95(133), 95а(37), 93(766), 94(104), 88а(16), 13(464), 29(240), 2(82), 1(497), 52(324), 69(744), 67(844), 59(568), 115(409), 116(144), 102(113), 3(303), 9(62), 12(172), 4(331), 68(456), 14(76), 16(77), 57(96), 112а(11), 62(296), 65(98), 65а(138), 73 (588), 70(96), 47(402),
Равнинные степные и сухостепные пастбища на черноземах темно-каштановых и каштановых почвах, солонцах степной и сухостепной зонводораздельных равнин с атмосферным недостаточным увлажнением
пастбища
8108
1,0-4,0
1,4-6,6
1,1-5,4
18
С-4 С-4а С-4б 54а, 54б+60/10, 56, 54в+85/30+88/10,
55+81/30,55а+59/30
59+103/50, 60, 60а,
67+54а/30, 69, 72,
69+91/10+69а/10
84(316), 97(536), 15(160), 38(408), 99(1422), 106(140), 107(200), 20(92), 108(296), 105(439), 74(95), 98(348), 83(232), 46(420), 49(564), 39(884), 77(60)
Низинные, западинные, лиманные и подовые пастбища и сенокосы на солодях луговых, лугово-черноземных, лугово-каштановых иногда засоленных почвах степной и сухостепной зон. Злаково-разнотравные, иногда закустаренные остепненные луга на лугово-черноземных, лугово-каштановых обычных и карбонатных почвах
пастбища
8230
0,7-11,1
1,2-18,5
1,0-14,8
19
С-4в 74а+74в/30, 81, 81б, 81+83/30, 81+84б/3081+84/10, 82+84б/30, 83+84/30+56а/10, 84б83а+16/30, 84+82/30, 85+57/30+78а/10, 90, 87, 92, 96, 97, 97а, 105, 107, 108
76(270), 50(136), 79(71),
23(25), 118(399), 27(72),
(180), 41(608), 56(187),
36(812) 113(100), 85(141),
78(376), 11(102), 60(146), 22 (96), 103(40), 72(212), 109 (70), 17(309), 34(704),44(336)
Злаковые,злаково-полынные влажные и сырые луга на засоленных почвах,лиманов,типчакво-ковыльно-полынная модификазия на лугово-каштановых солонцеватых почвах
пастбища
1673
0,7-5,1

47а+56/30+81/10
48б+81/30,48б,
50а+57б/30, 55+83б/30
55+95б/30,64а,66в,
57+81/30+64/30,
69+79/30+106/30
69+81/30+105/30
77(10); 377(86); 82(5).90(57); 97(28); 375(326) 204(28) 87(33). 221(141), 67(358);
400(558), 70(254,0); 178(66,0); 11(73); 32(51);
26(100,0); 326(224,0).
155(134), 113(32,0);
149(38,0). 159(10,0).
167(27,0). 132(24,0); 139(3,0). 49(24,0). 257938,0): 296(27,0): 378(19,0).
Қара каштан топырақтарында жусан түрі бар қауырсынды типті. Қара каштан сортаңдарында типчак-жусан типі орташа 30% және қара-жусан-камфоросмос типі 30% кешендегі қара-каштан карбонатты топырақтардағы түрлі-түсті-типчак типі Орташа каштан сортаңдарында.
Шалғынды-каштан карбонатты топырақтардағы дәнді-көп шөпті-жусанды түрі.
жайылым
70250
0,3-5,7
0,56-9,5
0,6-7,6
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
пайдалану және оларды басқару
жөніндегі жоспарға 2-қосымша
Жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар туралы мәліметтер
Әулиекөл ауданының аумағында ауыл шаруашылығы жануарларын айдау үшін сервитуттар рәсімделмеген.
Әулиекөл ауданы бойынша 2025-2029
жылдарға арналған жайылымдарды
пайдалану және оларды басқару
жөніндегі жоспарға 4-қосымша
Кесте 1. Ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, олардың саны туралы деректер
р\с
Әкімшілік жіктеуіш бойынша кент, ауыл, аумақтық объектілер, ауылдық округ коды
Кенттің, ауылдың, ауылдық округтің атауы
Иесінің түрі
Жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды тұлғалардың атауы
Бас саны, бас
Ірі
мүйізді
мал
Түйе
Жылқы
ешкі
қой
Аманкарағай ауылдық округі
заңды тұлға
ЖК "Бзенко"
37
13
заңды тұлға
ЖК "Мамедов Медет Маратович"
13
жеке тұлға
Аббасова Зинаида Николаевна
13
10

47а+56/30+81/10
48б+81/30, 48б, 50а+57б/30, 55+83б/30 55+95б/30, 64а, 66в,
57+81/30+64/30,
69+79/30+106/30
69+81/30+105/30
77(10); 377(86); 82(5). 90(57); 97(28); 375(326) 204(28) 87(33). 221(141), 67(358);
400(558), 70(254,0); 178(66,0); 11(73); 32(51); 26(100,0); 326(224,0).
155(134), 113(32,0); 149(38,0). 159(10,0). 167(27,0). 132(24,0); 139(3,0). 49(24,0). 257938,0): 296(27,0): 378(19,0).
Ковыльно-типчаковый с полынью тип на темно-каштановых почвах. Разноковыльно-типчаковый тип на тҰмно-каштановых карбонатных почвах в комплексе с типчаково-полынным типом на солонцах тҰмно-каштановых средних 30% и черно-полынно-камфоросмовым типом 30% на солонцах каштановых средних.
Злаково-разнотравно-полынный тип на лугово-каштановых карбонатных почвах.
пастбища
70250
0,3-5,7
0,56-9,5
0,6-7,6
Приложение 3 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию по
Аулиекольскому району на 2025-2029 годы
Сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных
На территории Аулиекольского района сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных не оформлялись.
Приложение 4 к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Аулиекольскому району
на 2025-2029 годы
Таблица 1. Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев
п\п
Код поселка, села, сельского округа по классификатору административно-территориальных объектов
Наименование поселка, села, сельского округа
Тип
владельца
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц или наименование юридических лиц
Численность поголовья, голов
Крупного
рогатого
скота
Мелкого рогатого
скота
Лошади
Верблюды
козы
овцы
Аманкарагайский сельский округ
юр.лицо
ИП "Бзенко"
37
13
юр.лицо
ИП "Мамедов Медет Маратович"
13
физ.лиц
Аббасова Зинаида Николаевна
13
10