Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 121 "Амангелді ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 тамыздағы № 177 шешімі
Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді аудандық мәслихатының "Амангелді ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 121 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Амангелді ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 880 048,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 876 985,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 24 157,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 978 706,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 279 740,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 83 569,1 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 109 538,1 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 25 969,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 483 260,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 483 260,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді аудандық мәслихатының төрағасы Н. Әлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________________ М.С. Сакетов
"29" тамыз 2025 жыл
Мәслихаттың
2025 жылғы "29" тамыздағы
№ 177 шешіміне
қосымша
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 121 "О районном бюджете Амангельдинского района на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 29 августа 2025 года № 177
Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Амангельдинского районного маслихата "О районном бюджете Амангельдинского района на 2025 - 2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 121 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 880 048,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 876 985,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 24 157,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 978 706,6 тысяча тенге;
2) затраты – 3 279 740,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 569,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 109 538,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 969,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 483 260,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 483 260,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно қосымшасына к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Амангельдинского районного маслихата Н. Альмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель коммунального государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата Амангельдинского района"
_______________________________ М.С. Сакетов
"29" августа 2025 года
Приложение
к решению маслихата
от "29" августа 2025 года
№ 177
Приложение 1
к решению маслихата

005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
79 937,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 800,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
12 989,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
183 054,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 501,9
075
Байланыс желілерін салу
1 501,9
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
181 553,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 509,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
150 305,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
23 739,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
81 157,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
81 157,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 768,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33 989,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 400,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
72 547,0
6
Жер қатынастары
54 800,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
54 800,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 529,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
22 271,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 747,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17 747,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 747,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 095,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 095,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
28 095,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
79 937,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 800,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
12 989,0
3
Информационное пространство
183 054,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 501,9
075
Строительство сетей связи
1 501,9
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
181 553,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 509,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
150 305,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
23 739,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
81 157,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
81 157,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
42 768,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33 989,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 400,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
72 547,0
6
Земельные отношения
54 800,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
54 800,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32 529,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
22 271,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 747,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17 747,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 747,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 095,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 095,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
28 095,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне