Алтынсарин ауданының 2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 170 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2708875,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1241901,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9907,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5315,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1451752,7 мың теңге;
2) шығындар – 2242887,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13654,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 75688,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62034,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 452333,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -452333,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 17.03.2026 № 185 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 152647,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 8742,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 5203,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 14728,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 14460,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 23706,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 18325,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 20518,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 24716,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 22249,0 мың теңге;
2) 2027 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 152647,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 8742,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 5203,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 14728,0 мың теңге;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 26 декабря 2025 года № 170.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2435656,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1241901,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9907,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5315,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1178533,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1897468,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13654,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 75688,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 600222,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 524534,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -524534,0 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сҰл:
1) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сҰл на 2026 год в сумме 152647,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 8742,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 5203,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 14728,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 14460,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Омара Шипина – 23706,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 18325,0 тысяч тенге;
село Новоалексеевка – 20518,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 24716,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 22249,0 тысяч тенге;
2) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сҰл на 2027 год в сумме 152647,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 8742,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 5203,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 14728,0 тысяч тенге;

Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 18325,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 20518,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 24716,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 22249,0 мың теңге.
4. Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 25000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин аудандық мәслихатының хатшысы С. Мусапирова
Мәслихаттың

сельский округ имени Ильяса Омарова – 18325,0 тысяч тенге;
село Новоалексеевка – 20518,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 24716,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 22249,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2026 год в сумме 25000,0 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Алтынсаринского районного маслихата С. Мусапирова
Приложение 1
к решению маслихата