Мәслихаттың 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 139 "Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2025 жылғы 16 қазандағы № 193 шешімі
Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 139 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205020 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1 және 2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7823220,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6750788,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 64135,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 41349,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 966948,6 мың теңге;
2) шығындар – 8093789,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7017,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7017,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -263552,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 263552,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 24 декабря 2024 года № 139 "О бюджете города Лисаковска на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 16 октября 2025 года № 193
Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Лисаковска на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 139 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 205020) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7823220,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6750788,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 64135,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 41349,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 966948,6 тысяч тенге;
2) затраты – 8093789,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7017,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7017,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -263552,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 263552,0 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:

53 726,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
53 726,0
2
Әлеуметтiк көмек
386 270,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
386 270,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 095,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
54 657,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 234,8
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
155 319,1
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
136 929,7
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15 034,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127 207,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127 207,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 261,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
509,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 530,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 696,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 211,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
625 137,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
152 398,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
152 398,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
52 394,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
100 004,7
2
Коммуналдық шаруашылық
171 954,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36 380,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
34 369,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 011,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
135 574,3
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

53 726,0
005
Государственная адресная социальная помощь
53 726,0
2
Социальная помощь
386 270,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
386 270,4
006
Оказание жилищной помощи
17 095,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54 657,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 234,8
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
155 319,1
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
136 929,7
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15 034,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127 207,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127 207,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
84 261,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
509,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 530,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 696,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 211,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
625 137,0
1
Жилищное хозяйство
152 398,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
152 398,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
52 394,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
100 004,7
2
Коммунальное хозяйство
171 954,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36 380,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
34 369,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 011,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
135 574,3
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

30 319,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48 456,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 456,0
02
Қорғаныс
16 379,0
1
Әскери мұқтаждар
15 990,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 990,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 990,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
389,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
389,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
389,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35 813,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
35 813,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 813,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35 813,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
470 854,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26 919,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 919,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26 919,0
2
Әлеуметтiк көмек
352 118,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
352 118,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 950,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 130,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 267,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
151 572,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
105 819,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
18 380,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91 817,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 817,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

30 319,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48 456,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48 456,0
02
Оборона
16 379,0
1
Военные нужды
15 990,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 990,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 990,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
389,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
389,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
389,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 813,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
35 813,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 813,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35 813,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
470 854,0
1
Социальное обеспечение
26 919,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 919,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26 919,0
2
Социальная помощь
352 118,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
352 118,0
006
Оказание жилищной помощи
17 950,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 130,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 267,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
151 572,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
105 819,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
18 380,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91 817,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 817,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения