"Teniz Resources Ltd." жеке компаниясына қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 187 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 18, 69 және 71-1-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына сәйкес Арқалық қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Teniz Resources Ltd." жеке компаниясына пайдалы қатты қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін, Арқалық қаласының Қостанай облысы аумағында орналасқан жалпы алаңы 185,69 шаршы шақырым жер учаскесіне 2030 жылғы 23 желтоқсанға дейінгі мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Teniz Resources Ltd." жеке компаниясы (келісім бойынша) жасалған жекеше сервитутты белгілеу туралы шартқа немесе соттың шешіміне сәйкес меншік иелеріне және жер пайдаланушыларға сервитут және залалдарды өтеу үшін төлем сомасын төлеуі қажет.
3. "Арқалық қаласы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Арқалық қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Арқалық қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ә. Асанов

Об установлении публичного сервитута частной компании "Teniz Resources Ltd."
Постановление акимата города Аркалыка Костанайской области от 9 июня 2025 года № 187
В соответствии со статьями 18, 69 и 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан и статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат города Аркалыка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить частной компании "Teniz Resources Ltd." публичный сервитут для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых на земельный участок общей площадью 185,69 квадратных километров, расположенный на территории Костанайской области города Аркалыка, сроком до 23 декабря 2030 года.
2. Частной компании "Teniz Resources Ltd." (по согласованию) необходимо выплатить собственникам земельных участков и землепользователям сумму платы за сервитут и возмещение убытков в соответствии с заключенным договором об установлении частного сервитута или решением суда.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата города Аркалыка" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет – ресурсе акимата города Аркалыка после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Аркалыка.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города А. Асанов