Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 144 "Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2025 жылғы 14 тамыздағы № 180 шешімі
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 144 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15314192,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3851068,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 48251,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 105964,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11308909,9 мың теңге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 489718,0 мың теңге;
2) шығындар – 15792391,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14582,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 31456,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 16874,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -492780,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 492780,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31456,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16874,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 478198,5 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі республикалық бюджеттен 988831,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 6907542,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен 249222,0 мың теңге сомасында, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттен 686687,0 мың теңге сомасында, республикалық бюджеттен 348543,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1568574,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 144 "О бюджете города Аркалыка на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14 августа 2025 года № 180
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 144 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 15314192,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3851068,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 48251,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 105964,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11308909,9 тысяч тенге, из них объем субвенций – 489718,0 тысяч тенге;
2) затраты – 15792391,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14582,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31456,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16874,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -492780,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 492780,5 тысяч тенге:
поступление займов – 31456,0 тысяч тенге;
погашение займов – 16874,0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 478198,5 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 988831,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 6907542,1 тысяч тенге";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты 249222,0 тысяч тенге, целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан 686687,0 тысяч тенге, из республиканского бюджета в сумме 348543,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1568574,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

345 346,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
345 346,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
345 346,0
2
Әлеуметтiк көмек
769 526,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
769 526,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 428,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 508,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 324,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
146 192,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
226 135,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
305 939,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
326 912,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326 912,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
182 419,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
700,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 582,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
127 096,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12 115,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 603 407,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 312 658,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
325 253,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
325 253,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
987 404,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
13 004,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
974 400,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2 236 859,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

345 346,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
345 346,0
005
Государственная адресная социальная помощь
345 346,0
2
Социальная помощь
769 526,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
769 526,7
006
Оказание жилищной помощи
19 428,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 508,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 324,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
146 192,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
226 135,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
305 939,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
326 912,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326 912,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
182 419,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
700,0
021
Капитальные расходы государственного органа
4 582,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
127 096,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 115,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 603 407,9
1
Жилищное хозяйство
1 312 658,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
325 253,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
325 253,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
987 404,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
13 004,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
974 400,0
2
Коммунальное хозяйство
2 236 859,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)