Мәслихаттың 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 147 "Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2025 жылғы 17 маусымдағы № 177 шешімі
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 147 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 127 201 250,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 85 802 082,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 574 937,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 14 654 984,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26 169 247,3 мың теңге;
2) шығындар – 136 775 329,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 470 812,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 709 185,2 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2024 года № 147 "О бюджете города Костаная на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Костанай Костанайской области от 17 июня 2025 года № 177
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2025-2027 годы" от 30 декабря 2024 года № 147 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 127 201 250,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 85 802 082,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 574 937,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 654 984,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 26 169 247,3 тысяч тенге;
2) затраты – 136 775 329,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 470 812,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 709 185,2 тысяч тенге;

652 869,9
1
Құқық қорғау қызметі
15 450,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
15 450,0
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
15 450,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
637 419,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
637 419,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
637 419,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 153 710,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 517 737,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 505 909,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 505 909,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11 828,1
041
Әлеуметтік қамтамасыз етуобъетілерін салу және реконструкциялау
11 828,1
2
Әлеуметтiк көмек
5 943 506,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 943 506,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 636,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 205 916,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
52 373,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
397 130,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
538 710,3
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 735 740,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
692 467,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
617 467,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
186 270,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 807,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
383 601,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 146,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

652 869,9
1
Правоохранительная деятельность
15 450,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
15 450,0
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
15 450,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
637 419,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
637 419,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
637 419,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 153 710,6
1
Социальное обеспечение
1 517 737,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 505 909,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 505 909,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11 828,1
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
11 828,1
2
Социальная помощь
5 943 506,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 943 506,4
006
Оказание жилищной помощи
13 636,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 205 916,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
52 373,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
397 130,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
538 710,3
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 735 740,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
692 467,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
617 467,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
186 270,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 807,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
383 601,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 146,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций