Қостанай облысының облыстық бюджеті және аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасындағы 2026-2028 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 267 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 11-т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 79-бабының 2-тармағына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке 2026 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 103 478 351,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Әуликөл ауданына – 291 075,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин ауданынан – 1 859 879,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 1 164 813,0 мың теңге;
Қарабалық ауданынан – 447 492,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 807 666,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 5 035 224,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 690 614,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 67 049 726,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 2 849 324,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 23 282 538,0 мың теңге.
2. Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке 2027 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 121 681 118,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Әулиекөл ауданынан – 831 824,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин ауданынан – 2 415 458,0 мың теңге;
Денисов ауданынан – 129 309,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 1 578 494,0 мың теңге;
Қарабалық ауданынан – 820 846,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 1 075 108,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 5 724 275,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданынан – 25 490,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 981 239,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 77 862 639,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 3 464 778,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 26 771 658,0 мың теңге.
3. Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке 2028 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 143 930 966,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Алтынсарин ауданынан – 179 548,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданынан – 1 542 613,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин ауданынан – 2 999 132,0 мың теңге;
Денисов ауданынан – 377 705,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 2 078 479,0 мың теңге;
Қарабалық ауданынан – 1 290 482,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 1 732 866,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 6 511 271,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданынан – 242 725,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 1 348 773,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 90 632 934,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 4 194 057,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 30 800 381,0 мың теңге.
4. Облыстық бюджеттен аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 7 553 894,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) Костанайской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Костанайской области от 18 декабря 2025 года № 267
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. п.11
В соответствии с пунктом 2 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет на 2026 год в сумме 103 478 351,0 тысяча тенге, в том числе:
Аулиекольского района – 291 075,0 тысяч тенге;
района Беимбета Майлина – 1 859 879,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 164 813,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 447 492,0 тысячи тенге;
Карасуского района – 807 666,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 5 035 224,0 тысячи тенге;
Федоровского района – 690 614,0 тысяч тенге;
города Костаная – 67 049 726,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 2 849 324,0 тысячи тенге;
города Рудного – 23 282 538,0 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет на 2027 год в сумме 121 681 118,0 тысяч тенге, в том числе:
Аулиекольского района – 831 824,0 тысячи тенге;
района Беимбета Майлина – 2 415 458,0 тысяч тенге;
Денисовского района – 129 309,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 578 494,0 тысячи тенге;
Карабалыкского района – 820 846,0 тысяч тенге;
Карасуского района – 1 075 108,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 5 724 275,0 тысяч тенге;
Сарыкольского района – 25 490,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 981 239,0 тысяч тенге;
города Костаная – 77 862 639,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 3 464 778,0 тысяч тенге;
города Рудного – 26 771 658,0 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет на 2028 год в сумме 143 930 966,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринского района – 179 548,0 тысяч тенге;
Аулиекольского района – 1 542 613,0 тысяч тенге;
района Беимбета Майлина – 2 999 132,0 тысячи тенге;
Денисовского района – 377 705,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 2 078 479,0 тысячи тенге;
Карабалыкского района – 1 290 482,0 тысячи тенге;
Карасуского района – 1 732 866,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 6 511 271,0 тысяча тенге;
Сарыкольского района – 242 725,0 тысяч тенге;
Федоровского района – 1 348 773,0 тысячи тенге;
города Костаная – 90 632 934,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 4 194 057,0 тысяч тенге;
города Рудного – 30 800 381,0 тысяча тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и города областного значения на 2026 год в сумме 7 553 894,0 тысячи тенге, в том числе:

Алтынсарин ауданына – 144 954,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 1 164 272,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 67 258,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 564 092,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 286 716,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 808 078,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 1 037 147,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 141 307,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 818 404,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1 521 666,0 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттен аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 7 023 645,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 3 667,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 1 144 761,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 585 447,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 403 262,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 675 467,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 1 010 865,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 748 035,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1 452 141,0 мың теңге.
6. Облыстық бюджеттен аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне берілетін 2028 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 6 370 767,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
Амангелді ауданына – 1 106 740,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 590 460,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 225 934,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 495 786,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 960 588,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 648 158,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1 343 101,0 мың теңге.
7. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
8. Жергілікті бюджеттердің шығыстарында күрделі шығындардың көлемдері осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ескерілсін.
9. Облыстық бюджетте ветеринарлық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін ветеринарлық станцияларды, ветеринарлық пункттерді, мал қорымдарын сатып алу бойынша күрделі шығындарды қаржыландыруға бағытталатын бюджет қаражатының минималды көлемдері ескерілсін: оның ішінде:
2026 жылға – 5 571 000,0 мың теңге;
2027 жылға – 210 000,0 мың теңге.
10. Облыстық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік, инженерлік, көліктік инфрақұрылым бойынша күрделі шығындарды қаржыландыруға бағытталатын бюджет қаражатының минималды көлемдері ескерілсін, оның ішінде:
2027 жылға – 6 149 475,0 мың теңге;

Алтынсаринскому району – 144 954,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому району – 1 164 272,0 тысячи тенге;
Денисовскому району – 67 258,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому району – 1 564 092,0 тысяч тенге;
Камыстинскому району – 286 716,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому району – 808 078,0 тысяч тенге;
Наурзумскому району – 1 037 147,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому району – 141 307,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 818 404,0 тысячи тенге;
городу Аркалыку – 1 521 666,0 тысяч тенге.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и города областного значения на 2027 год в сумме 7 023 645,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому району – 3 667,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому району – 1 144 761,0 тысяча тенге;
Джангельдинскому району – 1 585 447,0 тысяч тенге;
Камыстинскому району – 403 262,0 тысячи тенге;
Мендыкаринского району – 675 467,0 тысяч тенге;
Наурзумскому району – 1 010 865,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 748 035,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1 452 141,0 тысяча тенге.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и города областного значения на 2028 год в сумме 6 370 767,0 тысяч тенге, в том числе:
Амангельдинскому району – 1 106 740,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому району – 1 590 460,0 тысяч тенге;
Камыстинскому району – 225 934,0 тысячи тенге;
Мендыкаринского району – 495 786,0 тысяч тенге;
Наурзумскому району – 960 588,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 648 158,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1 343 101,0 тысяча тенге.
7. Учесть в расходах местных бюджетов объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 1 к настоящему решению.
8. Учесть в расходах местных бюджетов объемы капитальных затрат согласно приложению 2 к настоящему решению.
9. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на финансирование капитальных затрат по приобретению ветеринарных станций, ветеринарных пунктов и скотомогильников для обеспечения ветеринарной безопасности, в том числе:
на 2026 год – 5 571 000,0 тысяча тенге;
на 2027 год – 210 000,0 тысяч тенге.
10. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на финансирование капитальных затрат по социальной, инженерной и транспортной инфраструктуре в сельских населенных пунктах, в том числе:
на 2027 год – 6 149 745,0 тысяч тенге;