Қостанай облысының 2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 266 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабы 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 542 892 522,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 58 58 877 134,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 633 581,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 74 203,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша - 8 497 471,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 470 810 133,0 мың теңге;
2) шығындар – 541 937 616,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 25 834 842,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 45 881 305,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 20 046 463,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 784,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 24 893 720,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 24 893 720,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 103 478 351,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Әулиекөл ауданынан – 291 075,0 мың теңге;
Бейімбет Майлин ауданынан – 1 859 879,0 мың теңге;
Жітіқара ауданынан – 1 164 813,0 мың теңге;
Қарабалық ауданынан – 447 492,0 мың теңге;
Қарасу ауданынан – 807 666,0 мың теңге;
Қостанай ауданынан – 5 035 224,0 мың теңге;
Федоров ауданынан – 690 614,0 мың теңге;
Қостанай қаласынан – 67 049 726,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 2 849 324,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 23 282 538,0 мың теңге.
3. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 7 553 894,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Алтынсарин ауданына – 144 954,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 1 164 272,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 67 258,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1 564 092,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 286 716,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 808 078,0 мың теңге;

Об областном бюджете Костанайской области на 2026-2028 годы
Решение маслихата Костанайской области от 18 декабря 2025 года № 266
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 542 892 522,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 58 877 134,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4 633 581,0 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 74 203,0 тысячи тенге;
специальным поступлениям – 8 497 471,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 470 810 133,0 тысячи тенге;
2) затраты – 541 937 616,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 834 842,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45 881 305,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 046 463,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 784,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 24 893 720,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24 893 720,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов и городов областного значения в областной бюджет в сумме 103 478 351,0 тысяча тенге, в том числе:
Аулиекольского района – 291 075,0 тысяч тенге;
района Беимбета Майлина – 1 859 879,0 тысяч тенге;
Житикаринского района – 1 164 813,0 тысяч тенге;
Карабалыкского района – 447 492,0 тысячи тенге;
Карасуского района – 807 666,0 тысяч тенге;
Костанайского района – 5 035 224,0 тысячи тенге;
Федоровского района – 690 614,0 тысяч тенге;
города Костаная – 67 049 726,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 2 849 324,0 тысячи тенге;
города Рудного – 23 282 538,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2026 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов и города областного значения, в сумме 7 553 894,0 тысячи тенге, в том числе:
Алтынсаринскому району – 144 954,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому району – 1 164 272,0 тысячи тенге;
Денисовскому району – 67 258,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому району – 1 564 092,0 тысячи тенге;
Камыстинскому району – 286 716,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому району – 808 078,0 тысяч тенге;

Науырзым ауданына – 1 037 147,0 мың теңге;
Сарыкөл ауданына – 141 307,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 818 404,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1 521 666,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер мен кредиттеу сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру;
2) денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру.
5. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген кредит сомасын бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл халқының табысын арттыру жөніндегі жобаны масштабтау үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге республикалық бюджеттен кредит беру сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
7. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға республикалық бюджеттен кредит беру сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
8. 2026 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат, оның ішінде нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) жылумен жабдықтау жүйелерін дамыту;
2) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
3) әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту.
Осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9. 2026 жылға әлеуметтік салық бойынша бөлу нормативі облыстық бюджетке 100% мөлшерінде белгіленсін.
10. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 1 569 578,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2026 жылғы 31 желтоқсанға 253 214 946,0 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
12. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының "сақадай салынған" құрылыс жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимиті 2026 жылы 62 827 307,0 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
13. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелер лимиті 2026 жылы 121 072 584,0 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
14. 2026 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

Наурзумскому району – 1 037 147,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому району – 141 307,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 818 404,0 тысячи тенге;
городу Аркалыку – 1 521 666,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
2) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение сумм указанных кредитов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление сумм кредитования из республиканского бюджета на предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление сумм кредитования из республиканского бюджета на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2026 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе целевых трансфертов на:
1) развитие систем теплоснабжения;
2) развитие газотранспортной системы;
3) развитие инфраструктуры воздушного транспорта.
Распределение трансфертов, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
9. Установить на 2026 год норматив распределения по социальному налогу в размере 100% в областной бюджет.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2026 год в сумме 1 569 578,0 тысяч тенге.
11. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2026 года в размере 253 214 946,0 тысяч тенге.
12. Установить лимит государственных обязательств по проектам строительства "под ключ" местного исполнительного органа Костанайской области в 2026 году в размере 62 827 307,0 тысяч тенге.
13. Установить лимит государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местного исполнительного органа Костанайской области в 2026 году в размере 121 072 584,0 тысячи тенге.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

15. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар паспорттарының нысаналы индикаторларының және түпкілікті нәтижелерінің тізбесі бекітілсін.
16. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
Келісілді
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________________ И. Амирбеков
2025 жылғы "___" _______________
Мәслихаттың

15. Утвердить перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ, согласно приложению 5 к настоящему решению.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Согласовано
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области"
____________________ И. Амирбеков
"___" __________________ 2025 года
Приложение 1
к решению маслихата

81 150,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
702 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
13 986 747,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 275 979,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 589 384,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 462 041,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 221 676,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 915 424,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 411 012,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 602 694,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 235 712,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
12 060,0
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
63 463,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 127 343,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 583 056,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
166 673,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
377 614,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 814 070,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 814 070,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
149 654,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 664 416,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 872 525,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 843 726,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

81 150,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
702 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
13 986 747,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 275 979,0
1
Социальное обеспечение
13 589 384,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 462 041,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 221 676,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 915 424,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 411 012,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 602 694,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 235 712,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
12 060,0
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
63 463,0
261
Управление образования области
2 127 343,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 583 056,0
037
Социальная реабилитация
166 673,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
377 614,0
2
Социальная помощь
4 814 070,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 814 070,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
149 654,0
068
Программа занятости
4 664 416,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 872 525,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 843 726,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

36 387,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 000,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
222 499,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
148 399,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 256 210,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 660 000,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
11 941,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
95 531,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 357,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 911 000,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
85 089 432,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
3 613 901,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
14 500 000,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 700 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
603,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
198 660,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 250,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
11 100 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
23 046 917,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
33 757,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

36 387,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
5 000,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
222 499,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
148 399,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 256 210,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 660 000,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
11 941,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
95 531,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 357,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 911 000,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
85 089 432,0
002
Субсидирование развития семеноводства
3 613 901,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
14 500 000,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 700 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
603,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
198 660,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 250,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
11 100 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
23 046 917,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
33 757,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

044
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
10 996,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
455 507,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
455 507,0
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
338 595,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
116 912,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
17 205 580,0
1
Отын және энергетика
17 145 445,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
17 145 445,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
17 145 445,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
60 135,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
60 135,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
60 135,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
106 603 768,0
1
Ауыл шаруашылығы
98 405 323,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 715 711,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
449 770,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
136 850,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
38 570,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
235 849,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
136 103,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 347 243,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
210 000,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
12 657,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
101 263,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 406,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы

044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
10 996,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
455 507,0
752
Управление общественного развития области
455 507,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
338 595,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
116 912,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
17 205 580,0
1
Топливо и энергетика
17 145 445,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
17 145 445,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
17 145 445,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
60 135,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
60 135,0
071
Развитие газотранспортной системы
60 135,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
106 603 768,0
1
Сельское хозяйство
98 405 323,0
719
Управление ветеринарии области
3 715 711,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
449 770,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
136 850,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
38 570,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
235 849,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
136 103,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 347 243,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
210 000,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
12 657,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
101 263,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 406,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области

94 689 612,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 545 898,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
25 250 000,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
2 322 846,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
639,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
210 580,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 745,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
16 900 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
23 680 063,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
1 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
13 396 778,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 639 063,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
735 000,0
2
Су шаруашылығы
245 563,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
45 563,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
45 563,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
200 000,0
043
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
200 000,0
3
Орман шаруашылығы
6 544 981,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 954 131,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
5 632 075,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
92 625,0
026
Орман питомнигінің құрылысы
74 731,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
154 700,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
590 850,0
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
590 850,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
915 652,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

94 689 612,0
002
Субсидирование развития семеноводства
5 545 898,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
25 250 000,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
2 322 846,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
639,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
210 580,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 745,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
16 900 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
23 680 063,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
1 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
13 396 778,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 639 063,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
735 000,0
2
Водное хозяйство
245 563,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
45 563,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
45 563,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
200 000,0
043
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
200 000,0
3
Лесное хозяйство
6 544 981,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 954 131,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
5 632 075,0
006
Охрана животного мира
92 625,0
026
Строительство лесного питомника
74 731,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
154 700,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
590 850,0
035
Развитие объектов лесного хозяйства
590 850,0
5
Охрана окружающей среды
915 652,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

757 026,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
932 103,0
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналарына әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына берілетін трансферттер
932 103,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
60 386 322,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
60 386 322,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3 402 542,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 402 542,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 402 542,0
4
Емханалар
512 449,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
512 449,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
512 449,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
194 237,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
194 237,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
194 237,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
18 154 055,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
18 154 055,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
422 007,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
312 425,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
195 394,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
91 180,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
751 406,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
16 381 643,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 671 580,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14 099 843,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 883 687,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 385 588,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
5 124 248,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

757 026,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
932 103,0
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
932 103,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
60 386 322,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
60 386 322,0
3
Специализированная медицинская помощь
3 402 542,0
253
Управление здравоохранения области
3 402 542,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 402 542,0
4
Поликлиники
512 449,0
253
Управление здравоохранения области
512 449,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
512 449,0
5
Другие виды медицинской помощи
194 237,0
253
Управление здравоохранения области
194 237,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
194 237,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
18 154 055,0
253
Управление здравоохранения области
18 154 055,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
422 007,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
312 425,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
195 394,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
91 180,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
751 406,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
16 381 643,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 671 580,0
1
Социальное обеспечение
14 099 843,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 883 687,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 385 588,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
5 124 248,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
2 975 000,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 000 000,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
2 000 000,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-5 887 677,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
5 887 677,0
Мәслихаттың
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 266 шешіміне
4-қосымша
2026 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
Мәслихаттың
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 266 шешіміне
5-қосымша
Бюджеттік бағдарлама әкімшілері бойынша бюджеттік бағдарлама паспорттарының нысаналы индикаторлары мен соңғы нәтижелерінің тізбесі
ABP коды
БП коды
Әкімшінің атауы, бюджеттік бағдарлама, мақсатты индикатор, соңғы нәтиже
Жоспарлау кезеңі
2026 жыл
2027 жыл
2028 жыл

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
2 975 000,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 000 000,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
2 000 000,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-5 887 677,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
5 887 677,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 18 декабря 2025 года
№ 266
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2026 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
Приложение 5
к решению маслихата
от 18 декабря 2025 года
№ 266
Перечень целевых индикаторов и конечных результатов паспортов бюджетных программ в разрезе администраторов бюджетных программ
Код АБП
Код БП
Наименование администратора, бюджетной программы, целевого индикатора, конечного результата
Плановый период
2026 год
2027 год
2028 год

256
"Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Жұмыспен қамту саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру және халыққа арналған әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Штат деңгейінде жүктелген функцияларды орындау мақсатында әкімшілік аппаратты күтіп ұстау
35
35
35
Біліктілікті арттыруға жіберілген мемлекеттік қызметшілер саны
6
6
6
Жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен сұраныстардың болжамды саны
670
680
680
Соңғы нәтиже:
Қостанай облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының өзіне жүктелген функцияларды барынша тиімді орындауға қол жеткізу жөніндегі қызметін қамтамасыз ету
002
Жалпы медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарт адамдар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Мақсатты индикатор:
Қарттар мен мүгедектерге арналған медициналық-әлеуметтік мекемелердің (арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының) палаталарының саны
545
545
545
Соңғы нәтиже:
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған және көрсетілетін арнайы әлеуметтік қызметтердің сапасы мен толықтығына қанағаттанған адамдардың үлесі 100% болуы тиіс.
100
100
100
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
Мақсатты индикатор:
Екінші дүниежүзілік соғыс ардагерлерімен теңестірілген курорттық емдеуге құқығы бар адамдар
390
390
390
Мүмкіндігі шектеулі жандарға арналған мерекелік іс-шараларды ұйымдастыру (180 адам)
1
1
1
мүгедектер арбаларын жөндеу және техникалық қызмет көрсету, шамамен 250 бірлік.
1
1
1
Соңғы нәтиже:
Жоспарланған саннан курорттық емдеумен қамтамасыз етілген адамдардың үлесі 100% болуы керек.
100
100
100
013
Нейропсихиатриялық аурулары бар мүгедектерге нейропсихиатриялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Мақсатты индикатор:
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелердің (арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының) палаталарының саны
1182
1182
1182
Соңғы нәтиже:
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған және көрсетілетін арнайы әлеуметтік қызметтердің сапасы мен толықтығына қанағаттанған адамдардың үлесі 100% болуы тиіс.
100
100
100
014
Оңалту орталықтарында қарт адамдарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
Мақсатты индикатор:
Оңалту орталықтарында қызмет көрсетілетін мүгедек адамдар мен балалар саны
203
203
203
Соңғы нәтиже:
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған және көрсетілетін арнайы әлеуметтік қызметтердің сапасы мен толықтығына қанағаттанған адамдардың үлесі 100% болуы тиіс.
100
100
100

256
Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
Целевой индикатор:
Содержание аппарата управления с целью выполнения возложенных функций в пределах штатной численности
35
35
35
Количество государственных служащих, направленных на повышение квалификации
6
6
6
Ориентировочное количество обращений физических и юридических лиц
670
680
680
Конечный результат:
Обеспечение деятельности Управления координации занятости и социальных программ акимата Костанайской области для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Количество подопечных медико-социальных учреждений (центров оказания специальных социальных услуг) для престарелых и инвалидов
545
545
545
Конечный результат:
Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами в медико-социальных учреждениях, удовлетворҰнных качеством и полнотой предоставляемых специальных социальных услуг должна составлять 100 %
100
100
100
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
Целевой индикатор:
Лица, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной Войны на санаторно-курортное лечение
390
390
390
Организация праздничных мероприятий для инвалидов (180 человек)
1
1
1
ремонт и обслуживание инвалидных кресел-колясок ориентировочно 250 штат
1
1
1
Конечный результат:
Доля лиц, обеспеченных санаторно-курортным лечением от запланированного количества должна составить 100%
100
100
100
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Количество подопечных психоневрологических медико-социальных учреждений (центров оказания специальных социальных услуг)
1182
1182
1182
Конечный результат:
Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами в медико-социальных учреждениях, удовлетворҰнных качеством и полнотой предоставляемых специальных социальных услуг должна составлять 100 %
100
100
100
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
Целевой индикатор:
Количество лиц и детей с инвалидностью, охваченных услугами в реабилитационных центрах
203
203
203
Конечный результат:
Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами в медико-социальных учреждениях, удовлетворҰнных качеством и полнотой предоставляемых специальных социальных услуг должна составлять 100%
100
100
100

015
Нейропсихиатриялық аурулары бар мүгедектерге нейропсихиатриялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Мақсатты индикатор:
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (интернаттар) әлеуметтік қызметтер алатын мүгедек балалар саны
145
145
145
Балабақшадағы аутизммен ауыратын балалар саны
200
200
200
Соңғы нәтиже:
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған және көрсетілетін арнайы әлеуметтік қызметтердің сапасы мен толықтығына қанағаттанған адамдардың үлесі 100% болуы тиіс.
100
100
100
031
Жергілікті атқарушы органдар төлейтін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға арналған мемлекеттік жарналар бойынша әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына аударымдар
Мақсатты индикатор:
Әлеуметтік әл-ауқаттың қанағаттанарлықсыз, дағдарыстық және төтенше деңгейлері бар (D санаты) адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын төлеу
10342
9308
8377
Әлеуметтік әл-ауқаттың қанағаттанарлықсыз, дағдарыстық және төтенше деңгейлеріндегі (E санаты) адамдар үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын төлеу
2504
2253
2028
Соңғы нәтиже:
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандырумен қамтылған адамдардың үлесі
100
100
100
044
Жергілікті деңгейде көші-қон шараларын жүзеге асыру
Мақсатты индикатор:
Кандас мәртебесін алуға өтініш берген азаматтар саны
150
150
150
Соңғы нәтиже:
Кандадалықтарға және олардың отбасы мүшелеріне оралман мәртебесін алғанға дейін уақытша тұру үшін бірқатар қызметтер көрсету. Өтініш бергендердің ішінде кандадалық мәртебе алған кандадалықтардың пайызы 100% құрайды
100
100
100
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
Мақсатты индикатор:
Протездік-ортопедиялық бұйымдардың саны
475
475
475
Соңғы нәтиже:
Протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз етілген мүгедектердің үлесі (протездік-ортопедиялық құралдарға мұқтаж мүгедектердің жоспарланған санынан) – 100%
100
100
100
053
Кохлеарлық имплантаттарға арналған сөйлеу процессорларын ауыстыру және реттеу қызметтері
Мақсатты индикатор:
Сөйлеу процессорын ауыстыруды қажет ететін балалар саны
10
4
4
Сөйлеу процессорын ауыстыруды қажет ететін ересектер саны
2
12
6
Соңғы нәтиже:
Кохлеарлық имплантатқа сөйлеу процессорын алу, ауыстыру және бейімдеу бойынша қызметтер алған кохлеарлық имплантаттары бар мүгедектердің үлесі (қызметке жүгінген кохлеарлық имплантаттары бар мүгедектер санының ішінде) 100% құрайды.
100
100
100

015
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
Целевой индикатор:
Количество детей с инвалидностью в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (домах-интернатах), находящихся на социальном обслуживании
145
145
145
Количество детей с аутизмом, находящихся в отделении дневного пребывания
200
200
200
Конечный результат:
Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами в медико-социальных учреждениях, удовлетворҰнных качеством и полнотой предоставляемых специальных социальных услуг, должна составлять 100%
100
100
100
031
Трансферты в фонд социального медицинского страхования на взносы государства на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые местными исполнительными органами
Целевой индикатор:
Выплата взносов обязательного социального медицинского страхования за лиц, относящихся к неудовлетворительному, кризисному и экстренному уровням социального благополучия (категория Д)
10342
9308
8377
Выплата взносов обязательного социального медицинского страхования за лиц, относящихся к неудовлетворительному, кризисному и экстренному уровням социального благополучия (категория Е)
2504
2253
2028
Конечный результат:
Доля лиц, охваченных обязательным социальным медицинским страхованием
100
100
100
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
Целевой индикатор:
Количество обратившихся граждан за получением статуса кандаса
150
150
150
Конечный результат:
Оказание кандасам и членам их семей комплекса услуг, предоставляемых в целях временного проживания, до получения статуса оралмана. Доля кандасов, получивших статус кандас из числа обратившихся - 100%
100
100
100
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
Целевой индикатор:
Количество протезно-ортопедических изделий
475
475
475
Конечный результат:
Удельный вес инвалидов, обеспеченных протезно-ортопедическими средствами (от запланированного количества инвалидов, нуждающихся в протезно-ортопедических средствах) – 100%
100
100
100
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
Целевой индикатор:
Количество детей, нуждающихся в замене речевых процессоров
10
4
4
Количество взрослых, нуждающихся в замене речевых процессоров
2
12
6
Конечный результат:
Удельный вес инвалидов с кохлеарными имплантами, которым оказаны услуги по приобретению, замене и настройке речевого процессора к кохлеарному импланту (из числа обратившихся за оказанием услуги инвалидов с кохлеарными имплантами) - 100%
100
100
100

078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
Мақсатты индикатор:
Адам саудасының құрбандарына арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
203
203
203
Соңғы нәтиже:
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде арнайы әлеуметтік қызметтермен қамтылған және көрсетілетін арнайы әлеуметтік қызметтердің сапасы мен толықтығына қанағаттанған адамдардың үлесі 100% болуы тиіс.
100
100
100
113
Төменгі бюджеттерге бағытталған ағымдағы трансферттер
Мақсатты индикатор:
Протездік және ортопедиялық құралдар
4 705
3 487
3 487
Арнайы көліктер
964
289
294
Тифлотехникалық құралдар
652
483
484
Саңырау техникалық жабдықтар
485
332
332
Иппотерапия
60
60
60
"Отбасын қолдау орталығы" мемлекеттік мекемесін күтіп ұстауға
30
Соңғы нәтиже:
Өтініш білдірген мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызметтерімен, техникалық көмек құралдарымен қамтамасыз ету
100
100
100
257
"Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Жергілікті бюджетті орындау, муниципалдық мүлікті басқару және бюджеттік жоспарлау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес облыстық бюджетті тиімді және уақтылы орындау және бюджеттің атқарылуы туралы ақпаратқа деген қажеттілікті қанағаттандыру. Муниципалдық мүлікті басқару жүйесінің тиімділігін арттыру.
100
100
100
Соңғы нәтиже:
Басқару функциясына жүктелген міндеттерді тиімді орындау
100
100
100
009
Жекешелендіру, муниципалдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды шешу
Мақсатты индикатор:
Облыстық муниципалдық меншіктегі объектілерді жекешелендіруді жүргізу, сенімгерлік басқаруға, жалға беру және жекешелендіру мен жалға беруден алынған қаражатты бюджетке аудару, мемлекеттің сыйға тарту шарты бойынша мүлікке құқықтарды сатып алуы, мүлікті бағалау, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын толықтыру кезінде
100
100
100
Соңғы нәтиже:
Жекешелендіру нысандары бойынша аукциондар мен тендерлер өткізу үшін материалдарды дайындау (әкімдік қаулыларының жобаларын дайындау, бағалау, хабарламаларды жариялау), коммуналдық мүлікті сату бойынша аукциондар өткізу, объектілерді сату бойынша шарттар жасасу, облыстық коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқаруға беруді ұйымдастыру, мемлекеттік заңды тұлғалардың балансына сыйға тарту шарты бойынша қабылданған мүлікті бекіту немесе беру туралы әкімдік қаулыларының жобаларын дайындау, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын толықтыру кезінде мүлікті бағалауды жүргізу.
100
100
100

078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
Целевой индикатор:
Оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми
203
203
203
Конечный результат:
Доля лиц, охваченных специальными социальными услугами в медико-социальных учреждениях, удовлетворҰнных качеством и полнотой предоставляемых специальных социальных услуг должна составлять 100%
100
100
100
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Протезно-ортопедические средства
4 705
3 487
3 487
Специальные средства передвижения
964
289
294
Тифлотехнические средства
652
483
484
Сурдотехнические средства
485
332
332
Иппотерапия
60
60
60
На содержание Коммунального государственного учреждения "Центр поддержки семьи"
30
Конечный результат:
Обеспечение обратившихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и услугами специалистов жестового языка, техническими вспомогательными средства
100
100
100
257
Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета, управления коммунальной собственностью и бюджетного планирования
Целевой индикатор:
Эффективное своевременное исполнение областного бюджета в соответствии с действующим законодательством и удовлетворение потребностей в информации об исполнении бюджетов. Повышение эффективности системы управления коммунальной имуществом
100
100
100
Конечный результат:
Эффективное исполнение возложенных на управление функции задач
100
100
100
009
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
Целевой индикатор:
Проведение приватизации, передача в доверительное управление, в аренду объектов областной коммунальной собственности и перечисление средств, поступивших от приватизации и аренды в доход бюджета, приобретение государством прав на имущество по договору дарения, оценка имущества, при пополнении уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора
100
100
100
Конечный результат:
Подготовка материалов по объектам приватизации для проведения аукционов и тендеров (подготовка проектов постановлений акимата, проведение оценки, публикация извещений), проведение аукционов по продаже коммунальной собственности, заключение договоров купли-продажи объектов, организация передачи в доверительное управление объектов областной коммунальной собственности, подготовка проектов постановлении акимата по закреплению или передаче принятого по договору дарения имущества на баланс государственным юридическим лицам, проведение оценки имущества, при пополнении уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора.
100
100
100

258
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі
001
Экономикалық саясатты қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері, мемлекеттік жоспарлау жүйесі
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Басқаруға берілген функциялар мен тапсырмаларды тиімді орындау
Облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну үшін облыстық бюджет жобасын әзірлеу
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларының, концессиялық жобалардың тендерлік құжаттамасын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларды жүргізу, мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобалары мен концессиялық жобаларға консультациялық қолдау көрсету
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және түзету және оларды іске асырудың экономикалық орындылығы туралы қорытындылар (сараптамалар) беру
1
1
1
Тиісті комиссия мақұлдаған мемлекеттік-жекеменшік әріптестік (МЖӘ) жобалары бойынша келісімшарттарға қол қою
1
1
1
007
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік несиелер
Мақсатты индикатор:
Тұрғын үй сатып алуға бюджеттік несие алған мамандар саны (адам)
110
102
97
Соңғы нәтиже:
061
Тұрғын үй сатып алуға бюджеттік несие беру арқылы ауылдық елді мекендерде жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен салаларынан тартылған мамандардың, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерінің саны
110
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың қаржылық-экономикалық негіздемесі бойынша экономикалық қорытынды жасау және беру
8
8
8
261
"Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Білім беру саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
003
Арнайы білім беру бағдарламаларына сәйкес жалпы білім беруді оқыту
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Арнайы ұйымда арнайы білім беруге қабылданған балалардың үлесі
10,4
10,5
10,5
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы білім беру жүйесін компьютерлендіру
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
20 Мбит/с немесе одан жоғары жылдамдықты интернетке қол жеткізумен қамтамасыз етілген мектептердің үлесі
100
100
100

258
Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Эффективное исполнение возложенных на управление функций и задач
Разработка проекта областного бюджета для внесения на утверждение областного маслихата
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Разработка и корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и выдача по ним заключений (экспертиз) на предмет экономической целесообразности их реализации
1
1
1
Подписание договоров по проектам государственно-частного партнерства (ГЧП), одобренных соответствующей комиссией
1
1
1
007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
Целевой индикатор:
Количество специалистов, получивших бюджетный кредит на приобретение жилья (человек)
110
102
97
Конечный результат:
061
Количество привлеченных специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывших для работы и проживания в сельские населенные путем предоставления бюджетного кредита на приобретение жилья
110
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Проведение и выдача экономического заключения на финансово-экономическое обоснование местных бюджетных инвестиционных проектов
8
8
8
261
Государственное учреждение "Управление образования акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
Целевой индикатор:
Конечный результат:
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля детей, охваченных специальным образованием в условиях специальной организации
10,4
10,5
10,5
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля школ обеспеченных высокоскоростным доступом к сети Интернет 20 Мбит/секунд и более
100
100
100

005
Мемлекеттік білім беру мекемелеріне оқулықтар мен оқу-әдістемелік құралдарды сатып алу және жеткізу
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Оқулықтар мен оқу құралдарын алу бойынша шараларды уақтылы жүзеге асыру
100
100
100
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларды жалпы оқыту
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Білім беру бағдарламаларын сәтті (өте жақсы/жақсы) аяқтаған оқушылардың үлесі
75
77
78
007
Облыстық, аудандық (қалалық) деңгейде мектеп олимпиадаларын, сыныптан тыс іс-шаралар мен байқаулар өткізу
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Мектеп оқушыларының жалпы санынан аудандық/қалалық және облыстық деңгейдегі мектеп олимпиадаларына, сыныптан тыс іс-шараларға және жарыстарға қатысқан балалардың үлесі
69,7
71,3
73,4
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру және халыққа психологиялық, медициналық және педагогикалық консультациялық көмек көрсету
Мақсатты индикатор:
Инклюзивті білім беру үшін жағдай жасаған білім беру ұйымдарының үлесі
Соңғы нәтиже:
Мүгедектігі бар деп танылған балалардың үлесі
37,9
38,1
38,6
013
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Жоспарланған сомадан негізгі құралдарды толық көлемде сатып алу
100
100
100
015
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған әлеуметтік қамсыздандыру
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Осы санаттағы балалардың жалпы санынан жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдардың тәрбиеленушілерінің үлесі
19,8
19,5
19,2
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау
Мақсатты индикатор:
Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқыған және оқуын аяқтағаннан кейінгі бірінші жылы жұмысқа орналасқан техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерін бітірген түлектердің үлесі
85
86
87
Соңғы нәтиже:
Арнайы білім беру қажеттіліктері бар оқушылар үшін тең жағдайлар мен кедергісіз қолжетімділік жасаған техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерінің үлесі
100
100
100
Мемлекеттік тапсырыс бойынша оқитын техникалық және кәсіптік білім беру мекемелерінің дуалды оқытумен қамтылған студенттерінің үлесі
37,9
38,9
39,4
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық қамтамасыз ету
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Мұғалімдердің жалпы санынан бірінші және жоғары санаттағы, шебер мұғалім, зерттеуші мұғалім, сарапшы мұғалім біліктілік деңгейіндегі мұғалімдердің үлесі
69
71
71
Модульдік технологияларға негізделген енгізілген білім беру бағдарламаларының үлесі
100
100
100
037
Әлеуметтік оңалту
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарына түскен балалардың жалпы санынан әлеуметтік бейімделуден өткен және отбасыларға ауыстырылған балалардың үлесі
78
80
82

005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Своевременное проведение мероприятий по приобретению учебников и учебно-методических комплексов
100
100
100
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля учащихся, успешно (отлично/хорошо) освоивших образовательные программы
75
77
78
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля детей, принимающих участие в школьных олимпиадах, внешкольных мероприятиях и конкурсах районного/городского и областного масштабов от общего количества школьников
69,7
71,3
73,4
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
Целевой индикатор:
Доля организаций образования, создавших условия для инклюзивного образования
Конечный результат:
Доля выявленных детей с ограниченными возможностями
37,9
38,1
38,6
013
Капитальные расходы государственных органов
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Приобретение основных средств в полном объеме от запланированного
100
100
100
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, от общего числа детей данной категории
19,8
19,5
19,2
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
Целевой индикатор:
Доля выпускников учебных заведений технического и профессионального образования, обучившихся по государственному образовательному заказу, трудоустроенных и занятых в первый год после окончания обучения
85
86
87
Конечный результат:
Доля организаций технического и профессионального образования, создавших равные условия и безбарьерный доступ для студентов с особыми образовательными потребностями
100
100
100
Доля студентов технического и профессионального образования, обучающихся по госзаказу охваченных дуальным обучением
37,9
38,9
39,4
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля педагогов с первой и высшей категориями и с квалификационным уровнем педагог-мастер, педагог-исследователь, педагог-эксперт от общего количества педагогов
69
71
71
Доля внедренных образовательных программ на основе модульных технологий
100
100
100
037
Социальная реабилитация
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля детей, прошедших социальную адаптацию и переданные в семьи от общего количества детей, поступивших в Центры адаптации несовершеннолетних
78
80
82

055
Балалар мен жасөспірімдерге арналған қосымша білім беру
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Қосымша білім берумен қамтылған балалардың үлесі
84,4
84,6
84,6
057
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және студенттерге әлеуметтік қолдау көрсету
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Бөлінген мемлекеттік білім беру тапсырысынан жасалған келісімшарттардың үлесі
100
100
100
067
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығындары
Мақсатты индикатор:
Физика, химия, биология, робототехника және STEM пәндеріне арналған кабинеттермен қамтамасыз етілген бастауыш және орта мектептердің үлесі
92
Соңғы нәтиже:
Жоспарланғаннан бастап материалдық-техникалық базаны жаңартуға жататын білім беру ұйымдарының үлесі
100
Жоспарланған сомадан аяқталған күрделі жөндеу жұмыстарының және жобалау-сметалық құжаттаманың үлесі
100
081
Мектепке дейінгі білім беру және оқыту
Мақсатты индикатор:
Балалардың мектепке дейінгі дайындық деңгейі
91,1
93,5
93,8
Соңғы нәтиже:
2 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға жоғары сапалы мектепке дейінгі білім беру және оқытуды қамтамасыз ету
97,4
99
100
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру мекемелеріндегі жалпы білім беру
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Міндетті орта біліммен қамтылған балалардың үлесі
100
100
100
083
Ауылдық жерлердегі ең жақын мектепке дейін және одан тегін көлікпен қамтамасыз ету
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Ауылдық жерлерде ең жақын мектепке дейін және одан тегін көлікпен қамтылған балалардың үлесі
100
100
100
086
Жетім баланы немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алған Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай төлем төлеу
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Қазақстан азаматтары асырап алған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының тәрбиеленушілерінің үлесі
15
15
15
087
Жетім баланы (жетімдерді) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға қамқоршыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы қаражат төлемдері
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Қамқоршылыққа (қамқоршылыққа) берілген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының оқушыларының үлесі
13
14
15
092
Патронаттық тәрбиеге берілген баланы (балаларды) асырап-бағу
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне берілген оқушыларының үлесі
41
41,5
42
096
Мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Инвестициялық шығындарды өтеуге құқығы бар мемлекеттік-жекеменшік әріптестік жобаларының үлесі
100
100

055
Дополнительное образование для детей и юношества
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля детей, охваченных дополнительным образованием
84,4
84,6
84,6
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля заключенных договоров от выделенного государственного образовательного заказа
100
100
100
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
Доля основных и средних школ, обеспеченных предметными кабинетами физики, химии, биологии, робототехники, STEM
92
Конечный результат:
Доля организаций образования, подлежащих обновлению материально-технической базы от запланированного
100
Доля завершенных капитальных ремонтов и проектно-сметной документации от запланированного
100
081
Дошкольное воспитание и обучение
Целевой индикатор:
Уровень предшкольной подготовки детей
91,1
93,5
93,8
Конечный результат:
Охват детей качественным дошкольным воспитанием и обучением с 2 до 6 лет
97,4
99
100
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля детей, охваченных обязательным средним образованием
100
100
100
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля детей, охваченных бесплатным подвозом до ближайшей школы и обратно в сельской местности
100
100
100
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций образования для детей- сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, усыновленных (удочеренных) казахстанскими гражданами
15
15
15
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, переданных под опеку (попечительство
13
14
15
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля воспитанников организаций образования оставшихся без попечения родителей, переданных патронатным воспитателям
41
41,5
42
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Доля проектов государственно - частного партнерства, которым предусмотрена компенсация инвестиционных затрат
100
100

266
"Қостанай облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Кәсіпкерлікті дамыту және индустриялық-инновациялық қызмет саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Берілген функциялар мен міндеттерді тиімді пайдалану. Өз құзыреті шегінде ағымдағы және болашақтағы стратегиялық даму мақсаттарын шешуге бағытталған мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру.
31,00
31,00
31,00
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
Мақсатты индикатор:
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілеріне берілген гранттар саны
19,00
20,00
21,00
Соңғы нәтиже:
гранттық қаржыландыру түрінде қаржылық қолдау шараларын ұсыну
19,00
20,00
21,00
007
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыру үшін "Даму кәсіпкерлікті дамыту қоры" Акционерлік қоғамына несие беру
Мақсатты индикатор:
"Кәсіпкерлікті дамыту қоры "Даму" Акционерлік қоғамының көмегімен Арқалық қаласындағы, Амангелді және Жангелді аудандарындағы шағын бизнес субъектілеріне несие беру
7,00
Соңғы нәтиже:
несиелік ресурстардың қолжетімділігін арттыру
7,00
010
Кәсіпкерлік субъектілеріне берілген несиелер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
Мақсатты индикатор:
субсидияланған несиелер саны
20,00
20,00
20,00
Соңғы нәтиже:
несиелер бойынша пайыздық мөлшерлеменің бір бөлігін субсидиялау түріндегі қаржылық қолдау шараларын ұсыну
20,00
20,00
20,00
011
Кәсіпкерлік субъектілеріне берілетін несиелерді ішінара кепілдендіру
Мақсатты индикатор:
қолдау көрсетілетін несиелер саны
37,00
40,00
42,00
Соңғы нәтиже:
ішінара несие кепілдігі
37,00
40,00
42,00
021
Туристік қызметті реттеу
Мақсатты индикатор:
Аймақтық туристік экспедицияны, туристік фестивальді ұйымдастыру және жүзеге асыру, аймақтық және халықаралық туристік көрмелерге, форумдар мен жәрмеңкелерге қатысу, жарнамалық және ақпараттық материалдар шығару
5,00
4,00
4,00
Соңғы нәтиже:
Қостанай облысының оң туристік имиджін қалыптастыру, аймақтық, ұлттық және халықаралық нарықтарда туристік мүмкіндіктерді насихаттау және танымал ету
5,00
4,00
4,00
044
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитарлық-гигиеналық нысандарды күтіп ұстауға жұмсайтын шығындарының бір бөлігін субсидиялау
Мақсатты индикатор:
Санитарлық-гигиеналық нысандарды күтіп ұстауға жұмсалатын шығындардың бір бөлігін субсидиялау
11,00
11,00
11,00
Соңғы нәтиже:
санитарлық-гигиеналық нысандарды күтіп ұстау шығындарының бір бөлігін субсидиялауға қабылданған бекітілген өтінімдер саны
11,00
11,00
11,00
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде шараларды іске асыру
Мақсатты индикатор:
Қостанай қаласының индустриалды аймағын басқару компаниясының жұмыс істеуі бойынша қызметтер
1,00
0,00
0,00
Соңғы нәтиже:
Индустриялық аймақ аумағын абаттандыру және күтіп ұстау жұмыстарын жүргізу
1,00
0,00
0,00

266
Государственное учреждение "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
Целевой индикатор:
Эффективное использование возложенных на управление функций и задач. Реализация государственных программ, направленных на решение текущих и перспективных задач стратегического развития, в пределах своей компетенции
31,00
31,00
31,00
005
Поддержка субъектов предпринимательства
Целевой индикатор:
Количество выданных грантов субъектам социального предпринимательства
19,00
20,00
21,00
Конечный результат:
оказание финансовых мер поддержки в форме грантового финансирования
19,00
20,00
21,00
007
Кредитование Акционерного общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
Целевой индикатор:
Кредитование субъектов малого предпринимательства города Аркалык, Амангельдинском и Джангельдинском районах при содействии акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму"
7,00
Конечный результат:
повышение доступности кредитных ресурсов
7,00
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
Целевой индикатор:
количество просубсидированных кредитов
20,00
20,00
20,00
Конечный результат:
оказание финансовых мер поддержки в форме субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам
20,00
20,00
20,00
011
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
Целевой индикатор:
количество поддержанных кредитов
37,00
40,00
42,00
Конечный результат:
частичное гарантирование кредитов
37,00
40,00
42,00
021
Регулирование туристской деятельности
Целевой индикатор:
Организация и проведение областной туристской экспедиции, туристского фестиваля, участие в региональных и международных туристских выставках, форумах и ярмарках, изготовление рекламно- информационного материала
5,00
4,00
4,00
Конечный результат:
Создание позитивного туристского имиджа Костанайской области, продвижение и популяризация туристских возможностей на региональном, республиканском и международных рынках
5,00
4,00
4,00
044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
Целевой индикатор:
Субсидирование части затрат на содержание санитарно-гигиенических узлов
11,00
11,00
11,00
Конечный результат:
количество одобренных заявок, принятых на субсидирование части затрат на содержание санитарно-гигиенических узлов
11,00
11,00
11,00
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
Целевой индикатор:
Услуги по функционированию управляющей компанией индустриальной зоны города Костанай
1,00
0,00
0,00
Конечный результат:
Проведение работ по благоустройству и содержанию территории Индустриальной зоны
1,00
0,00
0,00

268
"Қостанай облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Көлік және коммуникация саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Көлік және коммуникация саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Соңғы нәтиже:
Басқаруды кадрлық деңгейде ұстап тұру
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Мақсатты индикатор:
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесі
90%
92%
94%
Соңғы нәтиже:
Аудандық жолдарды қайта құру
1 жоба
3 жоба
3 жоба
003
Автожолдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Мақсатты индикатор:
Аудандық автомобиль жолдарын күтіп ұстау және ағымдағы жөндеу
Соңғы нәтиже:
жол жағдайынан туындаған жол-көлік оқиғаларының немесе апаттардың санын азайту.

268
Государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникации
Целевой индикатор:
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникации
Конечный результат:
Содержание управления в пределах штатной численности
002
Развитие транспортной инфраструктуры
Целевой индикатор:
Доля автомобильных дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии
90%
92%
94%
Конечный результат:
Реконструкция автомобильных дорог областного значения (проект)
1
3
3
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
Целевой индикатор:
Содержание и текущий ремонт автомобильных дорог областного значения
Конечный результат:
снижение числа дорожно-транспортных происшествий или аварий, вызванных состоянием дорог.

005
Әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық) бағыттар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
Мақсатты индикатор:
қолжетімді тарифтерді қамтамасыз ету және көлік қызметтерін жақсарту
Соңғы нәтиже:
Жылына тасымалданған жолаушылар саны
128679
128679
128679
028
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
Мақсатты индикатор:
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы жолдардың үлесі
90%
92%
94%
Соңғы нәтиже:
Аудандық жолдарды орта мерзімді жөндеу
97,2 км
051
Әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту
Мақсатты индикатор:
Әуежай жұмысын қайта бастау (Арқалық)
1
Соңғы нәтиже:
Қостанай облысының Арқалық қаласындағы әуежайда автономды қазандығы бар терминал құрылысы (I кезең)
1 бірлік
Қостанай облысының Арқалық қаласындағы әуежайда автономды қазандығы бар терминал құрылысы (II кезең)
1 бірлік
Қостанай облысындағы Арқалық әуежайының ұшу-қону жолағын, рульдік жолағын және перронын қайта жаңарту
1 бірлік
113
Төменгі бюджеттерге бағытталған ағымдағы трансферттер
Мақсатты индикатор:
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы ішкі жолдардың үлесін арттыру
60,9%
62,4%
63,9%
Соңғы нәтиже:
Ішкі жолдарды орташа жөндеу (жобалар саны)
77
114
Төменгі деңгейдегі бюджеттерге дамуға арналған мақсатты трансферттер
Мақсатты индикатор:
Жақсы және қанағаттанарлық жағдайдағы ішкі жолдардың үлесін арттыру
60,9%
62,4%
63,9%
Соңғы нәтиже:
Ішкі жолдарды қайта жаңарту (жобалар саны)
2
2
269
"Қостанай облысы әкімдігінің дін істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Жергілікті деңгейде діни қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Дирекцияның қызметін қолдау үшін қажетті штаттық кестелерді сақтау. Мемлекеттік органдар мен діни бірлестіктер арасындағы өзара іс-қимыл (дөңгелек үстелдер, семинарлар, кездесулер, конференциялар және тағы басқа). Діни бірлестіктер өкілдерімен Президенттің Жолдауын, ұлттық мерекелерді және мерейтойлық күндерді насихаттауға арналған дөңгелек үстелдер, кездесулер және басқа да іс-шаралар өткізу.
Соңғы нәтиже:
Діни сенімдер арасындағы төзімділік пен өзара құрметті нығайту. Сарапшылар қауымдастығының діни қызметке қатысуын кеңейту. Діни саладағы теріс көріністерді анықтау және алдын алу. Діни қызметкерлердің діни сауаттылығын арттыру.
005
Аймақтағы діни жағдайды зерттеу және талдау
Мақсатты индикатор:
Діни саладағы ақпараттық-ағартушылық қызметтің тиімділігін арттыру, 2022 жыл - 81,0%, 2023 жыл - 65%, 2024 жыл - 100%.
Соңғы нәтиже:
Діни сауаттылықты арттыруға бағытталған ақпараттық-түсіндіру жұмыстарының саны

005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
Целевой индикатор:
обеспечение доступности уровня тарифов, и улучшение транспортных услуг
Конечный результат:
Перевезенное количество пассажиров в год
128679
128679
128679
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
Целевой индикатор:
Доля автомобильных дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии
90%
92%
94%
Конечный результат:
Средний ремонт дорог областного значения
97,2 км
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
Целевой индикатор:
Возобновление деятельности аэропорта (Аркалык)
1
Конечный результат:
Строительство терминала в аэропорту города Аркалык, Костанайской области, с автономной котельной (I очередь)
1 ед
Строительство терминала в аэропорту города Аркалык, Костанайской области, с автономной котельной (II очередь)
1 ед
Реконструкция взлетно-посадочной полосы, рулежной дорожки и перрона в аэропорту города Аркалык Костанайской области
1 ед
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Увеличение доли внутренних дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии
60,9%
62,4%
63,9%
Конечный результат:
Средний ремонт внутренних дорог (кол-во проектов)
77
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Увеличение доли внутренних дорог в хорошем и удовлетворительном состоянии
60,9%
62,4%
63,9%
Конечный результат:
Реконструкция внутренних дорог (кол-во проектов)
2
2
269
Государственное учреждение "Управление по делам религий акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
Целевой индикатор:
Содержание штатной численности для обеспечения деятельности Управления. Взаимодействие государственных органов и религиозных объединений (круглые столы, семинары, встречи, конференции и др.). Проведение круглых столов, встреч и иных мероприятий, посвященных пропаганде Послания Главы государства, государственным праздникам и памятным датам с представителями религиозных объединений.
Конечный результат:
Укрепление толерантности и взаимоуважения между конфессиями. Расширение участия экспертного сообщества в сфере религиозной деятельности. Выявление и предупреждение негативных проявлений в религиозной сфере. Повышение религиозной грамотности духовенства.
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
Целевой индикатор:
Повышение эффективности информационно-разъяснительных мероприятий в сфере религий, 2022 - 81,0%, 2023-65%, 2024-100%.
Конечный результат:
Количество мероприятий по информационно-разъяснительной деятельности, направленной на повышение религиозной грамотности

279
"Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі
114
Төменгі деңгейдегі бюджеттерге дамуға арналған мақсатты трансферттер
Мақсатты индикатор:
Халықты сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету (%)
100
100
100
Электр желілерінің тозуын азайту
70,3
70,3
70,3
Халықты сапалы сумен жабдықтау қызметтерімен қамтамасыз ету (адам)
6 166
293 640
422 257
Соңғы нәтиже:
Тұрғындарды үздіксіз және сапалы электр энергиясымен қамтамасыз ету
303 743
367 851
004
Елді мекендерді газдандыру
Мақсатты индикатор:
Халықты газбен жабдықтау желілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ету (%)
60,4
60,5
62,6
Соңғы нәтиже:
Халықты (адамдарды) газбен жабдықтау желілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ету
896
17 113
113
Төменгі бюджеттерге бағытталған ағымдағы трансферттер
Мақсатты индикатор:
Елді мекендердің сәулеттік келбетін жақсарту (жобалар)
5
Соңғы нәтиже:
Көп пәтерлі үйлердің (үйлердің) қасбеттері мен шатырларын ағымдағы және күрделі жөндеу арқылы сәулеттік келбетін жақсарту
53
001
Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Соңғы нәтиже:
Департаментке жүктелген функциялар мен міндеттерді тиімді орындау (%)
100
100
100
032
Ауыз сумен жабдықтаудың жалғыз көзі болып табылатын ерекше маңызды топтық және жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз сумен жабдықтау қызметтерінің құнын субсидиялау
Мақсатты индикатор:
Ауылдық елді мекендер халқын қолжетімді бағамен ауыз сумен қамту (%)
60
60
60
Соңғы нәтиже:
Ауыз суды үздіксіз жеткізу, сараланған субсидия мөлшерлемесі бойынша (текше метр)
3 095,4
3 095,4
3 095,4
114
Ауыз сумен жабдықтаудың жалғыз көзі болып табылатын ерекше маңызды топтық және жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз сумен жабдықтау қызметтерінің құнын субсидиялау
Мақсатты индикатор:
Жылумен жабдықтау инфрақұрылымын дамыту (жылу желілерінің тозуын азайту)
45
44
43
Соңғы нәтиже:
Халықты (адамдарды) үздіксіз және сапалы жылумен қамтамасыз ету
124 023
131 299
207 162
282
"Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі
001
Тексеру комиссиясының қызметін қолдау қызметтері
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Қостанай облысында қаржылық тәртіпті нығайту және экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету мақсатында жергілікті бюджет қаражатын, мемлекеттік активтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерін басқару мен пайдалану тиімділігін арттыру
285
"Қостанай облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі

279
Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области"
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Обеспечение доступа населения к качественной питьевой воде (%)
100
100
100
Снижение износа электрических сетей
70,3
70,3
70,3
Обеспечение населения качественными услугами водоснабжения (человек)
6 166
293 640
422 257
Конечный результат:
Обеспечение бесперебойным и качественным электроснабжением (население)
303 743
367 851
004
Газификация населенных пунктов
Целевой индикатор:
Обеспечение доступа населения к сетям газоснабжения (%)
60,4
60,5
62,6
Конечный результат:
Обеспечение населения доступа к сетям газоснабжения (человек)
896
17 113
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
Целевой индикатор:
Улучшение архитектурного обликанаселенных пунктов (проекты)
5
Конечный результат:
Улучшение архитектурного облика за счет текущего и капитального ремонта фасадов и кровли многоквартирных жилых домов (дома)
53
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
Конечный результат:
Эффективное выполнение возложенных на Управление функций и задач (%)
100
100
100
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
Целевой индикатор:
Охват населения сельских населенных пуктов питьевой водой по доступной цене (%)
60
60
60
Конечный результат:
Бесперебойная подача питьевой воды по дифференцированному размеру субсидирования (кубический метр)
3095,4
3 095,4
3 095,4
114
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
Целевой индикатор:
Развитие инфраструктуры теплообеспечения (снижение износа тепловых сетей)
45
44
43
Конечный результат:
Обеспечение бесперебойным и качественным теплоснабжением население (человек)
124 023
131 299
207 162
282
Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Костанайской области"
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Повышение эффективности управления и использования средств местного бюджета, активов государства и субъектов квазигосударственного сектора в целях укрепления финансовой дисциплины и обеспечения экономической стабильности на территории Костанайской области
285
Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта акимата Костанайской области"

719
"Қостанай облысы әкімдігінің ветеринария басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Ветеринария саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Мемлекеттік органның жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оған штаттық шығындар және басқа да пайдалану шығындары кіреді. Ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты әзірлеу мен жетілдіруге ықпал ету. Мемлекеттік саясаттың іске асырылуын бақылауды қамтамасыз ету және мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби дағдыларын арттыру.
Соңғы нәтиже:
әкімшілік аппаратты штаттық деңгейде ұстау, ILS дерекқорын жүргізу және қызмет көрсету
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, қайта жаңартуды ұйымдастыру және оларды күтіп ұстауды қамтамасыз ету
Мақсатты индикатор:
мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды және қайта жаңартуды ұйымдастырады және оларды күтіп ұстауды қамтамасыз етеді
Соңғы нәтиже:
Қостанай облысында 3 мал қорымын толық қамтамасыз ету (2026 жылдың 12 айында) және 26 қоқыс жағу пешін, мал қорымын (биотермиялық шұңқыр) салу
009
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
Мақсатты индикатор:
ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастырады
Соңғы нәтиже:
Жұқпалы аурулардың алдын алу және таралуы, сондай-ақ эпизоотиялық әл-ауқатты қамтамасыз ету үшін ауру ауыл шаруашылығы жануарларын санитарлық союға уақтылы жеткізу
011
Жануарлар мен адамдардың денсаулығына қауіп төндіретін, бейтараптандырылған (дезинфекцияланған) және өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
Мақсатты индикатор:
Қостанай облысында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже:
жануарлар мен адамдардың денсаулығына қауіп төндіретін, жойылмай бейтараптандырылған (дезинфекцияланған) және өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының алдын алу және диагностикалау бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
Мақсатты индикатор:
жануарлардың энзоотиялық ауруларының алдын алу және диагностикалау.
Соңғы нәтиже:
Халықаралық стандарттарға сәйкес сертификатталған ветеринариялық препараттарды қолдана отырып, жануарлардың аса қауіпті ауруларына диагностикалық зерттеулер жүргізу. Халықаралық стандарттарға сәйкес сертификатталған иммунопрофилактикалық ветеринариялық препараттармен жануарлардың аса қауіпті ауруларына қарсы иммундау.
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын анықтау бойынша іс-шаралар өткізу
Мақсатты индикатор:
Ауыл шаруашылығы жануарларын есепке алуды, жануарлар мен адамдардың денсаулығына ерекше қауіп төндіретін жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже:
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру бойынша уақтылы және тиімді жұмыс жүргізу (жануарға таңбалау және таңбалау арқылы жеке нөмір беру)

719
Государственное учреждение "Управление ветеринарии акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
Целевой индикатор:
обеспечение функционирования государственного учреждения, в котором предусмотрены расходы, связанные с содержанием аппарата, другие текущие затраты. Содействие развитию и совершенствованию государственной политики в сфере ветеринарии. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики, повышение профессионального уровня государственных служащих.
Конечный результат:
содержание аппарата управления в пределах штатной численности, содержание и обслуживание базы идентификационного сельскохозяйственного животного
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
Целевой индикатор:
организует строительство, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечивает их содержание
Конечный результат:
полное обеспечение 3-х скотомогильников Костанайской области (на 12 месяцев 2026 года) и 26-ти инсинераторов, строительство скотомогильника (биотермическая яма)
009
Организация санитарного убоя больных животных
Целевой индикатор:
осуществляет организацию санитарного убоя больных животных
Конечный результат:
Своевременная сдача больных сельскохозяйственных животных на санитарный убой для предупреждения и распространения инфекционного заболевания и обеспечения эпизоотического благополучия
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
Целевой индикатор:
обеспечение ветеринарно-санитарной безопасности на территории Костанайской области.
Конечный результат:
возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
Целевой индикатор:
профилактика и диагностика энзоотических болезней животных.
Конечный результат:
проведение диагностических исследований на особо опасные болезни животных с использованием сертифицированных по международному стандарту ветеринарных препаратов. Иммунизация против особо опасных болезней животных иммунопрофилактическими ветеринарными препаратами, сертифицированными по международному стандарту
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
Целевой индикатор:
обеспечение учҰта сельскохозяйственных животных, безопасности продукции и сырья животного происхождения, предоставляющих особую опасность для здоровья животных и человека.
Конечный результат:
проведение своевременной и эффективной работы по идентификации сельскохозяйственных животных (присвоение индивидуального номера животному путем биркования и таврения)

014
Эпидемияға қарсы шараларды жүргізу
Мақсатты индикатор:
эпидемияға қарсы шараларды жүзеге асыру (қан алу, вакцинация)
Соңғы нәтиже:
Қостанай облысында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жануарлар мен адамдарға ортақ аса қауіпті ауруларға қарсы тұрақты иммунитетті дамыту үшін қан алу және вакцинациялау. I және II топтағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істейтін бағынысты ұйымдарға ветеринариялық қызметтер көрсету.
015
Ведомстволық бағынысты мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығындары
Мақсатты индикатор:
Модульдік ветеринариялық станцияларды, мал қорымдарын және бағынысты ұйымдар үшін бөлімшелері бар ветеринариялық станцияларды сатып алу
Соңғы нәтиже:
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық жарақтандырылуы
028
Ветеринариялық препараттарды уақытша сақтау орнына тасымалдау қызметтері
Мақсатты индикатор:
ветеринариялық препараттарды белгіленген жерге жеткізу
Соңғы нәтиже:
Жеткізу қажеттілігі туралы хабарлама туындаған сәттен бастап Астана, Ақтөбе және Алматы қалаларындағы негізгі қоймалардан Қостанай облысының аймақтарына белгіленген мерзім ішінде жануарлардың аса қауіпті ауруларына қарсы ветеринариялық препараттарды уақтылы тасымалдау.
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының алдын алу және диагностикалау үшін ветеринариялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу, олардың алдын алу және диагностикалау бойынша қызметтер, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
Мақсатты индикатор:
Қостанай облысында бекітілген тізімге сәйкес жануарлардың энзоотиялық ауруларының алдын алу және диагностикалау.
Соңғы нәтиже:
жануарлардың энзоотиялық ауруларына қарсы иммунопрофилактикалық ветеринариялық препараттарды сатып алу

014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
Целевой индикатор:
проведение противоэпизоотических мероприятий (взятие крови, вакцинация)
Конечный результат:
Взятие крови и вакцинации для обеспечения ветеринарно- санитарной безопасности Костанайской области с выработкой стойкого иммунитета против особо опасных болезней общих для животных и человека. Обеспечение ветеринарной деятельности подведомственных организаций -работающих с патогенными биологическими агентами І и ІІ групп.
015
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
Целевой индикатор:
приобретение модульных ветстанций, скотомогильников, ветпунктов с расколами для подведомственных организаций
Конечный результат:
Материально-техническое оснащение подведомственных государственных учреждений
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
Целевой индикатор:
доставка ветеринарных препаратов до мест их назначения
Конечный результат:
Своевременная транспортировка ветеринарных препаратов против особо-опасных заболеваний животных, в течение определенного периода, из основных складов в городах Астана, Актобе и Алматы по регионам Костанайской области с момента оповещения о возникновении необходимости доставки.
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
Целевой индикатор:
профилактика и диагностика энзоотических болезней животных согласно утвержденному перечню на территории Костанайской области.
Конечный результат:
закуп иммунопрофилактических ветеринарных препаратов для проведения иммунизации против энзоотических болезней животных

031
"Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруге арналған ветеринариялық өнімдер мен атрибуттарды, жануарларға арналған ветеринариялық паспорттарды орталықтандырылған сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)"
Мақсатты индикатор:
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруге арналған ветеринариялық өнімдер мен атрибуттарды сатып алу.
Соңғы нәтиже:
Қостанай облысында ауыл шаруашылығы жануарларын уақтылы сәйкестендіру

031
"Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)"
Целевой индикатор:
Приобретение изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных.
Конечный результат:
Своевременное проведение идентификации сельскохозяйственных животных Костанайской области

724
"Қостанай облысы әкімдігінің мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Мақсатты индикатор:
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы департаментінің өзіне жүктелген функцияларды барынша тиімді орындауға қол жеткізу жөніндегі қызметін қамтамасыз ету
Соңғы нәтиже:
Басқаруға жүктелген функциялар мен міндеттерді тиімді орындау.

724
Государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности Управления государственного архитектурно-строительного контроля для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на него функций
Конечный результат:
Эффективное выполнение возложенных на управление функций и задач.

739
"Қостанай облысы әкімдігінің ақпараттық технологиялар, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Ақпараттық технологиялар, мемлекеттік қызметтерді көрсету және мұрағат ісін басқару саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
IT экожүйесін дамытуға бағытталған іс-шаралар саны
25
003
Мұрағат қорларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Мақсатты индикатор:
Соңғы нәтиже:
Сақтау жағдайларын жақсарту және мемлекет пен қоғамның құжаттық ретроспективті ақпаратпен қажеттіліктерін қанағаттандыру, азаматтарды мұрағаттық материалдармен қамтамасыз ету арқылы олардың хабардарлық деңгейін арттыру
99,9%
99,9%
99,9%
741
"Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және жергілікті деңгейде жер қатынастарын реттеу қызметтері
Мақсатты индикатор:
Ауыл шаруашылығы және жер қатынастары департаментінің өз функцияларын барынша тиімді орындау үшін жұмыс істеуін қамтамасыз ету. Агроөнеркәсіптік кешеннің бәсекеге қабілеттілігін ішкі нарық сұранысын қанағаттандыру және экспорттық ресурстарды қалыптастыру үшін қажетті дәрежеде арттыру.
Соңғы нәтиже:
Тағайындалған функцияларды 100% орындау үшін әкімшілік аппаратты штаттық деңгей шегінде ұстап тұру
59
59
59
002
Тұқым шаруашылығын дамытуға арналған субсидиялар
Мақсатты индикатор:
Қостанай облысында азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және отандық өнімдердің ұлттық бәсекеге қабілеттілік артықшылықтарын дамыту
Соңғы нәтиже:
Ауыл шаруашылығы өндірушілерінің егу үшін элиталық тұқымдар мен бірінші репродукциялы және бірінші буын будандарының тұқымдарын сатып алу шығындарын ішінара өтеу үшін тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау, егу үшін элиталық тұқымдар сатып алу үшін тұқым шаруашылықтары, егу үшін түпнұсқа тұқымдар сатып алу үшін элиталық тұқым шаруашылықтары, егу кезінде жоғары репродукциялы тұқымдарды (үшіншісіне дейін және оны қоса алғанда) пайдалану үлесі кемінде 100%-ды құрауы тиіс.
24 215.1
24 931.1
27 553.1
005
Зиянды және ерекше қауіпті зиянкестер мен карантиндік объектілердің экономикалық шегінен жоғары популяциясы бар пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
Мақсатты индикатор:
ауыл шаруашылығында өндіріс факторларының экономикалық қолжетімділігін арттыру
Соңғы нәтиже:
Зиянды және карантиндік объектілердің экономикалық шегінен асатын зиянды және аса қауіпті зиянкестерге қарсы өңдеуге арналған отандық ауыл шаруашылығы өндірушілері (ауыл шаруашылығы кооперативтері) үшін пестицидтер мен биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын төмендету.
2 604,40

739
Государственное учреждение "Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг, управления архивным делом
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Количество мероприятий, направленные на развитие IT -экосистемы
25
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
Целевой индикатор:
Конечный результат:
Улучшение условий хранения и удовлетворение потребностей государства и общества документной ретроспективной информацией, повышение уровня информированности граждан путем обеспечения их архивными материалами
99,9%
99,9%
99,9%
741
Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности аппарата Управления сельского хозяйства и земельных отношений для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на него функций. Рост конкурентоспособности агропромышленного комплекса в объемах, достаточных для покрытия потребности внутреннего рынка и формирования экспортных ресурсов
Конечный результат:
Содержание аппарата управления в пределах со штатной численностью для выполнения возложенных функций на 100%
59
59
59
002
Субсидирование развития семеноводства
Целевой индикатор:
обеспечение продовольственной безопасности Костанайской области и развитие национальных конкурентных преимуществ отечественной продукции
Конечный результат:
Субсидирование развития семеноводства на частичное возмещение затрат за приобретение для посева элитных семян и семян I репродукции и гибридов первого поколения сельскохозяйственным товаропроизводителям, семеноводческим хозяйствам за приобретение на посев элитных семян, элитно-семеноводческим хозяйствам за приобретение на посев оригинальных семян, удельный вес использования в посевах семян высших репродукций (до третьей включительно) не менее 100%.
24 215,1
24 931,1
27 553,1
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
Целевой индикатор:
повышение экономической доступности факторов производства в сельском хозяйстве
Конечный результат:
Удешевление отечественным сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов.
2604,4

2 739,7
2 823,6
008
Басымдық дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялау
Мақсатты индикатор:
Басымдық дақылдар (қарақұмық, майлы тұқымдар) өндірісін дамытуды субсидиялау.
Соңғы нәтиже:
50
52,6
55,3
ауыл шаруашылығы өндірушілеріне майлы дақылдар мен қарақұмық жармасын өңдеу зауыттарына сатуды қолдау
3,8
3,9
4
018
Пестицидтерді (улы химикаттар) бейтараптандыру
Мақсатты индикатор:
433,0
331,0
348,0
Пестицидтердің (улы химикаттар) адам денсаулығына және қоршаған ортаға зиянды әсерінің алдын алу.
Соңғы нәтиже:
Қолданылмайтын пестицидтер (улы химикаттар) мен минералды тыңайтқыштар көлемін 100%-ға азайту.
3,3
2,2
1,9
045
Басымдық дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялау
Мақсатты индикатор:
258,0
258,0
258,0
Ұлттық стандарттармен белгіленген барлық көрсеткіштер бойынша қолданыстағы ұлттық стандарттарға сәйкес тұқым сапасына сараптама жүргізу (толық талдау).
Соңғы нәтиже:
Мемлекеттік қызмет алушылардың қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған үлесі 100% құрайды.
86000
86000
86000
046
Тракторларды, тіркемелерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу
Мақсатты индикатор:
Тракторларды мемлекеттік тіркеу және есепке алу.
Соңғы нәтиже:
Зиянды және карантиндік объектілер бойынша экономикалық шекті деңгейден 100% жоғары тракторларды мемлекеттік тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыру.
8610 2796 5348 1091
8610 2796 5348 1091
8610 2796 5348 1091
047
Тыңайтқыштардың құнын субсидиялау (органикалық тыңайтқыштардан басқа)
Мақсатты индикатор:
ауыл шаруашылығындағы өндіріс факторларының экономикалық қолжетімділігін арттыру;
Соңғы нәтиже:
2028 жылы субсидияланатын минералды тыңайтқыштарды пайдалану көлемін 44 583,6 тоннаға дейін арттыру. Зиянды және карантиндік нысандардың экономикалық шегі.
40 417,5
42 574.11
44 583,63
050
Агроөнеркәсіп кешеніндегі субъектінің инвестициялық қызмет барысында шеккен шығындарының бір бөлігін өтеу
Мақсатты индикатор:
капитал сыйымдылығын төмендету және инвестициялардың кірістілігін арттыру арқылы агроөнеркәсіптік кешеннің басым салаларында (секторларында) инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің қолжетімділігін арттыру
Соңғы нәтиже:
2028 жылы субсидияланатын минералды тыңайтқыштарды пайдалану көлемін 44 583,6 тоннаға дейін арттыру. Зиянды және карантиндік нысандардың экономикалық шегі.
1 967
2 187
2 349
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне берілетін несиелерге кепілдік беру және сақтандыру шеңберіндегі субсидиялар
Мақсатты индикатор:
қарыз алушылардың жеке қаржы институттары алдындағы міндеттемелерін орындауына кепілдік беру арқылы агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін қаржылық қызметтердің қолжетімділігін және қаржыландырудың қолжетімділігін арттыру
Соңғы нәтиже:

2 739,7
2 823,6
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
Целевой индикатор:
Субсидирование развития производства приоритетных культур (гречиха, масличные культуры).
Конечный результат:
50
52,6
55,3
поддержка сельхозпроизводителей за реализацию маслосемян и гречихи на перерабатывающие заводы
3,8
3,9
4
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
Целевой индикатор:
433,0
331,0
348,0
Предотвращение вредного воздействия пестицидов (ядохимикатов) на здоровье человека и окружающую среду.
Конечный результат:
Снижение объемов непригодных к применению к использованию пестицидов (ядохимикатов) и минеральных удобрений на 100%.
3,3
2,2
1,9
045
Субсидирование развития производства приоритетных культур
Целевой индикатор:
258,0
258,0
258,0
Проведение экспертизы качества семян в соответствии с действующими национальными стандартами по всем показателям, установленным национальными стандартами (полный анализ).
Конечный результат:
Доля получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги-100%.
86000
86000
86000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
Целевой индикатор:
Государственный учет и регистрация тракторов.
Конечный результат:
Осуществление государственного учета и регистрация тракторов на 100%. экономического порога вредоносности и карантинных объектов.
8610 2796 5348 1091
8610 2796 5348 1091
8610 2796 5348 1091
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
Целевой индикатор:
повышение экономической доступности факторов производства в сельском хозяйстве;
Конечный результат:
увеличение объемов применения субсидируемых минеральных удобрений в 2028 году до 44 583,6 тонн. экономического порога вредоносности и карантинных объектов.
40 417,5
42 574,11
44 583,63
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Целевой индикатор:
повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов в приоритетных направлениях (секторах) АПК путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций
Конечный результат:
увеличение объемов применения субсидируемых минеральных удобрений в 2028 году до 44 583,6 тонн. экономического порога вредоносности и карантинных объектов.
1 967
2 187
2 349
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
Целевой индикатор:
повышение доступности финансовых услуг, доступности финансирования субъектов агропромышленного комплекса через гарантирование исполнения обязательств заемщиков перед частными финансовыми организациями
Конечный результат:

кепілдік сомасы басым инвестициялық жобалар үшін берілген несие сомасының 85%-ынан аспайды және басқа инвестициялық жобалар үшін 50%-ынан аспайды.
1
1
1
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру
Мақсатты индикатор:
Мал шаруашылығын дамыту, мал өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру.
Соңғы нәтиже:
Асыл тұқымды жас ірі қара мал, жылқы, шошқа және қой сатып алуға субсидиялар. Ауыл шаруашылығы жануарларына жасанды ұрықтандыру қызметтерін көрсетушілердің шығындарын өтеу. Құс еті мен сүтін өндіруге субсидиялар.
4 500
5 100
6 500
14 400
15 100
15 500
96 514
98 000
102 000
10 150
11 000
12 500
300
350
400
3300
3 500
4 000
10
15
20
45
50
60
056
Ауыл шаруашылығы жануарларын, техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алуға арналған несиелер мен лизинг бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
Мақсатты индикатор:
қарыз алушылардың жеке қаржы институттары алдындағы міндеттемелерін орындауына кепілдік беру арқылы агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін қаржылық қызметтердің қолжетімділігін және қаржыландырудың қолжетімділігін арттыру
Соңғы нәтиже:
2370
2500
1907
2026 жылы ауыл шаруашылығы субъектілерінің пайыздық мөлшерлемелерін субсидиялау бағдарламасы бойынша тартылған несие қаражатының көлемі 53 625 382 мың теңгені құрайды. Ауыл шаруашылығы субъектілеріне мемлекеттік қолдау ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықтарды сатып алуға арналған несиелер мен лизинг бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау арқылы жүзеге асырылады.
057
Мал шаруашылығы саласында терең өңделген өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін сатып алуға өңдеу кәсіпорындарының шығындарын субсидиялау
Мақсатты индикатор:
Сары май мен ірімшік (қатты) өндіру үшін сүттің экономикалық қолжетімділігін арттыру.
Соңғы нәтиже:
575,5
604
634,2
Сары май өндіруге субсидиялар: 2026 жылы - 575,5 тонна, 2027 жылы - 604,0 тонна, 2028 жылы - 634,2 тонна; ірімшік (қатты) өндіруге субсидиялар: 2026 жылы - 43,0 тонна, 2027 жылы - 46,0 тонна, 2028 жылы - 48,4 тонна.
43
46
48,4
043
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне берілетін несиелерге кепілдік беру және сақтандыру шеңберіндегі субсидиялар
Мақсатты индикатор:
капитал сыйымдылығын төмендету және инвестициялардың кірістілігін арттыру арқылы агроөнеркәсіптік кешеннің басым салаларында (секторларында) инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің қолжетімділігін арттыру.
Соңғы нәтиже:

размер гарантии не более 85% по приоритетным инвестиционным проектам и не более 50% по остальным направлениям инвестиционных проектов от суммы выданного кредита.
1
1
1
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Целевой индикатор:
Развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
Конечный результат:
Субсидирование приобретения племенного молодняка крупного рогатого скота, лошадей, свиней, овец. Возмещение затрат поставщикам услуг по искусственному осеменению сельскохозяйственных животных. Субсидирование стоимости производства мяса птицы, молока
4 500
5 100
6 500
14 400
15 100
15 500
96 514
98 000
102000
10 150
11 000
12 500
300
350
400
3300
3 500
4 000
10
15
20
45
50
60
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
Целевой индикатор:
повышение доступности финансовых услуг, доступности финансирования субъектов агропромышленного комплекса через гарантирование исполнения обязательств заемщиков перед частными финансовыми организациями
Конечный результат:
2370
2500
1907
Объем кредитных средств, привлеченных в рамках программы субсидирования ставок вознаграждения субъектов агропромышленного комплекса в 2026 году – 53 625 382 тысяч тенге. Осуществление государственной поддержки субъектов агропромышленного комплекса путҰм субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования.
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
Целевой индикатор:
Повышение экономической доступности молока для производства сливочного масла и сыров (твердых).
Конечный результат:
575,5
604
634,2
Субсидирование производства сливочного масла: в 2026 году – 575,5 тонн, в 2027 году – 604,0 тонн, в 2028 году – 634,2; субсидирование производства сыров (твердых): в 2026 году – 43,0 тонн, в 2027 году – 46,0 тонн, в 2028 году – 48,4.
43
46
48,4
043
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
Целевой индикатор:
повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов в приоритетных направлениях (секторах) агропромышленного комплекса путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций.
Конечный результат:

Ауыл шаруашылығы субъектілеріне арналған инвестициялық субсидиялар бағдарламасы аясында тартылған инвестициялар көлемі 2026 жылы 800 696,0 мың теңгені, 2027 жылы – 800 696,0 мың теңгені, 2028 жылы – 800 696,0 мың теңгені құрайды.
5
15
15
752
"Қостанай облысының қоғамдық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Әлеуметтік даму саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Басқару аппаратының өзіне жүктелген функцияларды орындауда максималды тиімділікке қол жеткізу үшін оның қызметін қамтамасыз ету.
100
100
100
Соңғы нәтиже:
Тағайындалған функциялар мен міндеттерді тиімді орындау.
100
100
100
Азаматтық қоғам институттарына (Үкіметтік емес ұйым) сенім деңгейі
35
40
40
006
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды жүзеге асыру
Мақсатты индикатор:
Жастарды тиімді жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
100
100
100
Соңғы нәтиже:
14 жастан 35 жасқа дейінгі халықтың мемлекеттік жастар саясатының жүзеге асырылуына қанағаттану деңгейі: сауалнамаға қатысқан 400 хатшының ішінде
82
82
82
009
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Мақсатты индикатор:
100
100
100
Мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру тиімділігін және аймақтық БАҚ-тың, соның ішінде "Қостанай таңы" газетінің редакциялық алқасының бәсекеге қабілеттілігін арттыру.
100
100
100
Жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жұмысындағы ынтымақтастықтың тиімді тетігін құру, жергілікті атқарушы органдар мен бұқаралық ақпарат құралдары (арасындағы тиімді өзара іс-қимыл үшін жағдайлар жасау.
100
100
100
Соңғы нәтиже:
Ақпараттық-насихаттық қызметтің нәтижелері бойынша бағдарламалық құжаттар мен мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары туралы қоғамның хабардар болу деңгейі
60
60
60
Аймақтық брифингтерді ұйымдастыру және өткізу
70
70
70
012
"Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" Акционерлік қоғамы "Отбасы банкі" алдын ала және аралық тұрғын үй несиелерін беру үшін бюджеттік несие беру
Мақсатты индикатор:
"Жас шаңырақ" бағдарламасы бойынша жеңілдікпен несие беру арқылы жас мамандарға тұрғын үй алуға көмек көрсету
90
Соңғы нәтиже:
"Жас шаңырақ" бағдарламасы бойынша жеңілдікпен несие беру арқылы жас мамандарға тұрғын үй алуға көмек көрсету
90
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
Мақсатты индикатор:
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
1
1
1
Соңғы нәтиже:
Аймақтық бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жаңалықтар телебағдарламаларын тарату үшін ым тіліне аударма жасау
1
1
1

Объем инвестиций, привлеченных в рамках программы инвестиционного субсидирования субъектов агропромышленного комплекса в 2026 году – 800 696,0 тысяч тенге, 2027 году – 800 696,0 тысяч тенге в 2028 году – 800 696,0 тысяч тенге,
5
15
15
752
Государственное учреждение "Управление общественного развития области Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности аппарата управления для достижения максимального эффективного выполнения возложенных на него функций.
100
100
100
Конечный результат:
Эффективное выполнение возложенных функций и задач.
100
100
100
Уровень доверия к институтам гражданского общества (Неправительственная организация)
35
40
40
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
Целевой индикатор:
Обеспечение эффективной занятости молодежи
100
100
100
Конечный результат:
Уровень удовлетворенности населения в возрасте от 14 до 35 лет реализацией государственной молодежной политикой: из 400 опрошенных корреспондентов
82
82
82
009
Услуги по проведению государственной информационной политики
Целевой индикатор:
100
100
100
Повышение эффективности реализации государственной информационной политики и конкурентоспособности региональных средств массовой информации, в том числе товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қостанай таңы".
100
100
100
Создание эффективного механизма кооперации информационной работы местных исполнительных органов, условий для эффективного взаимодействия местных исполнительных органов и средств массовой информации.
100
100
100
Конечный результат:
Уровень информированности населения о программных документах и основных направлениях государственной политики по результатам проведения информационно-пропагандистских мероприятий
60
60
60
Организация и проведение региональных брифингов
70
70
70
012
Бюджетное кредитование Акционерного общество "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
Целевой индикатор:
Содействие молодым специалистам в приобретении жилья в рамках льготного кредитования по программе "Жас шанырақ"
90
Конечный результат:
Содействие молодым специалистам в приобретении жилья в рамках льготного кредитования по программе "Жас шанырақ"
90
050
Обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
Целевой индикатор:
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов
1
1
1
Конечный результат:
Обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач через региональные средства массовой информации
1
1
1

075
Облыстағы Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қолдау
Мақсатты индикатор:
Қостанай облысы әкімдігінің Қоғамдық даму департаментінің "Қоғамдық келісім" мемлекеттік мемлекеттік мекемесінің жұмыс істеуін ұйымдастырушылық, қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыз етудің тиімді жүйесін құру.
100
100
100
Соңғы нәтиже:
Облыстық Ассамблеяның мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізуге бағытталған бұқаралық қоғамдық-саяси, мәдени, ғылыми және басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
38
38
38
773
"Қостанай облысы әкімдігінің жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы" мемлекеттік мекемесі
001
Жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
Мақсатты индикатор:
Басқарманың штаттық қызметкерлерінің жұмысын қамтамасыз ету
20
20
20
Департамент қызметкерлерінің қайта даярлаудан және біліктілігін арттырудан өткен саны
10
10
10
Соңғы нәтиже:
Дирекция қызметкерлерінің кәсіби біліктілігін арттыру. Мемлекеттік сатып алудың тиімділігін арттыру.

075
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
Целевой индикатор:
Создание эффективной системы организационно - финансового и материально - технического обеспечения функционирования Коммунального государственного учреждения "Қоғамдық келісім" Управления общественного развития акимата Костанайской области.
100
100
100
Конечный результат:
Организация и проведение массовых общественно-политических, культурно-массовых, научных и иных мероприятий, направленных на реализацию целей и задач областной Ассамблеи
38
38
38
773
Государственное учреждение "Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне акимата Костанайской области"
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
Целевой индикатор:
Обеспечение деятельности штатной численности сотрудников Управления
20
20
20
Количество сотрудников Управления прошедших переподготовку и повышение квалификации
10
10
10
Конечный результат:
Повышение профессионального уровня сотрудников Управления. Повышение эффективности государственных закупок.