Мәслихаттың 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 185 "Қостанай облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2025 жылғы 5 желтоқсандағы № 261 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 185 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 520 315 545,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 29 659 880,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8 417 564,9 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 46 986,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 482 191 114,1 мың теңге;
2) шығындар – 526 836 277,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 32 098 126,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 41 628 102,6 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 529 976,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 473 270,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 40 092 129,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40 092 129,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
Келісілді
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________________ И. Амирбеков
2025 жылғы "___" _______________
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 17 декабря 2024 года № 185 "Об областном бюджете Костанайской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 5 декабря 2025 года № 261
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2025-2027 годы" от 17 декабря 2024 года № 185 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 520 315 545,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 659 880,3 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 8 417 564,9 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 986,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 482 191 114,1 тысячи тенге;
2) затраты – 526 836 277,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 098 126,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 628 102,6 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 529 976,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 473 270,2 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 40 092 129,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40 092 129,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Согласовано
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области"
___________________ И. Амирбеков
"___" _________________ 2025 года
Приложение 1
к решению маслихата

2 031 234,2
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 399 711,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
817 458,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 476 266,6
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 263 161,2
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
18 356,8
078
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
8 043,2
261
Облыстың білім басқармасы
1 998 297,7
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 512 953,9
037
Әлеуметтік сауықтандыру
165 896,7
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
319 447,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
126 176,7
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
126 176,7
2
Әлеуметтiк көмек
4 758 251,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 758 251,7
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
94 094,1
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 664 157,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 836 064,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 809 784,8
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
368 455,7
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 651,2
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
231,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
85 058,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
97 942,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу

2 031 234,2
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 399 711,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
817 458,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 476 266,6
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 263 161,2
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
18 356,8
078
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
8 043,2
261
Управление образования области
1 998 297,7
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 512 953,9
037
Социальная реабилитация
165 896,7
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
319 447,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
126 176,7
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
126 176,7
2
Социальная помощь
4 758 251,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 758 251,7
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
94 094,1
068
Программа занятости
4 664 157,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 836 064,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 809 784,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
368 455,7
007
Капитальные расходы государственного органа
3 651,2
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
231,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
85 058,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
97 942,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи

102 480,9
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
33 069,8
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
31 202,3
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6 560,3
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
234 578,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
158 094,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 513 236,3
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
450 860,6
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
7 777,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
40 024,7
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 915,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
41 200 042,1
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 662 869,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 702 700,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 189 306,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
41,8
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
238 815,4
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
32 123,4
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 085 038,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
14 793 787,5
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 700 000,0

102 480,9
009
Организация санитарного убоя больных животных
33 069,8
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
31 202,3
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
6 560,3
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
234 578,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
158 094,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 513 236,3
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
450 860,6
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
7 777,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
40 024,7
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 915,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
41 200 042,1
002
Субсидирование развития семеноводства
2 662 869,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 702 700,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 189 306,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
41,8
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
238 815,4
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
32 123,4
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 085 038,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
14 793 787,5
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 700 000,0

826 000,0
739
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
1 446 577,0
001
Жергілікті деңгейде ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету, архив ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
505 072,0
003
Архив қорының сақталуын қамтамасыз ету
941 505,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
759 062,0
009
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
759 062,0
4
Туризм
27 243,0
266
Облыстың кәсiпкерлiк және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
27 243,0
021
Туристік қызметті реттеу
11 249,0
044
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау
15 994,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
545 256,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
545 256,0
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
300 278,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
110 678,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
134 300,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 721 649,7
1
Ауыл шаруашылығы
46 334 915,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 537 075,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
386 319,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
128 168,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
36 124,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
25 203,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
220 886,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
127 468,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 506 216,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
11 853,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
94 838,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
43 797 840,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 796 012,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау

826 000,0
739
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
1 446 577,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информатизации, оказания государственных услуг, управления архивным делом
505 072,0
003
Обеспечение сохранности архивного фонда
941 505,0
752
Управление общественного развития области
759 062,0
009
Услуги по проведению государственной информационной политики
759 062,0
4
Туризм
27 243,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
27 243,0
021
Регулирование туристской деятельности
11 249,0
044
Субсидирование части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно-гигиенических узлов
15 994,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
545 256,0
752
Управление общественного развития области
545 256,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
300 278,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
110 678,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
134 300,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 721 649,7
1
Сельское хозяйство
46 334 915,0
719
Управление ветеринарии области
2 537 075,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
386 319,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
128 168,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
36 124,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
25 203,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
220 886,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
127 468,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 506 216,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
11 853,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
94 838,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
43 797 840,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 796 012,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов