Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/139 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 қарашадағы № 36/193 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №25/139 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №205310 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 475 457,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 009 508,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 75 175,5,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 129 169,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 9 261 604,2 мың теңге;
2) шығындар – 24 035 046,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 250 978,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 538 684,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 287 705,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 810 568,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 810 568,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 538 684,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 288 809,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 560 693,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 37 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 37,3 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 25/139 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 19 ноября 2025 года № 36/193
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года №25/139 "О районном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №205310) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 20 475 457,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 009 508,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 75 175,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 129 169,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 261 604,2 тысячи тенге;
2)затраты – 24 035 046,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 250 978,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –538 684,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 287 705,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 810 568,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
3 810 568,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2 538 684,0 тысячи тенге;
погашение займов – 288 809,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 560 693,1 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2025 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 37 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 37,3 процентов.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:

"4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 9 235 788,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"4. Учесть, что в районный бюджет на 2025 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 9 235 788,0 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 5 указанного решения исключить;
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

76 619,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 629,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 080 703,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
23 259,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
23 259,0
02
Қорғаныс
51 809,0
1
Әскери мұқтаждар
51 809,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
51 809,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
51 809,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
207 524,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
207 524,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
207 524,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
207 524,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 565 385,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
432 512,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
432 512,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
432 512,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 743 770,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 743 770,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51 752,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 366,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
905 934,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 355,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
150 918,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 618 445,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
389 103,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
388 329,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 526,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

76 619,3
015
Капитальные расходы государственного органа
1 629,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 080 703,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
23 259,0
040
Развитие объектов государственных органов
23 259,0
02
Оборона
51 809,0
1
Военные нужды
51 809,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
51 809,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
51 809,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
207 524,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
207 524,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
207 524,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
207 524,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 565 385,0
1
Социальное обеспечение
432 512,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
432 512,0
005
Государственная адресная социальная помощь
432 512,0
2
Социальная помощь
2 743 770,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 743 770,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51 752,0
006
Оказание жилищной помощи
1 366,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
905 934,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 355,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
150 918,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 618 445,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
389 103,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
388 329,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76 526,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат