Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр, Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша 2025 - 2030 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 тамыздағы № 33/180 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8, 13 баптарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" № 263 бұйрығына сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр, Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша 2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары, осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы аудандық мәслихатының төрағасы Б. Билялов
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2025 жылғы 13 тамыздағы
№33/180 шешімімен бекітілді
Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 4-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
2-тарау. Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
3. Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескеріледі:
1) осы Жоспарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыру кезінде жерлердің болуы, олардың санаттар, жер учаскелерінің меншік иелері, жер пайдаланушылар мен алқаптар бойынша бөлінуі туралы ресми статистикалық ақпарат және мемлекеттік жер кадастры ақпараттық жүйесінен алынған мәліметтер пайдаланылады;
2) осы Жоспарға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыру кезінде "Қазақстан Республикасы табиғи жем-шөп алқаптарының ірі масштабты (1:1000 – 1:100000) геоботаникалық іздестірулерін жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 3 қазандағы № 314 бұйрығына сәйкес жүргізілетін жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау нәтижелері пайдаланылады;

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по селу Баянды Мунайлинского района и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе на 2025 - 2030 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 13 августа 2025 года № 33/180
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьями 8, 13 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" и приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 263 "Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию" Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе и села Баянды Мунайлинского района на 2025-2030 годы, согласно приложениям к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Мунайлинского районного маслихата Б. Билялов
Утвержден решением
Мунайлинского районного маслихата
От 13 августа 2025 года №33/180
Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по селу Баянды Мунайлинского района и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе на 2025-2030 годы Глава 1. Общие положения
1. Настоящий план по управлению пастбищами и их использованию (далее – План) разработан в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" (далее – Закон) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
Глава 2. План по управлению пастбищами и их использованию
3. При разработке Плана учитываются:
1) данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану.
При формировании данных, указанных в части первой настоящего подпункта, используются официальная статистическая информация о наличии земель и распределении их по категориям, собственникам земельных участков, землепользователям и угодьям и сведения из информационной системы государственного земельного кадастра;
2) сведения геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 2 к настоящему Плану.
При формировании сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, используются результаты геоботанического обследования пастбищ, проводимого в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 октября 2022 года № 314 "Об утверждении Методики по проведению крупномасштабных (1:1 000 – 1:100 000) геоботанических изысканий природных кормовых угодий Республики Казахстан"

3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;
4) осы Жоспарға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), аудандық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп облыстардың жергілікті атқарушы органдары әзірлеген жайылымдық инфрақұрылым объектілерін дамыту және реконструкциялау жөніндегі жоспар негізінде жүзеге асырады;
5) осы Жоспарға 4-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;
6) осы Жоспарға 4-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген мәліметтерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп жүзеге асырады;
7) осы Жоспарға 4-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер.
Осы тармақшаның бірінші бөлігінде көрсетілген деректерді қалыптастыруды ауданның (қалалардағы аудандарды қоспағанда), облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерімен бірлесіп жүзеге асырады;
8) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер.
Жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 145 бұйрығымен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың үлгілік қағидалары негізінде "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 4-тармағының 5-1) тармақшасына сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) бекітетін ауыл шаруашылығы жануарларын жаю қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

3) сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), формируемые в соответствии с Правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35,
4) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану.
Формирование сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (кроме районов в городах), города областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа на основании плана по развитию и реконструкции объектов пастбищной инфраструктуры, разработанного местным исполнительным органом области;
5) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев по форме согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;
6) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану.
Формирование сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (кроме районов в городах), города областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа;
7) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану.
Формирование сведений, указанных в части первой настоящего подпункта, осуществляется местными исполнительными органами района (кроме районов в городах), города областного значения совместно с акимами города районного значения, поселка, села, сельского округа;
8) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий.
Выпас сельскохозяйственных животных на пастбищах осуществляется в соответствии с правилами выпаса сельскохозяйственных животных, утверждаемыми местными исполнительными органами (акиматами) районов (городов областного значения) в соответствии с подпунктом 5-1) пункта 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на основании Типовых правил выпаса сельскохозяйственных животных, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 145.

Орман, су қорлары және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 99-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 18-02/909 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шөп шабу және мал жаю қағидаларына, Қазақстан Республикасы Су кодексінің 95, 119, 125-баптарына, "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23, 40, 43, 47, 48, 52, 69-баптарына сәйкес жүзеге асырылады;
9) осы Жоспарға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
10) мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы статистикасы бойынша ресми статистикалық ақпарат.
4. Жоспарда мынадай қосымшалар қамтылған:
1) әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
3) ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі;
5) жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта).
Ауыл шаруашылығы мұқтаждары үшін меншікке немесе жер пайдалануға босалқы жерлерді беру Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 138-бабына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 518 бұйрығымен бекітілген Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсты ұйымдастыру және өткізу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады;

Выпас сельскохозяйственных животных на землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий осуществляется в соответствии со статьей 99 Лесного кодекса Республики Казахстан, Правилами сенокошения и пастьбы скота на участках государственного лесного фонда, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 18-02/909, статьями 95, 119, 125 Водного кодекса Республики Казахстан, статьями 23, 40, 43, 47, 48, 52, 69 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях";
9) рекомендуемые схемы пастбищеоборотов по форме согласно приложению 5 к настоящему Плану;
10) официальная статистическая информация по статистике животноводства и растениеводства.
4. План содержит следующие приложения:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок;
2) схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;
3) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ;
4) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение скотомогильников (биометрических ям);
5) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям.
Предоставление земель запаса в собственность или землепользование для нужд сельского хозяйства осуществляется в соответствии со статьей 138 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), Правилами организации и проведения конкурса по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 518.

6) халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі.
Жерлерді резервте қалдыру Кодекстің 49-2-бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 178 бұйрығымен бекітілген Жерлерді резервте қалдыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады;
7) суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетіледі.
Ауыл шаруашылығы жануарларының орташа тәуліктік су тұтынуы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге 6-қосымшаның 10-кестесіне сәйкес айқындалады;
8) ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
9) ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі;
10) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:
"Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 бұйрығына сәйкес жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын сақтау;
жайылым айналымын және суды пайдалану көздерін ескере отырып жайылымдарды пайдалану;
жайылым алаңдарын жекеленген өріс учаскелеріне бөлу;
жайылым учаскелерін жыл маусымдары бойынша кеңістікте және уақытпен (маусым, жыл ішінде) кезектестіру;
жайылым айналымы учаскелерінің бірін жайылымсыз және ауыл шаруашылығы жануарларынсыз жыл сайын қалдыру.
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы
және Батыр, Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша

6) схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья.
Резервирование земель осуществляется в соответствии со статьей 49-2 Кодекса, Правилами резервирования земель, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 178.
7) схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам.
Среднесуточное водопотребление сельскохозяйственных животных определяется согласно таблице 10 приложения 6 к Методике по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545);
8) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных;
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами;
10) требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, к которым относятся:
соблюдение предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ согласно приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ";
использование пастбищ с учетом пастбищеоборотов и источников водопользований;
разбивка площадей пастбищ на отдельные выпасные участки;
чередование участков пастбищ по сезонам года в пространстве и во времени (внутри сезона, года);
ежегодное оставление одного из участков пастбищеоборота без выпаса и сельскохозяйственных животных.
Приложение 1 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе

820629300596
13-203-006-839
65,2998
37
"БЕРЕКЕ" Ш.Қ МЕШИТБАЕВА ДАРИГА НУРАДДИНОВНА ОҢДАҒАНОВА АРАЙ МУРАТБАЙҚЫЗЫ
690921402041
13-203-006-838
500,0000
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
1-қосымша
Нысан
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Батыр ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
1-қосымша
Нысан
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Қызылтөбе ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
1-қосымша
Нысан
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Дәулет ауылдық округі аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр, Дәулет,
Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша 2025-2030 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
1-қосымша
Нысан
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде Баянды ауылы аумағында жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
4-кесте. Қосымша қажет жайылымдар
Р/с №
Босалқы жерлерден қажетті қосымша жайылымдар, гектар
Қосымша берілетін жайылымдар алаңы, гектар
жайылым пайдаланушыларға жерді пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар
жеке ауладағы ауыл шаруашылығы малын жаю бойыншахалық мұқтажын қанағаттандыру мақсатында резервке қойылуға тиіс жайылымдар, гектар
Батыр ауылдық округі

820629300596
13-203-006-839
65,2998
37
"БЕРЕКЕ" Ш.Қ МЕШИТБАЕВА ДАРИГА НУРАДДИНОВНА ОҢДАҒАНОВА АРАЙ МУРАТБАЙҚЫЗЫ
690921402041
13-203-006-838
500,0000
Приложение 1 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Батыр в разрезе категорий земель землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Кызылтобе в разрезе категорий земель землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) расположения пастбищ на территории сельского округа Даулет в разрезе категорий земель землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами
и их использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) расположения пастбищ на территории села Баянды в разрезе категорий земель землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Таблица 4. Требуемые дополнительные пастбища
п/п
Требуемые дополнительные пастбища из земель запаса, гектар
Дополнительно предоставляемые пастбища, гектар
пастбища, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям
пастбища, подлежащие резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
С.о. Батыр

310
3092
1826
1872
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5-қосымша
Нысан
Ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары
Жылдар
Учаскелердің нөмірлері
I
II
III
IV
бірінші жыл
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
екінші жыл
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
үшінші жыл
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
төртінші жыл
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаларды пайдалану кезегі. 2025-2030 маусымдық жайылым маршруттары ағымдағы жылдың табиғи-климаттық жағдайларына сәйкес белгіленетін болады.
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Батыр ауылдық округінің халықтың қажеттілігіне арналған жайылым айналымының схемасы (картасы)
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе ауылдық округінің халықтың қажеттілігіне арналған жайылым айналымының схемасы (картасы)
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Дәулет ауылдық округінің халықтың қажеттілігіне арналған жайылым айналымының схемасы (картасы)
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Баянды ауылының халықтың қажеттілігіне арналған жайылым айналымының схемасы (картасы)
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр, Дәулет,
Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша 2025-2030 жылдарға
арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 7-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Батыр ауылдық округінің жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекараларымен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта.
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
7-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе ауылдық округінің жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекараларымен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта.
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Дәулет ауылдық округінің жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекараларымен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта.
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
7-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Баянды ауылының жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекараларымен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта.
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 8-қосымша
Нысан
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы

310
3092
1826
1872
Приложение 5
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Рекомендуемые схема пастбищеоборотов, приемлемая для сельских округов Батыр, Даулет, Кызылтобе и села Баянды
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
I год
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий
загон
II год
отдыхающий
загон
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
III год
осенний сезон
отдыхающий
загон
весенний сезон
летний сезон
IV год
весенний сезон
летний сезон
отдыхающий
загон
осенний сезон
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году. 2025-2030 годы очередность использования по климатическим условиям в соответствии текущих лет.
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами и
их использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) пастбищ для нужд населения сельского округа Батыр
Приложение 6 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) пастбищ для нужд населения сельского округа Кызылтобе
Приложение 6 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) пастбищ для нужд населения сельского округа Даулет
Приложение 6 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема (карта) пастбищ для нужд населения села Баянды
Приложение 7 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры сельского округа Батыр
Приложение 7 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры сельского округа Кызылтобе
Приложение 7 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры сельского округа Даулет
Приложение 7 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры села Баянды
Приложение 8 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды

Ауылшаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы: ірі қара мал – 100 литр, жылқы – 80 литр, ұсақ мал – 10 литр.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдар жоқ.
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 8-қосымша
Нысан
Батыр ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтынуға қол жеткізу схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 8-қосымша
Нысан
Қызылтөбе ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтынуға қол жеткізу схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
8-қосымша
Нысан
Дәулет ауылдық округінің жайылым пайдаланушылардың су тұтынуға қол жеткізу схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
8-қосымша
Нысан
Баянды ауылының жайылым пайдаланушылардың су тұтынуға қол жеткізу схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
9-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Батыр ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 9-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
9-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Дәулет ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 9-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Баянды ауылының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
10-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Батыр ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
10-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Қызылтөбе ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
10-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Дәулет ауылдық округінің жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
10-қосымша
Нысан
Мұнайлы ауданы, Баянды ауылының жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Мұнайлы ауданының Баянды ауылы және Батыр,
Дәулет, Қызылтөбе ауылдық округтері бойынша
2025-2030 жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына
11-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Елді мекен
2025 жылғы қоршаулар саны
2026 жылғы қоршаулар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Батыр ауылдық округі
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
2
Қызылтөбе ауылдық округі
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
3
Дәулет ауылдық округі
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
4
Баянды ауылы
КЖМ
ЖКМ
ДҚ
ЖМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
5
Емір
КЖМ
ЖМ
ДҚ
ЖКМ
КЖМ
ЖМ
ЖКМ
ДҚ
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
КЖМ – көктемгі-жазғы маусым;
ЖКМ – жазғы-күзгі маусым;
ЖМ – жазғы маусым;
ДҚ – демалушы қоршау.

Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное: крупный рогатый скот – 100 литров, лошади – 80 литров, мелкий рогатый скот - 10 литров.
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Приложение 8 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам сельского округа Батыр
Приложение 8 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам сельского округа Кызылтобе
Приложение 8 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам сельского округа Даулет
Приложение 8 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам села Баянды
Приложение 9 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещение его на предоставляемые пастбища сельского округа Батыр
Приложение 9 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещение его на предоставляемые пастбища сельского округа Кызылтобе
Приложение 9 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещение его на предоставляемые пастбища сельского округа Даулет
Приложение 9 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещение его на предоставляемые пастбища села Баянды
Приложение 10 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в сельском округе Батыр
Приложение 10 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в сельском округе Кызылтобе
Приложение 10 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в сельском округе Даулет
Приложение 10 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в села Баянды
Приложение 11 к
Плану по управлению пастбищами и их
использованию по селу Баянды Мунайлинского района
и сельским округам Батыр, Даулет, Кызылтобе
на 2025-2030 годы
Форма
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов
в 2025 году
Количество загонов
в 2026 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Батыр
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
2
Кызылтобе
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
3
Даулет
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
4
Баянды
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ВЛС
5
Емир
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
12
село Каменка
ВЛС
ЛС
ОЗ
ЛОС
ВЛС
ЛС
ЛОС
ОЗ
Примечание: 2025-2030 сезонные маршруты выпаса будут установлены в соответствии природно-климатическим условиям текущего года.
расшифровка аббревиатур:
ВЛС – весенне-летний сезон;
ЛОС – летне-осенний сезон;
ЛС – летний сезон;
ОЗ – отдыхающий загон.